Jednorázová podpora
Dlouhodobá podpora

Hradeckým koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál

Na devadesát královských trojic koledovalo v pátek 6. ledna v zachumelených ulicích Hradce Králové navzdory mrazivému počasí a větru. Na cestu jim požehnal biskup Jan Vokál v katedrále Svatého Ducha. Králové a královny šli průvodem do Nového Adalbertina, kde vyfasovali pokladničku, posvěcené křídy, dárky a také bagetu na svačinu. Pestré kostýmy koledníků napovídaly, že se v krajském městě opět soutěží o nejkrásnější tříkrálový kostým. Hlasovat můžete od 15. ledna na www.charitahk.cz.

„Mně to dělá vždycky radost, když můžu pomáhat druhým. Letos půjdou příspěvky na domácí hospicovou péči a taky na pomoc rodinám s hendikepovanými dětmi“, dozvídáme se od kolednic z hradeckého Biskupského gymnázia B. Balbína, které se účastní Tříkrálové sbírky už podruhé. Zato vedoucí skupinky a také třetí královna Simona původem z Číny mají premiéru. Dívka studuje v USA a v Česku je na návštěvě u přátel. Přestože hovoří jen anglicky, koledu zazpívala v češtině a téměř perfektně.

Koleduje se také v okolních obcích a městech až do 12. ledna. Letos Oblastní charita Hradec Králové vypravuje do ulic přes 270 skupinek tří králů. Koledníci přejí vše dobré v novém roce lidem v domácnostech, kolemjdoucím a také pacientům v nemocnicích, seniorům v domovech důchodců, dětem v mateřských školách nebo na úřadech. V hradeckém okrese pomáhá s organizací Tříkrálové sbírky přes tisíc dobrovolníků. Za tři krále se převlékají školáci a studenti, skauti, farníci, zaměstnanci Charit a další dobrovolníci. Jen na Hradecku se do dobročinné akce zapojilo na patnáct škol. Děkujeme!

Tříkrálová sbírka 2019
Zapojte se
 

Více informací také zde.