Dlouhodobá podpora
Jednorázová podpora

Tříkrálová sbírka vyvrcholí o víkendu a nabídne i bohatý doprovodný program

Tříkrálový průvod s koňmi v Poličce

Dobročinná Tříkrálová sbírka vyvrcholí tuto sobotu a neděli, kdy vyrazí do ulic nejvíce koledníků. Tříkrálový víkend nabídne i spoustu doprovodných akcí. Na Hradecku se soutěží o nejkrásnější kostým a na Havlíčkobrodsku o nejpovedenější snímek z koledování. Průvod s koňmi zítra zahájí sbírku v Poličce. Na mnoha místech zazní Tříkrálové koncerty. V sobotu 7. ledna si nenechte ujít pásmo Betlémská hvězda v Jičíně a Zpívání koledníků na náměstí v Dobrušce. Živý betlém připomene příběh Vánoc zítra v Humpolci a v neděli v Sázavě na Vysočině.

V zachumelených ulicích Hradce Králové dnes navzdory mrazivému počasí koledovalo na devadesát královských trojic. Na cestu jim požehnal biskup Jan Vokál v katedrále Sv. Ducha. Pestré kostýmy koledníků napovídaly, že se v krajském městě opět soutěží o nejkrásnější tříkrálový kostým. Hlasovat mohou lidé od 15. ledna na stránkách www.charitahk.cz. V Pardubicích vyslal tři krále „do světa“ pomocný biskup Josef Kajnek už ve čtvrtek 5. ledna.

Tříkrálovou sbírku, která je také jednou z největších dobrovolnických akcí v Česku, každoročně pořádá Charita ČR. V královéhradecké diecézi letos koleduje přes deset tisíc koledníků. Tři králové obcházejí domácnosti, přejí lidem vše dobré v novém roce a současně prosí o dar na pomoc nemocným a potřebným. Finanční příspěvky vybírají koledníci Charity do úředně zapečetěné pokladničky opatřené charitním logem a obdarovávají dárce drobnou pozorností – cukříky a kalendáříky. Vedoucí skupinky je vybaven průkazem. Za bájné mudrce z Východu se převlékají školáci a studenti, skauti, farníci, dobrovolníci a zaměstnanci Charit. Tři králové zpívají koledu a přinášejí novoroční přání i pacientům v nemocnicích, seniorům v domovech důchodců anebo dětem v mateřských školách.

Doprovodné akce

Naše Charity pro vás připravily také spoustu doprovodných akcí - tříkrálové koncerty a průvody, živé betlémy nebo soutěže, hry a promítání pro koledníky.

Průvod s koňmi zítra zahájí sbírku v Poličce. V sobotu 7. ledna si nenechte ujít pásmo Betlémská hvězda v Jičíně a Zpívání koledníků na náměstí v Dobrušce. Živý betlém připomene příběh Vánoc zítra v Humpolci a v neděli v Sázavě. Tříkrálové dny v Pardubicích ještě nabídnou Tříkrálový koncert v neděli 8. 1. a Houslový recitál v pondělí 9. 1.

Tříkrálové koncerty zazní také 6. 1. v Červeném Kostelci, 7. 1. v Ústí nad Orlicí, Přibyslavi, Neratově u Bartošovic v Orlických horách a Poniklé u Jilemnice, 8. 1. v Trutnově, 11. 1. v Přelouči a 14. 1. v České Třebové.

Promítání filmové pohádky pro koledníky za odměnu připravila Charita ve Dvoře Králové nad Labem (14. 1.) a v Litomyšli se mohou těšit na Festival deskových her (21. 1.).

Záměry Tříkrálové sbírky

Výtěžek sbírky bude věnován na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu sbírky poputuje na humanitární pomoc do zahraničí.

Například na Královéhradecku a Ústecko-orlicku koledníci prosít o dar na podporu domácí hospicové péče o nevyléčitelné nemocné. Na Trutnovsku na podporu osobní asistence pro děti s hendikepem, na Jičínsku na podporu dobrovolnických aktivit pro znevýhodněné děti, rodiny a seniory. V Třebechovicích a okolí mohou lidé podpořit charitní pečovatelskou službu a na Královédvorsku nízkoprahové zařízení Střelka pro děti a mládež. Na Pardubicku a Litomyšlsku se přispívá na pobytové odlehčovací služby pro seniory a lidi se zdravotním postižením.

Charity z části výtěžku podpoří také humanitární projekty v zahraničí, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Jde o kvalifikační kurzy pro nevyučenou nezaměstnanou mládež a dětské večerní vzdělávání v Bangalore, výstavbu domků pro chudé v Belgaum v Indii a dále projekty misie v Hondurasu.

Informace o dalších záměrech najdete zde

Kde sbírka pomáhá

V roce 2016 vynesla Tříkrálová sbírka v královéhradecké diecézi téměř 14,6 mil. korunDarované peníze pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. Více se dozvíte v menu Kde sbírka pomáhá a Tříkrálové příběhy. Prohlédněte si také naši fotogalerii.

Každá koruna pomůže

Pomoci lze i sledováním Tříkrálového koncertu v neděli 8. ledna v 18:00 na ČT 1. Vystoupí: Věra Martinová, Václav Neckář & Bacily, Lenny Filipová, Spirituál kvintet, SLZA a Boni Pueri. Moderují: Martina Kociánová a Jan Čenský (změna programu vyhrazena).

Do sbírky je možné přispět také dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87 777 nebo odesláním finančního daru na konto: 66008822/0800 u ČS, VS 777.

Generální partner: Nadace České spořitelny. Hlavní partner: T-Mobile. Hlavní mediální partner: Česká televize. Mediální partner: Český rozhlas a další partneři.

Více na www.trikralovasbirka.cz a facebooku.

Přejeme Vám vše dobré v novém roce 2017.
Začněte s námi nový rok dobrým skutkem! Až u Vás zazvoní tři králové, kteří se prokáží pověřením české Charity, otevřete jim, prosím, nejenom dveře, ale také svá srdce...
DĚKUJEME VÁM!
Zapojte se
 

Více informací také zde.