Aktivity pro děti

Jsme tu pro vás

Pokud byste vaše děti rádi zapojili do aktivit Charity, otevíráme nové pracoviště, které nabízí spoustu zajímavých možností! Pro nejmladší děti byla založena integrační skupina, která má za cíl děti integrovat do českého prostředí. Nově jsme také otevřeli klub Integráček pro děti do věku 18 let. Veškeré naše aktivity jsou určené pro děti všech národností. Naším cílem je vytvořit otevřený prostor, kde mohou děti trávit svůj volný čas a potkávat zde nové přátele.

Klub Integráček

Klub Integráček je otevřený pro děti všech národností.

Co nabízíme

• odpočinek a relax po škole
  • jednorázové i pravidelné aktivity, do kterých se můžete zapojit (hry, hudba a tanec, výtvarné aktivity nebo sport)
  • možnost udělat si domácí úkoly
  • půjčit si a přečíst knihy
  • sejít se s přáteli

Pokud navštěvujete klub poprvé, tak dítě musí přijít osobně se svým zákonným zástupcem, kvůli vyplnění vstupního formuláře. Poté mladší děti doprovází a tráví s nimi čas v klubu vždy rodič.

Starší děti mohou do klubu přicházet bez rodičů a také zde sami trávit volný čas. Je ale potřeba, aby rodič personálu sdělil, že dítě může samostatně do klubu dorazit, být zde a také samo odejít. Za dítě je považována osoba do věku 18 let.

Upozornění: Klub nenabízí službu hlídání (nefunguje jako hlídací koutek). Pracovníci klubu zařizují pouze chod centra a administrativu. Děti si zde hrají sami bez řízené aktivity pracovníka.

Integrační skupina Dráčci

Integrační skupina „Dráčci“

Nové centrum také nabízí možnost i pro naše nejmladší děti – předškoláky. Integrační skupina je uzavřená skupina dětí (kapacita skupiny je limitována), která je vedena pedagogickým personálem. Děti zde mají svůj denní režim a učí se českému jazyku. Aktuálně skupina nepřibírá nové členy.

Další aktivity

Mimo skupiny „Dráčci“ a klubu Integráček pořádá Charita ještě další aktivity pro děti, které probíhají v prostorách klubu. Jednotlivé akce jsou většinou jednorázového charakteru, kam dítě může volně přijít, nebo pravidelného, na které se děti musí registrovat. Pro nadcházející aktivity a akce sledujte naše sociální sítě, kde najdete více informací (viz Instagram a Facebook).

Psychologická pomoc

Naše centrum nabízí také psychologickou pomoc. Obraťte se na naši kolegyni Mgr. Olhu Kirinu, se kterou si můžete domluvit osobní konzultaci. Pracovnice umí pomoci ukrajinsky a anglicky mluvícím cizincům.

Všechny služby jsou nabízeny zdarma.

Otevřeno

od září do června – Klub Integráček:

• PO - ČT 14:00 – 18:00
  • PÁTEK A VÍKENDY – ZAVŘENO

Od září do června – Integrační skupina:

• PO – ČT 7:00 – 16:00
  • 7:00 – 13:00
  • SOBOTA A NEDĚLE - ZAVŘENO

Od 7:00 do 14:00 je centrum otevřené pouze pro integrační skupinu. V tento čas není klub otevřený pro veřejnost.

Kontakty na pracovníky centra

Jak se k nám dostanete

Nejbližší zastávka MHD: Adalbertinum (4 min. pěšky)

Všechny zmíněné aktivity jsou realizovány díky našemu partnerství s UNICEF.

Unicef