Jednorázová podpora
Dlouhodobá podpora

Tříkrálová sbírka finišuje a sčítají se výsledky

Tříkrálová sbírka finišuje a sčítají se výsledky

V těchto dnech už Charity rozpečeťují naplněné tříkrálové kasičky na úřadech. Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu. Velký dík také všem statečným koledníkům a dobrovolníkům za pomoc při letošní obzvlášť mrazivé koledě. Darované peníze pomohou nemocným a potřebným především v regionech, kde se vykoledovaly. Část výtěžku poputuje na humanitární pomoc do zahraničí. Průběžné výsledky můžete sledovat zde

Navzdory silným lednovým mrazům a sněhu přinesli tři králové radost a požehnání do tisícovek domácnosti a přitom vybírali příspěvky na pomoc nemocným a potřebným. V Hradci Králové je vyslal „do světa" biskup Jan Vokál, v Pardubicích pomocný biskup Josef Kajnek. Koledníci zazpívali a popřáli vše dobré v novém roce také pacientům v nemocnicích, seniorům v domovech důchodců a dětem v mateřských školách. Připojily se také nové obce. V mnoha regionech se tříkrálové koledování stalo již tradicí.

Lidé byli většinou laskaví a často promrzlé koledníky zvali na teplý čaj. Statečné krále a královny i jejich průvodce také hřál dobrý pocit z dobrovolnictví. „Mně to dělá vždycky radost, když můžu pomáhat druhým,“ řekly nám kolednice z hradeckého Biskupského gymnázia B. Balbína, které se účastnily Tříkrálové sbírky i loni.

Dobročinná Tříkrálová sbírka, kterou každoročně pořádá Charita ČR, je také jednou z největších dobrovolnických akcí v Česku. Jen v královéhradecké diecézi se do sbírky letos zapojilo přes deset tisíc dobrovolníků. Za tři krále se převlékli školáci a studenti, skauti, farníci, zaměstnanci Charit a další dobrovolníci.

Tříkrálové peníze pomohou nemocným a potřebným u nás i v zahraničí

Darované peníze pomohou především nemocným a potřebným v regionech, kde se vykoledovaly. Část výtěžku sbírky poputuje na humanitární pomoc do zahraničí.

  • Například na Královéhradecku a Ústecko-orlicku vybírali koledníci příspěvky na domácí hospicovou péči o nevyléčitelné nemocné.
  • Oblastní charita Jičín z Tříkrálové sbírky podpoří dobrovolnické aktivity pro děti, rodiny a seniory.
  • Trutnovská Charita použije vybrané prostředky na nákup devítimístného vozu pro přepravu hendikepovaných dětí do speciální ZŠ a pro respitní pobyty dětí z pěstounských rodin.
  • V Třebechovicích a okolí lidé přispívali na charitní pečovatelskou službu a na Královédvorsku na nízkoprahové zařízení Střelka pro děti a mládež.
  • Pardubická a litomyšlská Charita z darovaných peněz podpoří pobytové odlehčovací služby pro seniory a lidi se zdravotním postižením.
  • Část výtěžku věnují naše Charity také na podporu humanitárních projektů v zahraničí, které realizuje hradecká Diecézní charita. Konkrétně na kvalifikační kurzy pro nevyučenou nezaměstnanou mládež, dětské večerní vzdělávání a výstavbu domků pro chudé v Indii a dále na projekty misie v Hondurasu.

Informace o dalších záměrech najdete zde.

Doprovodné akce

Sedmnáctý ročník sbírky doprovodila i spousta akcí pro veřejnost a koledníky - tříkrálové průvody, v Poličce i dalších místech tradičně s koňmi, dále koncerty, živé betlémy a soutěže.

Na Hradecku se soutěží o nejkrásnější tříkrálový kostým, hlasovat můžete od 15. 1. na www.charitahk.cz.

Na Havlíčkobrodsku probíhá fotosoutěž o nejpovedenější snímek z koledování, více na www.hb.charita.cz.

Prohlédněte si fotografie a videa z koledování v naší fotogalerii a na facebooku.

Děkujeme také všem, kteří poslali dárcovskou SMS v průběhu TŘÍKRÁLOVÉHO KONCERTU odvysílaném v přímém přenosu na ČT 1 v neděli 8. ledna 2017. Během koncertu diváci poslali 42 810 dárcovských SMS v hodnotě 1 220 085 Kč. Záznam Tříkrálového koncertu nalezenete zde.

Více také na www.trikralovasbirka.cz a www.facebook.com/trikralovasbirka.

DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM ZA ŠTĚDROST A SOLIDARITU.

DÍKY TAKÉ VŠEM KOLEDNÍKŮM A DOBROVOLNÍKŮM ZA POMOC PŘI ORGANIZACI SBÍRKY.

Zapojte se
 

Více informací také zde.