Dlouhodobá podpora
Jednorázová podpora

Tříkrálová koleda končí a v regionech sčítají výsledky

Tříkrálová koleda končí a v regionech sčítají výsledky

Tisíce dobrých skutků s novým rokem přinesla i letošní Tříkrálová sbírka. Děkujeme všem za laskavé přijetí koledníků a za důvěru. Díky štědrosti a solidaritě dárců se jim tříkrálové kasičky zatím většinou naplnily zase o něco víc než loni. Charity z darovaných peněz podpoří především své služby na pomoc nemocným a potřebným v regionech, kde byly příspěvky vybrány. Průběžné výsledky můžete sledovat zde.

Mnohde tři králové čelili dešti nebo sněžení, přesto mělo letošní koledování většinou pozitivní ohlasy. Zejména na venkově už lidé tři krále vyhlíželi a odměňovali je i drobnými sladkostmi. Těší nás také, že se do Tříkrálové sbírky zapojuje stále více dobrovolníků. Nejvíce pomáhali školáci, skauti, farníci, charitní zaměstnanci a dobrovolníci. Bez jejich pomoci by nebylo možné takovou charitativní akci uspořádat.

Sbírka má určitě smysl, protože pomáhá potřebným. Chodíme už od první třídy. Nejvíc se koledování líbí starším lidem a dětem," podělila se o své zkušenosti děvčata z primy hradeckého Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína.

Tři králové zazpívali koledu a rozdávali radost také pacientům v nemocnici, obyvatelům v domovech pro seniory nebo dětem v mateřských školkách. V Hradci Králové jim na cestu požehnal biskup Jan Vokál, v Pardubicích pomocný biskup Josef Kajnek.

Každá koruna pomůže. Děkujeme

Darované peníze pomohou nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde byly vykoledovány. Část výtěžku sbírky bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

Například na Hradecku z výnosu sbírky podpoří domácí hospicovou péči o nevyléčitelně nemocné, na Pardubicku služby pro rodiny s dětmi a pro pěstouny. Trutnovská Charita z vybraných peněz zakoupí dávkovače léků pro zdravotní službu a domácí hospicovou péči. Na Jičínsku z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc dětem, rodinám, seniorům a lidem s handicapem. V Dobrušce a okolí lidé přispívali na službu osobní asistence pro lidi se zdravotním postižením. Na Poličsku použijí vykoledované peníze na rekonstrukci domu pro sociálně terapeutické dílny na pomoc handicapovaným a pro sociální rehabilitaci.

Naše Charity věnují část výtěžku také na humanitární projekty v Indii, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové, konkrétně na kvalifikační kurzy pro mladé lidi bez vyučení a dětské večerní vzdělávání v oblasti Bangalore, dále také na podporu nemajetných školáků a vysokoškolských studentů v oblasti Belgaum.

Přehled všech záměrů naleznete zde.

Koledování provázela spousta akcí

Tříkrálovou sbírku doprovodily také průvody s koňmi, živé betlémy a koncerty. Letos poprvé prošel Poličkou průvod koledníků v čele s třemi králi na koních k živému betlému na náměstí. Také v Humpolci tradičně odstartoval sbírku živý betlém. Při požehnání v Pardubicích rozzářili tváře návštěvníků svým zpěvem Bonifantes s Adélou Krátkou a jízda tří králů na koních ze sdružení Apolenka. Benefiční koncerty podpořily sbírku na mnoha místech diecéze. Koledníci se zapojili i do celostátní fotosoutěže na facebooku.

Charity pro své koledníky připravily také rozmanité akce jako výraz poděkování za jejich pomoc při Tříkrálové sbírce, například promítání filmu ve Dvoře Králové nad Labem, v Dobrušce nebo Jilemnici, divadelní pohádku v Letohradě, tříkrálové plavání v Litomyšli nebo a tříkrálovou diskotéku v Holicích.

Prohlédněte si také fotografie a videa z koledování v naší fotogalerii a na facebooku.

Podrobné výsledky sbírky v našich regionech můžete sledovat zde.

Děkujeme rovněž všem, kteří zaslali dárcovskou SMS v průběhu celostátního Tříkrálového koncertu, jenž odvysílala Česká televize v neděli 6. ledna. Lidé dohromady odeslali 22 005 DMS v hodnotě 1 266 495 Kč.

Více o koledování v celé republice na www.trikralovasbirka.cz.

Děkujeme všem štědrým dárcům, koledníkům a dobrovolníkům, že nám pomáháte pomáhat!
Tříkrálová sbírka 2019
Zapojte se
 

Více informací také zde.