Jednorázová podpora
Dlouhodobá podpora

Každý dobrý skutek pomůže nemocným a potřebným

Každý dobrý skutek pomůže nemocným a potřebným

Začněte s námi nový rok dobrým skutkem! Až vás v lednu navštíví tříkráloví koledníci s novoročním přáním, prosím, přispějte jim také do kasičky na pomoc nemocným a potřebným, o které Charity pečují. Děkujeme! V Hradci Králové požehná třem králům biskup Jan Vokál v úterý 8. 1. v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. Nenechte si ujít také doprovodné akce Tříkrálové sbírky - koncerty, živé betlémy a hry. Vydejte se třeba do Poličky, kde v sobotu 5. 1. povedou průvod koledníků městem tři králové na koních k živému betlému se zvířátky na Náměstí Palackého. Přijďte se podívat!

Jak poznáte koledníky Charity?

Do devatenáctého ročníku dobročinné Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita ČR od 1. do 14. ledna, se opět zapojí tisíce dobrovolníků. Nejčastěji školáci, skauti, farníci a rodiče s dětmi. Koledníky Charity poznáte podle toho, že vybírají příspěvky do úředně zapečetěné pokladničky s charitním logem a obdarovávají dárce cukříky a kalendáříky. Vedoucí skupinky má u sebe průkaz.

Koledování doprovodí i spousta akcí

Charity a farnosti pro vás připravili také spoustu doprovodných akcí - koncerty a průvody, živé betlémy a hry:

 • V Pardubicích zahájí sbírku ve čtvrtek 3. 1. v 9:30 hod. na Pernštýnském nám. a královským trojicím požehná pomocný biskup Josef Kajnek. Starým městem také projedou tři králové na koních, v programu vystoupí Adéla Krátká a Bonifantes. Koledníky přijdou pozdravit i 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Roman Línek a primátor města Ing. Martin Charvát.
 • Tři králové na koních povedou průvod koledníků k živému betlému se zvířátky a hudbou na Náměstí Palackého v Poličce (5. 1.)
 • Příběh Vánoc tradičně připomene živý betlém v Humpolci (5. 1.) a v Nížkově na Havlíčkobrodsku (6. 1.), kde bude hrát až 70 dětí a dospělých.
 • V Jičíně připravují benefiční pořad (ne)vážné muziky Betlémská hvězda (6. 1.) a v Dobrušce Zpívání koledníků (6. 1.)
 • Tříkrálové koncerty pořádají v Jaroměři, Neratově a Přibyslavi (5. 1.), v Pardubicích, Kutné Hoře, Trutnově, Červeném Kostelci a Ústí nad Orlicí (6. 1.), v Pardubicích (9. 1.), v Litomyšli (10. 1.), v České Třebové (12. 1.), v Humpolci a v Přelouči (13. 1.)

Komu sbírka pomůže

Výtěžek Tříkrálové sbírky pomůže nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu sbírky bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

 • Například na Hradecku budou koledníci prosit o dar na podporu domácí hospicové péče o nevyléčitelně nemocné.
 • Na Pardubicku se bude přispívat na rozšíření služeb pro rodiny s dětmi a pomoc pěstounům.
 • Trutnovská Charita z vybraných peněz zakoupí dávkovače léků pro zdravotní službu a domácí hospicovou péči.
 • Na Jičínsku z výtěžku sbírky podpoří dobrovolnické programy na pomoc dětem, rodinám, seniorům a lidem s handicapem, v Dobrušce a okolí službu osobní asistence pro lidi se zdravotním postižením.
 • Na Poličsku budou tři králové vybírat příspěvky na rekonstrukci domu pro sociálně terapeutické dílny na pomoc handicapovaným a pro sociální rehabilitaci.
 • Naše Charity věnují část výtěžku také na humanitární projekty v Indii, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové, konkrétně na kvalifikační kurzy pro mladé lidi bez vyučení a dětské večerní vzdělávání v oblasti Bangalore, dále také na podporu nemajetných školáků a vysokoškolských studentů v oblasti Belgaum.

Díky štědrosti dárců, pomoci koledníků a dobrovolníků vynesla Tříkrálová sbírka 2018 v hradecké diecézi přes 17,5 mil. korun. Darované peníze pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí.

Více o Tříkrálové sbírce v našich regionech naleznete na webu https://hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/ :

Každá koruna pomáhá. Děkujeme!

Můžete pomoci i sledováním TŘÍKRÁLOVÉHO KONCERTU v neděli 6. ledna od 18 hod. na ČT 1. Vystoupí: Pavel Callta, Ilona Csáková, Roman Dragoun s kapelou Futurum, skupiny Mirai a Zrní. Moderují: Martina Kociánová a Jan Čenský.

Do sbírky lze přispět i dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777 (cena jedné SMS je 30, 60 a 90 Kč) anebo odesláním finančního daru na účet: 66008822/0800 u České spořitelny, VS: 777.

Charita Česká republika pořádá také fotosoutěž na facebooku pro koledníky. Více na www.trikralovasbirka.cz a www.facebook.com/trikralovasbirka.

Související akce

Tříkrálová sbírka 2019 (1. 1. 2019, 14:54 — 14. 1. 2019, 14:54)
Tříkrálová sbírka 2019
Zapojte se
 

Zapojte se do projektu

ADOPCE NA DÁLKU®

 a pomozte chudým dětem v Indii získat vzdělání.

 
 

Více informací také zde.