Z domova

V Norsku mají lidé se zdravotním znevýhodněním šanci na plné zapojení do společnosti
18. března 2024 Oblastní charita Kutná Hora

V minulém týdnu se dvě pracovnice našeho střediska vypravily na čtyřdenní pracovní stáž do Stavangeru v Norsku. Hostitelskou organizací byl Institut aplikované behaviorální analýzy, se kterým náš tým dlouhodobě spolupracuje. Právě odborníci z tohoto institutu navštívili Středisko Na Sioně v listopadu minulého roku, aby poskytli supervizi naší práce s dětmi. Obě návštěvy se mohly uskutečnit díky grantu z Fondů EHP a Norska, který Středisko Na Sioně získalo od Nadace OSF.

Čestné uznání poroty si z fotografické soutěže přivezla pracovnice hospice
15. března 2024 Oblastní charita Červený Kostelec

Čestné uznání poroty si z fotografické soutěže přivezla pracovnice hospice

V úterý 12. března v historické budově Slezského zemského muzea převzala čestné uznání poroty Hana Richter, pracovnice Hospice Anežky České, za svůj snímek „Hledání ztraceného času.“ Oceněná fotografie byla zaslána do soutěže „Můj svět“ pořádané Charitou Opava pro pracovníky a klienty charitních organizací. Ze zaslaných snímků byly odbornou porotou vybrány ty nejlepší do putovní výstavy, která bude prezentována v různých městech po celé České republice.

Pozvánka: Caritas CARES s hostem M. Jurečkou, místopředsedou vlády ČR a mnoho dalšími
14. března 2024 Charita Česká republika

Charita Česká republika
vás zve na odbornou konferenci spojenou s představením národní zprávy Caritas CARES 2023 pro Českou republiku.

Oslava Dne žen ve stylu Domova pro matky s dětmi
13. března 2024 Oblastní charita Hradec Králové

Oslava Dne žen ve stylu Domova pro matky s dětmi

Letos poprvé jsme s klientkami oslavovali Den žen – a to poněkud netradičně.

Únorový karneval v Domově pro matky s dětmi
13. března 2024 Oblastní charita Hradec Králové

Únorový karneval v Domově pro matky s dětmi

Na konci února se v Domově pro matky s dětmi konal již tradiční dětský karneval.