Jednorázová podpora
Dlouhodobá podpora

Nejvíc koledníků navštíví naše domovy o víkendu a sbírku doprovází i spousta akcí

Zahájení Tříkrálové sbírky v Pardubicích

Jsou jich tisíce a můžete jim také přispět do kasičky na pomoc nemocným a potřebným, o které Charity pečují. Na Hradecku tři králové prosí o dar na podporu domácí hospicové péče a další služby. Víkendové koledování v okolních obcích završí Tříkrálová sbírka v krajském městě v úterý 8. ledna, kde koledníkům požehná biskup Jan Vokál v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. V Pardubicích zahájili sbírku už 3. ledna u betléma na Pernštýnském nám. a královským trojicím dal požehnání pomocný biskup Josef Kajnek. Koledování doprovází i spousta akcí - koncerty, průvody, živé betlémy a soutěže. Přijďte se podívat!

Doprovodné akce

Koledníky v Pardubicích pozdravili také první náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Roman Línek a primátor města Ing. Martin Charvát. Přítomné rozzářili svým zpěvem Bonifantes s Adélou Krátkou a jízda tří králů na koních ze sdružení Apolenka.

  • Poprvé povedou průvod koledníků Poličkou tři králové na koních k živému betlému i se zvířátky na Náměstí Palackého v sobotu 5. ledna v 9 hod.
  • O víkendu tradičně připomene příběh Vánoc také živý betlém v Humpolci (5. 1.) a v Nížkově na Havlíčkobrodsku (6. 1.), kde bude hrát až 70 dětí a dospělých.
  • V Jičíně připravují benefiční pořad (ne)vážné muziky Betlémská hvězda (6. 1.) a v Dobrušce Zpívání koledníků (6. 1.).
  • Tříkrálové koncerty pořádají v Jaroměři, Neratově a Přibyslavi (5. 1.), v Pardubicích, Kutné Hoře, Trutnově, Červeném Kostelci a Ústí nad Orlicí (6. 1.), v Pardubicích (9. 1.), v Litomyšli (10. 1.), v České Třebové (12. 1.), v Humpolci a v Přelouči (13. 1.).
Jak poznáte koledníky Charity?

Do devatenáctého ročníku dobročinné Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika od 1. do 14. 1., se opět zapojí tisíce dobrovolníků. Naše Charity vyšlou do ulic přes tři a půl tisíce skupinek. Nejčastěji pomáhají školáci, skauti, farníci a rodiče s dětmi.

Koledníky Charity poznají lidé podle toho, že vybírají příspěvky do úředně zapečetěné pokladničky s charitním logem a obdarovávají dárce cukříky a kalendáříky. Vedoucí skupinky má u sebe průkaz.

Komu sbírka pomůže

Výtěžek Tříkrálové sbírky pomůže nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu sbírky bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

  • Například na Hradecku budou koledníci prosit o dar na podporu domácí hospicové péče o nevyléčitelně nemocné.
  • Na Pardubicku se bude přispívat na rozšíření služeb pro rodiny s dětmi a pomoc pěstounům.
  • Trutnovská Charita z vybraných peněz zakoupí dávkovače léků pro zdravotní službu a domácí hospicovou péči.
  • Na Jičínsku z výtěžku sbírky podpoří dobrovolnické programy na pomoc dětem, rodinám, seniorům a lidem s handicapem, v Dobrušce a okolí službu osobní asistence pro lidi se zdravotním postižením.
  • Na Poličsku budou tři králové vybírat příspěvky na rekonstrukci domu pro sociálně terapeutické dílny na pomoc handicapovaným a pro sociální rehabilitaci.
  • Naše Charity věnují část výtěžku také na humanitární projekty v Indii, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové, konkrétně na kvalifikační kurzy pro mladé lidi bez vyučení a dětské večerní vzdělávání v oblasti Bangalore, dále také na podporu nemajetných školáků a vysokoškolských studentů v oblasti Belgaum.

Díky štědrosti dárců, pomoci koledníků a dobrovolníků vynesla Tříkrálová sbírka 2018 v hradecké diecézi přes 17,5 mil. korun. Darované peníze pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí.

Více o Tříkrálové sbírce v našich regionech naleznete na webu https://hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/ :

Každá koruna pomáhá. Děkujeme!

Můžete pomoci i sledováním TŘÍKRÁLOVÉHO KONCERTU v neděli 6. ledna od 18 hod. na ČT 1. Vystoupí: Pavel Callta, Ilona Csáková, Roman Dragoun s kapelou Futurum, skupiny Mirai a Zrní. Moderují: Martina Kociánová a Jan Čenský.

Do sbírky lze přispět i dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777 (cena jedné SMS je 30, 60 a 90 Kč) anebo odesláním finančního daru na účet: 66008822/0800 u České spořitelny, VS: 777.

Charita Česká republika pořádá také fotosoutěž na facebooku pro koledníky. Více na www.trikralovasbirka.cz a www.facebook.com/trikralovasbirka.

Tříkrálová sbírka 2019
Zapojte se
 

Zapojte se do projektu

ADOPCE NA DÁLKU®

 a pomozte chudým dětem v Indii získat vzdělání.

 
 

Více informací také zde.