Dlouhodobá podpora
Jednorázová podpora

Tříkrálová sbírka 2017

Tříkrálová sbírka 2017

Již posedmnácté pořádá Charita Česká republika dobročinnou Tříkrálovou sbírku. Koledující skupinky tří králů budete v královéhradecké diecézi potkávat nejvíce v době kolem 6. ledna. Nenechte si ujít také doprovodné akce sbírky, které pro vás Charity připravily: tříkrálové průvody, koncerty, živé betlémy, soutěže a zajímavé akce pro koledníky.

Místo: Královéhradecká diecéze
Termín: 1. 1. 2017, 08:00 — 14. 1. 2017, 18:00
Kategorie: Benefiční akce, Koncert, Ostatní, Akce pro dobrovolníky, Akce pro veřejnost

V Hradci Králové jim na cestu požehná biskup Jan Vokál v pátek 6. ledna 2017 v 8 hodin v katedrále Sv. Ducha. Na Hradecku budou koledníci opět soutěžit o nejkrásnější tříkrálový kostým. V Pardubicích bude sbírka zahájena ve čtvrtek 5. ledna 2017 v 9 hodin na Pernštýnském náměstí a koledníkům požehná pomocný biskup Josef Kajnek. V programu vystoupí chlapecký sbor Bonifantes a náměstím projde tradiční průvod tří králů na koních. Záštitu nad sbírkou ve městě převzali primátor Ing. Martin Charvát a první náměstek hejtmana Ing. Roman Línek, MBA.

Charity a farnosti v našich regionech pro vás připravily také řadu doprovodných akcí - tříkrálové koncerty a průvody, živé betlémy nebo soutěže, hry a promítání pro koledníky.

  • Tříkrálový průvod s koňmi za zvuku fanfár tradičně zahájí sbírku v Poličce (7. 1.). V Pardubicích projdou tři králové na koních Perštýnským náměstím a v Přelouči je přiveze kočár s koňmi z kladrubského Národního hřebčína (5. 1.).
  • Představení živého betlému připomene příběh Vánoc v Humpolci (7. 1.) a Sázavě (8. 1.).
  • Tříkrálové koncerty zazní 6. 1. v Červeném Kostelci, 7. 1. v Ústí nad Orlicí, v Přibyslavi, v Neratově u Bartošovic v Orlických horách a v Poniklé u Jilemnice, 8. 1. v Trutnově a v Pardubicích, 11. 1. v Přelouči a 14. 1. v České Třebové.
  • V Jičíně připravují pásmo Betlémská hvězda a v Dobrušce Zpívání koledníků (8. 1.), v Havlíčkově Brodě Ředitelskou koledu a charitní infostánek (6. 1.), v Kutné Hoře Zpívání andělíčků s třemi králi v Domově Barbora a v Městci Králové Koncert koledníků (6. 1.). Tříkrálové dny tradičně doprovodí sbírku v Pardubicích (4. 1. koncert pěveckých sborů, 5. 1. slavnostní zahájení, 8. 1. tříkrálový koncert a 9. 1. houslový recitál).
  • Soutěže: Na Hradecku budou tři králové soutěžit o nejkrásnější kostým (od 15. do 31. 1. hlasování na www.charitahk.cz) a na Havlíčkobrodsku o nejpovedenější snímek z koledování (do 15. 1., více na www.hb.caritas.cz).
  • Promítání filmové pohádky pro koledníky za odměnu připravila Charita ve Dvoře Králové nad Labem (14. 1.) a v Litomyšli se zase mohou těšit na Festival deskových her (21. 1.).

Výtěžek sbírky bude věnován na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu sbírky poputuje na humanitární pomoc do zahraničí. Informace o konkrétních záměrech najdete zde

V roce 2016 vynesla Tříkrálová sbírka v královéhradecké diecézi téměř 14,6 mil. korun. Darované peníze pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. Více se dozvíte v menu Kde sbírka pomáhá a Tříkrálové příběhy. Prohlédněte si také naši fotogalerii.

Tříkrálová sbírka 2017

Pomoci můžete i sledováním TŘÍKRÁLOVÉHO KONCERTU v neděli 8. ledna 2017 od 18 hod. na ČT 1. Vystoupí: Věra Martinová, Václav Neckář & Bacily, Lenny Filipová, Spirituál kvintet, SLZA a Boni Pueri. Moderují: Martina Kociánová a Jan Čenský (změna programu vyhrazena).

Do sbírky lze přispět také dárcovskou SMS ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87 777 nebo odesláním finančního daru na konto: 66008822/0800 u České spořitelny, VS: 777.

Generální partner: Nadace České spořitelny. Hlavní partner: T-Mobile. Hlavní mediální partner: Česká televize. Mediální partner: Český rozhlas a další partneři.

Více na www.trikralovasbirka.cz a www.facebook.com/trikralovasbirka.

Začněte s námi rok dobrým skutkem! Až potkáte tři krále, kteří se prokáží pověřením české Charity, otevřete jim nejenom dveře, ale také svá srdce...
Děkujeme Vám!

Související články

Zapojte se
 

Více informací také zde.