Dlouhodobá podpora
Jednorázová podpora

V Hradci Králové budou tři králové koledovat s požehnáním od biskupa Jana Vokála

V Hradci Králové budou tři králové koledovat s požehnáním od biskupa Jana Vokála

Víkendové koledování v okolních obcích a městských částech Hradce Králové završí Tříkrálová sbírka v krajském městě v úterý 8. ledna, kde koledníkům požehná na cestu biskup Jan Vokál v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. Do ulic Hradce vyrazí kolem stovky královských trojic a budou prosit o dar na podporu domácí hospicové péče a další služby. Tříkrálovou sbírku doprovází i spousta akcí. Přijďte se podívat! Až do 20. ledna mohou také koledníci posílat momentky do celostátní Tříkrálové fotooutěže na facebooku!

Doprovodné akce

V Pardubicích zahájili sbírku už 3. ledna u betléma na Pernštýnském nám. a koledníkům požehnal pomocný biskup Josef Kajnek. Tři krále pozdravili také první náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Roman Línek a primátor města Ing. Martin Charvát. Přítomné rozzářili svým zpěvem Bonifantes s Adélou Krátkou a jízda tří králů na koních ze sdružení Apolenka. Prohlédněte si fotky a videa na facebooku.

Nejvíce akcí přinesl tříkrálový víkend. Například Poličkou prošel průvod koledníků v čele s třemi králi na koních k živému betlému i se zvířátky na Náměstí Palackého, prohlédněte si momentky na facebooku. Živý betlém tradičně zahájil sbírku také v Humpolci na Havlíčkobrodsku, více také zde. Na mnoha místech sbírku doprovodily koncerty a hudební vystoupení - v Jičíně, Dobrušce, Jaroměři, Neratově, Přibyslavi, Pardubicích, Kutné Hoře, Trutnově, Červeném Kostelci a Ústí nad Orlicí.

  • Tříkrálové koncerty ještě připravují v Pardubicích (9. 1.), v Litomyšli (10. 1.), v České Třebové (12. 1.), v Humpolci a v Přelouči (13. 1.)
  • Tříkrálová fotosoutěž 2019 - Kde koledujeme, kterou pro koledníky vyhlásila Charita ČR - více na https://www.trikralovasbirka.cz/trikralova-fotosoutez/ 
Jak poznáte koledníky Charity?

Do devatenáctého ročníku dobročinné Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika od 1. do 14. 1., se opět zapojily tisíce dobrovolníků. Naše Charity zapečetily celkem přes čtyři tisíce pokladniček. Nejčastěji pomáhají školáci, skauti, farníci a rodiče s dětmi. Jenom v Hradci Králové a okolních obcích se zapojili žáci z více než patnácti základních a středních škol.

Koledníky Charity poznají lidé podle toho, že vybírají příspěvky do úředně zapečetěné pokladničky s charitním logem a obdarovávají dárce cukříky a kalendáříky. Vedoucí skupinky má u sebe průkaz.

Komu sbírka pomůže

Výtěžek Tříkrálové sbírky pomůže nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu sbírky bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

  • Například na Hradecku budou koledníci prosit o dar na podporu domácí hospicové péče o nevyléčitelně nemocné.
  • Na Pardubicku se bude přispívat na rozšíření služeb pro rodiny s dětmi a pomoc pěstounům.
  • Trutnovská Charita z vybraných peněz zakoupí dávkovače léků pro zdravotní službu a domácí hospicovou péči.
  • Na Jičínsku z výtěžku sbírky podpoří dobrovolnické programy na pomoc dětem, rodinám, seniorům a lidem s handicapem, v Dobrušce a okolí službu osobní asistence pro lidi se zdravotním postižením.
  • Na Poličsku budou tři králové vybírat příspěvky na rekonstrukci domu pro sociálně terapeutické dílny na pomoc handicapovaným a pro sociální rehabilitaci.
  • Naše Charity věnují část výtěžku také na humanitární projekty v Indii, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové, konkrétně na kvalifikační kurzy pro mladé lidi bez vyučení a dětské večerní vzdělávání v oblasti Bangalore, dále také na podporu nemajetných školáků a vysokoškolských studentů v oblasti Belgaum.

Díky štědrosti dárců, pomoci koledníků a dobrovolníků vynesla Tříkrálová sbírka 2018 v hradecké diecézi přes 17,5 mil. korun. Darované peníze pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí.

Více o Tříkrálové sbírce v našich regionech naleznete na webu https://hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/ :

Každá koruna pomáhá. Děkujeme!

Díky také všem, kteří podpořili sbírku dárcovskou sms v průběhu Tříkrálového koncertu, který v neděli 6. ledna odvysílala Česká televize. Záznam koncertu si můžete přehrát zde.

Do sbírky lze přispět i dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777 (cena jedné SMS je 30, 60 a 90 Kč) anebo odesláním finančního daru na účet: 66008822/0800 u České spořitelny, VS: 777.

Charita Česká republika pořádá také fotosoutěž na facebooku pro koledníky. Více na www.trikralovasbirka.cz a www.facebook.com/trikralovasbirka.

Tříkrálová sbírka 2019
Zapojte se
 

Zapojte se do projektu

ADOPCE NA DÁLKU®

 a pomozte chudým dětem v Indii získat vzdělání.

 
 

Více informací také zde.