Dlouhodobá podpora
Jednorázová podpora

Zahájení výstavy v Adalbertinu

Ve středu 8. října 2014 byla v hradeckém Adalbertinu slavnostně zahájena výstava fotografií a příběhů cizinců Jsme ze stejné planety od autorů Jindřicha Štreita a Martiny Vašíčkové a také fotografií ze Setkání národů 2013 od Luďka Bárty. Vernisáž se uskutečnila ke Dni Charity. Pozvání přijali také významné osobnosti jako náměstkyně primátora Ing. Aneta Maclová, vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Ing. Mgr. Jiří Vitvar, ředitel Diecézní charity RNDr. Jiří Stejskal, paní redaktorka Eva Zálešáková z Českého rozhlasu a další hosté. Vernisáže se zúčastnili i naši partneři z Německa. Za příjemný hudební doprovod vděčíme paní Nataliyi Zhovtobryuch původem z Ukrajiny, která hraje na housle v hradecké Filharmonii. Nechyběly také etnické ochutnávky. Výstava, kterou pořádá Diecézní charita Hradec Králové - Integrační centrum pro cizince, potrvá až do 6. 11., kdy doprovodí letošní ročník festivalu Setkání národů v prostorách Adalbertina.

Putovní výstavu Jsme ze stejné planety, která už „navštívila“ desítky českých měst, připravila Charita Česká republika. Fotografie cizinců, kteří u nás našli druhý domov, zachytil svým objektivem dokumentární fotograf Jindřich Štreit, jejich příběhy zpracovala novinářka Martina Vašíčková.

Fotografie Luďka Bárty zachycují loňský ročník festivalu Setkání národů v hradeckém Adalbertinu, kde se návštěvníkům představilo 27 zemí čtyř kontinentů. Svou kulturu a tradice prezentovali cizinci, kteří žijí, pracují anebo studují v Královéhradeckém kraji - hudbou, tancem, národními oděvy i ochutnávkami. Multikulturní akci pořádá Integrační centrum pro cizince při Diecézní charitě společně se zahraničními studenty hradeckých univerzit a se SUZ MV ČR – PoS Kostelec n. O. s finanční podporou Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Statutárního města Hradec Králové.

Foto: Kateřina Gužíková

Zapojte se
 

Více informací také zde.