Dlouhodobá podpora
Jednorázová podpora

Tříkrálová sbírka 2018

Tříkrálová sbírka 2018

Dobročinnou Tříkrálovou sbírku pořádá Charita Česká republika již poosmnácté. V našich regionech budete koledující skupinky tří králů potkávat nejvíce kolem 6. ledna. Nenechte si ujít také doprovodné akce, Charity si pro vás připravily tříkrálové průvody, koncerty, živé betlémy, hry nebo soutěže.

Místo: Královéhradecká diecéze
Termín: 1. 1. 2018, 08:00 — 14. 1. 2018, 18:00
Kategorie: Benefiční akce, Koncert, Ostatní, Akce pro dobrovolníky, Akce pro veřejnost

V Hradci Králové požehná koledníkům na cestu biskup Jan Vokál v pátek 5. ledna 2018 v 8 hodin v katedrále Sv. Ducha. V krajském městě a okolí se mohou koledníci zapojit také do fotosoutěže "O nejkrásnější kostým". V Pardubicích bude sbírka zahájena ve čtvrtek 4. ledna 2018 v 9:30 hodin na Pernštýnském náměstí, kde královským trojicím požehná pomocný biskup Josef Kajnek. Nenechte si ujít také vystoupení pěveckého sboru Bonifantes a jízdu Tří králů na koních. Záštitu nad sbírkou ve městě převzali první náměstek hejtmana Ing. Roman Línek, MBA a primátor Ing. Martin Charvát.

Koledování doprovodí také spousta akcí:
  • Tři králové na koních opět povedou průvod koledníků v Poličce (6. 1.)
  • Živý betlém připomene příběh Vánoc poprvé v Náchodě (5. 1.), tradičně v Humpolci (6. 1.) nebo Vepřové na Havlíčkobrodsku (7. 1.)
  • Tříkrálové koncerty zazní v Jaroměři (6. 1.), Trutnově (6. 1.), Červeném Kostelci (7. 1.), Pardubicích (3. a 7. 1.), Holicích (5. 1.), Ústí nad Orlicí (7. 1.), České Třebové (13. 1.), Přelouči (14. 1.), Humpolci (7. 1.), Přibyslavi (6. 1.), Horních Ředicích (4. 1.), Bukovce (6. 1.) a Neratově v Orlických horách (6. 1.)
  • V Jičíně připravují hudebně komponované pásmo Betlémská hvězda (7. 1.), v Dobrušce Zpívání koledníků (7. 1.) a v Havlíčkově Brodě Ředitelskou koledu s charitním infostánkem (5. 1.)
  • Fotosoutěž "O nekrásnější kostým" probíhá na Hradecku, více na www.charitahk.cz. Promítání filmu pro koledníky za odměnu připravila Charita ve Dvoře Králové n. L. (13. 1.) nebo v Proseči (13. 1.). V Litomyšli se mohou koledníci těšit na Tříkrálové plavání (3. a 10. 2.) a v Holicích na Tříkrálovou diskotéku (13. 1.)
Přijďte se podívat a podpořit Tříkrálovou sbírku na pomoc nemocným a potřebným! Děkujeme Vám.

Pomáhejte s námiO koledování v našich regionech se více dozvíte také na http://hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/ a na facebooku.

Více informací o Tříkrálové sbírce v celé ČR naleznete na www.trikralovasbirka.cz a www.facebook.com/trikralovasbirka.

Tříkrálová sbírka 2019
Zapojte se
 

Zapojte se do projektu

ADOPCE NA DÁLKU®

 a pomozte chudým dětem v Indii získat vzdělání.

 
 

Více informací také zde.