Dlouhodobá podpora
Jednorázová podpora

Tříkrálová sbírka finišuje, v regionech už sčítají výsledky

Tříkrálová sbírka finišuje, v regionech už sčítají výsledky

Charity už rozpečeťují na úřadech naplněné kasičky. Výsledky sbírky v našich regionech jsou zatím vyšší, než loni. Darované peníze pomohou nemocným a potřebným především tam, kde byly vykoledovány. Část výtěžku poputuje na humanitární pomoc do zahraničí. Průběžné výsledky můžete sledovat zde. Děkujeme všem štědrým dárcům, koledníkům a dobrovolníkům, že nám pomáháte pomáhat! Charity pro své koledníky pořádají za odměnu rozmanité akce. Sledujte také fotosoutěže na facebooku. 

Děkujeme vám, že jste letos opět přijali naše tříkrálové koledníky, kteří již poosmnácté přinesli do vašich domovů radostné poselství Vánoc a požehnání. Díky štědrosti a solidaritě dárců se jim tříkrálové kasičky většinou naplnily zase o něco víc než loni. Charity také vypravily více skupinek. Vykoledované peníze pomohou nemocným a potřebným především tam, kde byly vybrány.

Obětaví hrdinové

Tento rok se do Tříkrálové sbírky zapojilo téměř dvanáct tisíc dobrovolníků. Nejvíce pomáhají žáci a studenti škol, skauti, farníci, charitní zaměstnanci a dobrovolníci. V tříkrálových kostýmech a s koledou navštívili také nemocnice, domovy pro seniory a mateřské školky. V Hradci Králové jim na cestu požehnal biskup Jan Vokál, v Pardubicích pomocný biskup Josef Kajnek.

Všichni Kašparové, Melicharové a Baltazarové jsou také obětaví hrdinové a zachraňují i lidské životy. Svědčí o tom příběh s dobrým koncem, který se přihodil při koledování v Rohovládové Bělé na Přeloučsku. Obdivuhodnou statečnost tu prokázal tříkrálový koledník a mladý hasič Tomáš se svou skupinkou, když při nedělní obchůzce pohotově zajistili první pomoc svému sousedovi, kterého našli doma ležícího v bezvědomí. Pomohli tak nejen Charitě, ale i starému člověku. Patří jim za to velký dík.

Sbírka pomůže doma i v zahraničí

Darované peníze pomohou především nemocným a potřebným v regionech, kde byly vykoledovány. Část výnosu sbírky poputuje na humanitární pomoc do zahraničí. Například na Královéhradecku z výtěžku sbírky podpoří domácí hospicovou péči a na Pardubicku rozšíří pobytové odlehčovací služby pro seniory a lidi se zdravotním postižením. Na Orlickoústecku lidé přispívali na sociálně terapeutické dílny pro handicapované v Králíkách, v Náchodě a okolí na dům na půli cesty pro mladé lidi v nouzi. Na Kutnohorsku použijí vykoledované peníze na rozvoj dobrovolnictví a v Přelouči na rekonstrukci nízkoprahového klubu pro děti a mládež Jakub klub.

Naše Charity z části výtěžku podpoří také humanitární projekty v zahraničí, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Například kvalifikační kurzy pro mladé lidi bez vyučení a dětské večerní vzdělávání v oblasti Bangalore nebo výstavbu domků pro chudé v oblasti Belgaum v Indii. Přehled všech záměrů naleznete zde.

Koledování doprovází koncerty, živé betlémy i soutěže

Také spousta akcí pro veřejnost a koledníky, jako tříkrálové průvody s koňmi, koncerty, živé betlémy a soutěže, každý rok doprovází Tříkrálovou sbírku. V Humpolci se přišli tři králové s družinou poklonit Ježíškovi v jesličkách, kterého představovalo živé miminko. Poprvé uspořádali živý betlém také v Náchodě. Hvězdonoš a tři králové na koních vedli tradičně průvod koledníků Poličkou. V Pardubicích vyprovodili tři krále na koledu svým zpěvem Bonifantes. Benefiční koncerty podpořily sbírku na mnoha místech diecéze.

Děkujeme rovněž všem, kteří zaslali dárcovskou SMS v průběhu celostátního Tříkrálového koncertu, který odvysílala Česká televize v neděli 7. ledna. Lidé dohromady odeslali 33 139 DMS v hodnotě 1 823 831 Kč, což představuje o třetinu větší výtěžek této charitativní akce, než loni.

Na Hradecku tříkrálové skupinky soutěží o nejkrásnější kostým, hlasovat můžete i vy na webových stránkách www.charitahk.cz.

Koledníci se také mohou zapojit do celostátní Tříkrálové fotosoutěže Charity ČR (více na www.trikralovasbirka.cz) nebo ve svém regionu do fotosoutěže havlíčkobrodské Charity (více na www.hb.charita.cz).

Charity pro své koledníky připravily také rozmanité akce jako výraz poděkování za jejich pomoc při Tříkrálové sbírce, například promítání filmu ve Dvoře Králové nad Labem, v Přelouči nebo v Proseči, divadelní Větrnou pohádku v Letohradě, tříkrálové plavání v Litomyšli nebo a tříkrálovou diskotéku v Holicích.

Prohlédněte si také fotografie a videa z koledování v naší fotogalerii a na facebooku.

Podrobné výsledky sbírky najdete zde.

Více také na www.trikralovasbirka.cz.

Děkujeme všem štědrým dárcům, koledníkům a dobrovolníkům, že nám pomáháte pomáhat!

 

Zapojte se
 

Více informací také zde.