Dlouhodobá podpora
Jednorázová podpora

Tříkrálové peníze pomohou nemocným a potřebným u nás i v zahraničí

Tříkrálové peníze pomohou nemocným a potřebným u nás i v zahraničí

Lidé v královéhradecké diecézi opět projevili velkou solidaritu a do tříkrálových kasiček přispěli rekordních více než 15 milionů korun. Děkujeme všem dárcům za štědrost. Díky také koledníkům a dobrovolníkům za pomoc při letošní obzvlášť mrazivé koledě. Charity z darovaných peněz podpoří především vlastní služby pro nemocné a potřebné ve svých regionech. Část výtěžku sbírky poputuje na humanitární projekty v zahraničí.

„Děkuji všem dárcům za štědrost a také za důvěru. Jsem rád, že lidé stále myslí na ty nejpotřebnější, kterým naše Charity pomáhají. Velký dík také všem koledníkům a dobrovolníkům, které neodradilo ani letošní mrazivé počasí, aby dům od domu roznášeli tříkrálové požehnání,“ říká RNDr. Jiří Stejskal, ředitel Diecézní charity Hradec Králové.

Navzdory silným mrazům a sněhu přinesli tříkráloví koledníci radost a požehnání do tisícovek domácností a přitom vybírali příspěvky na pomoc nemocným a potřebným. Jen v hradeckém okrese přispěli lidé do pokladniček celkem 989 262,- Kč a ve většině ostatních regionů byl výtěžek sbírky také vyšší. Na koledu vyrazilo bezmála o šestnáct desítek skupinek více, než loni. Lidé byli většinou laskaví a často promrzlé koledníky zvali na teplý čaj. Připojily se také nové obce. V mnoha venkovských oblastech se tříkrálové koledování stalo již tradicí.

Podrobné výsledky v regionech najdete zde.

Tříkrálová sbírka pomůže nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde byly vykoledovány. Například na Královéhradecku a Ústecko-orlicku vybírali koledníci příspěvky na domácí hospicovou péči o nevyléčitelné nemocné. Oblastní charita Jičín z Tříkrálové sbírky podpoří dobrovolnické aktivity pro děti, rodiny a seniory. Trutnovská Charita použije vybrané prostředky na nákup devítimístného vozu pro přepravu hendikepovaných dětí do speciální ZŠ a pro respitní pobyty dětí z pěstounských rodin. V Třebechovicích a okolí lidé přispívali na charitní pečovatelskou službu a na Královédvorsku na nízkoprahové zařízení Střelka pro děti a mládež. Pardubická a litomyšlská Charita z darovaných peněz podpoří pobytové odlehčovací služby pro seniory a lidi se zdravotním postižením.

Část výtěžku věnují naše Charity také na podporu humanitárních projektů v zahraničí, které realizuje hradecká Diecézní charita. Konkrétně na kvalifikační kurzy pro nevyučenou nezaměstnanou mládež, dětské večerní vzdělávání a výstavbu domků pro chudé v Indii a dále na projekty misie v Hondurasu.

Informace o dalších záměrech najdete zde.

Koledníci zazpívali a popřáli vše dobré v novém roce také pacientům v nemocnicích, seniorům v domovech důchodců a dětem v mateřských školách. V Hradci Králové jim požehnal biskup Jan Vokál, v Pardubicích pomocný biskup Josef Kajnek. Tříkrálovou sbírku doprovodila i spousta akcí pro veřejnost a koledníky - tříkrálové průvody, v Poličce i dalších místech tradičně s koňmi, dále koncerty, živé betlémy a soutěže. Na Hradecku se stále hlasuje o nejkrásnější tříkrálový kostým na www.charitahk.cz až do 15. 2. 2017. Na Havlíčkobrodsku probíhá fotosoutěž, více na www.hb.charita.cz.

Dobročinná Tříkrálová sbírka, kterou každý rok pořádá Charita ČR, je také jednou z největších dobrovolnických akcí v Česku. Jen v královéhradecké diecézi se do sbírky letos zapojilo přes deset tisíc dobrovolníků. Za tři krále se převlékli školáci a studenti, skauti, farníci, zaměstnanci Charit a další dobrovolníci. Mnohé Charity pro koledníky připravily za odměnu také promítání v kině, divadlo a hry.

Prohlédněte si fotografie a videa z koledování v naší fotogalerii a na facebooku.

Do sbírky je možné přispívat po celý rok dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč, na konto Tříkrálové sbírky jde 28,50 Kč. Službu DMS provozuje Fórum dárců, technicky zajišťuje ATS Praha. Děkujeme také všem divákům, kteří podpořili sbírku odesláním DMS v průběhu Tříkrálového koncertu v Městském divadle Brno, odvysílaného na ČT 1 v neděli 10. ledna v 18:00 hod. Záznam Tříkrálového koncertu nalezenete zde.

Generální partner sbírky: Nadace České spořitelny. Hlavní partner: T-Mobile. Partneři: UNIQA a Česká distribuční a.s. Mediální partneři: Česká televize, Český rozhlas, Deník, Květy (Astrosat), Katolický týdeník, Radio Proglas a TV Noe. Více také na www.trikralovasbirka.cz a www.facebook.com/trikralovasbirka.

DĚKUJEME VŠEM DÁRCŮM ZA ŠTĚDROST A SOLIDARITU.

DÍKY TAKÉ VŠEM KOLEDNÍKŮM A DOBROVOLNÍKŮM ZA POMOC PŘI ORGANIZACI SBÍRKY.

Foto: Mgr. Jan Krátký - Tříkrálová sbírka v Chlumci nad Cidlinou.

Zapojte se
 

Více informací také zde.