Dlouhodobá podpora
Jednorázová podpora

Den Charity nabízí program pro všechny generace

Den Charity nabízí program pro všechny generace

Dny otevřených dveří, výstavy, koncerty, soutěže a další zajímavé akce si pro vás připravily charitní centra v našich regionech k letošnímu Dni Charity. Tuto celorepublikovou kampaň každoročně pořádá Charita Česká republika v září a říjnu u příležitosti svátku sv. Vincence (27. 9.), který je patronem charitních zařízení. Jejím cílem je především „obdarovat“ širokou veřejnost a představit služby Charit.

Přijďte se podívat!

V Hradci Králové si určitě nenechte ujít tradiční výstavu dětských výtvarných prací v prostorách Krajského úřadu. Letos soutěžící malovali na téma „Přátelství, pomoc, pochopení - aneb můj život s kamarády“. Na vernisáži v pondělí 25. 9. budou vyhlášeni vítězové stejnojmenné soutěže, do které se zapojilo 12 škol z Hradce i okolí. O hudební a taneční doprovod se postarají děti ze ZUŠ Střezina. Výtvarné práce si můžete prohlédnout do 6. 10. Oblastní charita pro vás připravila také výstavu fotografií Petra Macla s názvem Hosté na zemi v Galerii Automat Studijní a vědecké knihovny Hradec Králové. Jeho snímky plné příběhů, lidskosti a lásky zachycují životy lidí, kteří žijí na okraji společnosti. Fotovýstavu zahájí vernisáž už v úterý 12. 9. a potrvá do 30. 9.

Na Pardubicku si můžete vybrat hned z několika akcí. V září bude Charita prezentovat své služby v Pardubické nemocnici. Den otevřených dveří s bohatým programem pro rodiny s dětmi pořádají v Rodinném centru DaR Luže v pátek 22. 9. a v Rodinném a vzdělávacím centru Holoubek Holice ve středu 27. 9. V tento den otevřou své dveře veřejnosti také odlehčovací služby Červánky v Třebosicích a v Mikulovicích, které pomáhají seniorům a jejich pečujícím rodinám.

Den otevřených dveří mají 27. 9. i ve Stacionáři sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou, kde si můžete prohlédnout také výstavu výrobků hendikepovaných klientů a seniorů. V Červeném Kostelci tento svátek oslaví sportem (23. 9. Běh pro hospic) a přehlídkou rukodělných prací (7. - 13. 10. Šikovné ruce pro hospic). Den Charity a 25. výročí svého založení si koncertem připomenou Charity v Trutnově (21. 9. Michal Horák) a v Ústí nad Orlicí (15. 9. Prague cello quartet). Oblastní charita v Havlíčkově Brodě vás zve na první festival sociálních služeb ve městě Bez bariér jsme si blíž (15. 9.).

V rámci kampaně bude také charitním pracovníkům a dobrovolníkům udílena celostátní Cena Charity ČR, kterou tento rok obdrží i paní Milena Rousková z rychnovské Farní charity, dlouholetá obětavá pracovnice Stacionáře sv. Františka pro hendikepované.

Podrobný přehled akcí Charit v našich regionech naleznete zde. Více o kampani také na www.charita.cz.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Související akce

DEN CHARITY 2017 (12. 9. 2017, 17:00 — 6. 10. 2017, 18:00)
Zapojte se
 

Více informací také zde.