Pomáháme uprchlíkům z Ukrajiny. Přidejte se i vy!

Diecézní charita Hradec Králové, která byla také součástí hradeckého KACPU, aktuálně zajišťuje pro uprchlíky z Ukrajiny:

  • humanitární pomoc, zásobování potravinami, ošacením a materiální pomoc i na ubytovnách
  • poskytujeme odbornou pomoc, poradenství i doprovody na úřady - zajišťuje naše Integrační centrum pro cizince, více na www.cizincihradec.cz 
  • organizujeme pomoc dobrovolníků a dobrovolníky/tlumočníky - zajišťuje naše Dobrovolnické centrum 
  • pořádáme kurzy češtiny pro nově příchozí a pro pedagogy z Ukrajiny - zajišťuje naše Integrační centrum pro cizince, více na www.cizincihradec.cz 
  • v rámci sítě svých regionálních Charit zajišťujeme také potřebnou následnou péči - především poradenství, sociální služby, materiální a dobrovolnická pomoc nebo zprostředkování kontaktů

Pomoc UkrajiněFinanční dary na akutní a následnou pomoc uprchlíkům z Ukrajiny v našich regionech můžete posílat na veřejné sbírkové konto Diecézní charity Hradec Králové pro mimořádnou pomoc číslo: 1234512345/5500, VS 101.

QR platba - veřejné sbírkové konto Diecézní charity Hradec Králové pro mimořádnou pomoc číslo: 1234512345/5500, VS 101. Děkujeme všem dárcům za podporu sbírky!

Děkujeme všem dárcům za podporu sbírky!

Vlna solidarity byla obdivuhodná, k pomoci uprchlíkům z válkou zkoušené Ukrajiny se semkli místní charity, organizace, instituce, firmy, spolky, dobrovolníci a jednotliví dárci. 

Více také v našich aktualitách a na facebooku.

Charita Česká republika, které jsme členem, se ve spolupráci s partnerskou Charitou Ukrajina soustředí hlavně na zajištění akutní i dlouhodobé humanitární pomoci pro obyvatele zasažené válkou přímo na Ukrajině. Aktuální informace o pomoci Charity Ukrajině najdete také na www.proukrajinu.charita.cz a www.charita.cz.

Aktuální info a pomoc 

Informace

Info pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na konflikt na Ukrajině zde.

Infolinka MVČR +420 974 801 802 

Další info na stránkách: https://www.nasiukrajinci.cz/ 

Více informací na webu Integračního centra www.cizincihradec.cz a na facebooku.

Aktuální informace najdete na webových stránkách a sociálních sítích našich Charit

Registrace a žádosti o dočasnou ochranu pro ukrajinské uprchlíky

  • Kde: OAMP, Ulrichovo náměstí 810/4, Hradec Králové 500 02 - ukázat na mapě.
  • Otevřeno: Ponděli: 08.00 – 15.00, Středa: 08.00 – 15.00, Pátek: 08.00 – 15.00
  • Služby: Zde je poskytována i asistence s ubytováním
  • Kontakty na krajská asistenční centra zde. 

 

 

Pomoc dobrovolníků

Chcete pomoci uprchlíkům z Ukrajiny jako dobrovolník? Registrujte se prosím ZDE nebo přes QR kód:

QR kód pro registraci dobrovolníků

Pokud můžete tlumočit i na jiném místě, vyplňte formulář našeho Dobrovolnického centra ZDE nebo přes QR kód:

QR kód pro registraci tlumočníků i na jiném místě 

Výběrové řízení - sociální pracovník / pracovnice
11. ledna 2023 Integrační centrum pro cizince Hradec Králové

Výběrové řízení - sociální pracovník / pracovnice

Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové přijme nového kolegu/kolegyni na pozici "Sociální pracovník/pracovnice". Zájemci se mohou hlásit do výběrového řízení do 15. 2. 2023, nástup je možný od 1. 3. 2023. 

Oblastní charita Hradec Králové děkuje - Tříkrálová sbírka je rekordní
24. ledna 2023 Oblastní charita Hradec Králové

Oblastní charita Hradec Králové děkuje - Tříkrálová sbírka je rekordní

Začátkem ledna tradičně vyšli do ulic tříkráloví koledníci, aby do našich domovů přinesli radostné poselství Vánoc. Celkem se v období od 1. do 15. ledna vypravilo pod Oblastní charitou Hradec Králové 436 skupinek králů a královen. Do zapečetěných kasiček získali  rekordních 2 215 060 Kč. Je to vůbec poprvé, kdy výtěžek sbírky překročil hranici dvou milionů. Navíc k datu 23. ledna 2023 dárci zaslali bezhotovostně dalších 129 331 Kč. 

Příběhy z Oblastní charity Kutná Hora zazněly v Klubu pod lampou
23. ledna 2023 Oblastní charita Kutná Hora

Příběhy z Oblastní charity Kutná Hora zazněly v Klubu pod lampou

Chariťáci jsou mistry ve skládání malých kamínků. Je to jejich velký dar, který přijali a umí ho používat ve prospěch druhých. Zaznělo v Klubu pod lampou Křesťanského společenství v Kutné Hoře v pondělí 23. ledna večer.

Litomyšl: Tříkrálová sbírka opět překvapila
18. ledna 2023 Farní charita Litomyšl

Litomyšl: Tříkrálová sbírka opět překvapila

Během letošní Tříkrálové sbírky vyšlo do ulic Litomyšle a okolních obcí zhruba 300 koledníků a 100 vedoucích skupinek. 

Návštěvníci vánočních bohoslužeb přispěli na pomoc znevýhodněným dětem
17. ledna 2023 Oblastní charita Kutná Hora

Návštěvníci vánočních bohoslužeb přispěli na pomoc znevýhodněným dětem

Během vánočních svátků měli návštěvníci kostela svatého Jakuba a účastníci bohoslužeb v chrámu svaté Barbory možnost podpořit svým příspěvkem kutnohorské charitní Středisko Na Sioně. Při půlnoční mši se vybralo 13 374 Kč, při silvestrovské mši 14 159 Kč, do pokladničky v sošce anděla, která stála celé svátky u betléma v kostele svatého Jakuba, lidé naházeli 29 140  Kč. Celkový výtěžek sbírky je tedy 56 673 Kč.

Tříkrálová sbírka je společenská událost. Lidé se těší na koledníky, že přijdou a požehnají jejich domu
17. ledna 2023 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka je společenská událost. Lidé se těší na koledníky, že přijdou a požehnají jejich domu

Zpívání koled, žehnání domácnostem, tři králové, kteří přinášejí radostnou novinu o narození Spasitele, a dary na podporu charitní pomoci lidem v nouzi a lidem ohroženým sociálním vyloučením. To vše charakterizuje oblíbenou celonárodní Tříkrálovou sbírku, kterou pravidelně a každoročně pořádá již od roku 2001 Charita Česká republika a bez níž by si řada lidí počátek nového roku již vůbec nedokázala představit. I letos – ve dnech 1. až 15. ledna 2023 – tedy vyrazily k lidem tříkrálové skupinky, a navázaly tak na starý kolednický zvyk.

Budoucí veterináři podporují indické školáky
11. ledna 2023 ADOPCE NA DÁLKU® DIECÉZNÍ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ

Budoucí veterináři podporují indické školáky

Putovní výstava Diecézní charity Hradec Králové „Za naše úspěchy vděčíme Vám“ bude od ledna do konce března 2023 instalována na plotě před SOŠ veterinární v hradecké místní části Kukleny. Výstava vypráví příběhy absolventů dobročinného projektu Adopce na dálku®, který podporuje vzdělávání chudých dětí v Indii. Z příběhů vyzařuje vděčnost, naděje a touha pomáhat dalším lidem. Kukleny jsou již čtvrtou hradeckou zastávkou této výstavy. V předešlých letech jste na ni mohli narazit před Biskupským gymnáziem, Obchodní akademií nebo internátem Zdravotnické školy.

Tři králové navštívili rychnovské občany
9. ledna 2023 Oblastní charita Rychnov nad Kněžnou

Tři králové navštívili rychnovské občany

Děkujeme všem, kteří otevřeli dveře třem králům. Pokladničky v Rychnově nad Knežnou obsahovaly po  koledování v sobotu 7.1.2023 celkem 228 128 korun. Do pokladničky lze stále přispět, až do 15.1.2023,  ve Stacionáři sv. Františkla.

Hradeckým koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál
6. ledna 2023 Z domova

Hradeckým koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál

V krajském městě koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál na Tři krále ráno v katedrále Sv. Ducha. Poděkoval jim také za jejich službu a nasazení při Tříkrálové sbírce na pomoc nemocným a potřebným a posvětil křídy, kterými koledníci píší lidem na dveře požehnání K+M+B+2023. Koledníky pozdravila i ředitelka hradecké Diecézní charity Anna Maclová a ředitel Oblastní charity Hradec Králové Vojtěch Šůstek. Do ulic města vyrazila na koledu víc jak stovka trojic. Hudební skupinky se vydaly s novoročním přáním také do domovů důchodců, fakultní nemocnice a na úřady. Přes tři stovky trojic chodí a přeje lidem dům od domu rovněž v okolních obcích. Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách. Děkujeme za každý dar!

V Hradci budou tři králové koledovat s požehnáním od biskupa Jana Vokála
5. ledna 2023 Tiskové zprávy

V Hradci budou tři králové koledovat s požehnáním od biskupa Jana Vokála

V ulicích krajského města bude na Tři krále a o víkendu koledovat víc jak stovka trojic. Koledníkům požehná na cestu biskup Jan Vokál v pátek 6. ledna v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. Hudební skupinky se vydají s novoročním přáním i do domovů důchodců, fakultní nemocnice a na úřady. Koledníci Charity tradičně zazpívají také v hradeckém Českém rozhlase. Přes tři stovky trojic bude chodit a přát lidem dům od domu rovněž v okolních obcích. Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách. V ostatních regionech budou lidé koledníky také nejvíc potkávat o víkendu a sbírku doprovodí i spousta akcí – koncerty, průvody nebo živé betlémy. Na páteční dobrodružnou Cestu za třemi králi zve rodiny a děti Charita v Jičíně.

V Pardubicích začala Tříkrálová sbírka slavností
4. ledna 2023 Oblastní charita Pardubice

V Pardubicích začala Tříkrálová sbírka slavností

Ve středu 4. ledna 2023 byl slavnostně zahájen již dvacátý třetí ročník Tříkrálové sbírky na Pardubicku. 

Dvacátý třetí ročník Tříkrálové sbírky v Pardubicích zahájen
4. ledna 2023 Z domova

Dvacátý třetí ročník Tříkrálové sbírky v Pardubicích zahájen

V Pardubicích zahájili 23. ročník Tříkrálové sbírky již ve středu 4. ledna dopoledne na Pernštýnském náměstí. Koledníkům dal požehnání na cestu pomocný biskup Josef Kajnek, u betlému všem zazpívali Bonifantes a centrem projely „tři královny“ na koních z farmy Apolenka. Z vykoledovaných prostředků pardubická Charita plánuje vybudovat domácí hospic v Dražkovicích a rozšířit své služby, jak informovala přítomné její ředitelka Marie Hubálková. Koledníky pozdravili také osobnosti jako poslanec Marek Výborný, primátor města Jan Nadrchal a ředitelka hradecké Diecézní charity Anna Maclová. Na svou první koledu se vydali i prvňácci z místní ZŠ Spořilov. Děkujeme za každý dar na pomoc nemocným a potřebným!

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!
3. ledna 2023 Charita Česká republika

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!

Tříkrálová sbírka 2023 je za dveřmi. Začátkem ledna se opět vydají do ulic skupinky koledníků, aby lidem roznášeli radostné poselství o narození Spasitele. Zpívají či recitují koledy, rozdávají drobné dárky, křídou píší nad dveře požehnání a do zapečetěných pokladniček vybírají peníze na pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Do nejrozsáhlejší sbírkové akce v České republice se zapojí tisíce dobrovolníků. Navážou tak na starodávný lidový obyčej tříkrálové koledy.

Tříkrálová sbírko, ať jsi opět radostná, lidská a velkorysá, to ti moc přejeme
2. ledna 2023 Oblastní charita Hradec Králové

Tříkrálová sbírko, ať jsi opět radostná, lidská a velkorysá, to ti moc přejeme

Tříkrálová sbírka 2023 je připravena. Těší se malí i velcí koledníci, kteří si oblečou bílé pláště a na hlavu nasadí papírovou královskou korunu. Těší se lidé, u kterých zpěváčci zazvoní, popřejí a vnesou světlo naděje do jejich domácností a srdcí.  Tříkrálová sbírko, ať jsi opět radostná, lidská a také opět velkorysá. To si všichni moc přejeme. 

Jičínská cesta za třemi králi - akce pro celou rodinu
2. ledna 2023 Oblastní charita Jičín

Jičínská cesta za třemi králi - akce pro celou rodinu

V Jičíně jsme pro vás připravili trasu s několika zastávkami. Na trase vás čeká příběh s úkoly.

Tříkrálová sbírka opět pomůže rozšířit služby pardubické Charity
30. prosince 2022 Oblastní charita Pardubice

Tříkrálová sbírka opět pomůže rozšířit služby pardubické Charity

Obnovená tradice v podobě Tříkrálové sbírky pořádané Charitou Česká republika a organizovanou regionálními charitami na začátku roku vstoupí do dvacátého třetího ročníku své existence.

V Kutné Hoře z Tříkrálové sbírky podpoří Centrum Přístav pro seniory a lidi se zdravotním postižením
29. prosince 2022 Oblastní charita Kutná Hora

V Kutné Hoře z Tříkrálové sbírky podpoří Centrum Přístav pro seniory a lidi se zdravotním postižením

Tři králové vyjdou v sobotu 7. ledna 2023 do kutnohorských ulic, aby lidem popřáli zdraví, štěstí a dlouhá léta a poprosili o dar na pomoc potřebným. Vaše dary podpoří realizaci sociálních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením a duševním onemocněním charitního Centra Přístav v Kutné Hoře. Koledníci zazpívají tříkrálovou koledu v tento den také v Čáslavi, Poděbradech a okolních obcích.

Tři králové budou koledovat a rozdávat radost opět naživo
28. prosince 2022 Tiskové zprávy

Tři králové budou koledovat a rozdávat radost opět naživo

Začátkem ledna vyrazí do ulic tříkráloví koledníci, aby lidem popřáli vše dobré v novém roce a také poprosili o dar na pomoc nemocným a potřebným. Na koledu jich vyjdou opět tisíce i v našich regionech a budou rozdávat radost opět naživo v době od 1. do 15. ledna 2023. Dobročinnou Tříkrálovou sbírku tradičně doprovodí spousta akcí – například průvod s koňmi a živý betlém v Poličce, koncerty a akce pro koledníky. V Hradci Králové požehná třem králům biskup Jan Vokál v pátek 6. ledna v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. V Pardubicích zahájí sbírku již ve středu 4. ledna v 9:30 hod. na Pernštýnském náměstí. Koledníkům dá požehnání pomocný biskup Josef Kajnek, u betlému zazpívají Bonifantes s Adélou Krátkou a centrem projdou „tři královny“ na koních z farmy Apolenka.

Lidé bez domova si společně připomenuli kouzlo Vánoc
28. prosince 2022 Oblastní charita Kutná Hora

Lidé bez domova si společně připomenuli kouzlo Vánoc

Tradiční vánoční setkání pro lidi bez domova uspořádalo Středisko Atrium Oblastní charity Kutná Hora po dvouleté covidové pauze 13. prosince. V přízemních prostorách jednoho z objektů v areálu bývalé cihelny, které dostala charita od města k dispozici, se sešli lidé, kteří se ocitli ať už vlastní vinou, nebo shodou nešťastných událostí, o střechu nad hlavou.

Návštěva podporovaných dětí v Indii
22. prosince 2022 ADOPCE NA DÁLKU® DIECÉZNÍ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ

Návštěva podporovaných dětí v Indii

Pracovníci projektu Adopce na dálku v čele s ředitelkou hradecké Diecézní charity Annou Maclovou navštívili na přelomu listopadu a prosince naše partnerské diecéze Belgaum a Bangalore v Indii. Setkali se s indickými dětmi, které podporují dárci Adopce na dálku, a také s absolventy kvalifikačních kurzů.

Samoživitelka našla odvahu požádat o pomoc pro sebe a svoje děti
19. prosince 2022 Oblastní charita Kutná Hora

Samoživitelka našla odvahu požádat o pomoc pro sebe a svoje děti

Díky příspěvku z Tříkrálové sbírky 2022 jsme pomohli paní Monice, která je samoživitelka a stará se o dvě dcery. Starší Magdičku a mladší Anetku. Paní Monika jim obětuje veškerý svůj čas. Trvalo ji dlouho než se odhodlala a požádala nás o pomoc. Nakonec odvahu našla a my jsme, díky dárcům Tříkrálové sbírky, pomohli.

Příběh paní Marty aneb kde pomáhá Tříkrálová sbírka 2022
19. prosince 2022 Oblastní charita Kutná Hora

Příběh paní Marty aneb kde pomáhá Tříkrálová sbírka 2022

Příběh paní Marty je příběhem se šťastným koncem. Díky Vašim darům z Tříkrálové sbírky 2022 se lépe dostáváme k seniorům a rodinám v nouzi v terénu a můžeme tak, o to lépe, pomáhat. Po rozšíření Občanské poradny Střediska Racek do Zruče nad Sázavou a Zbraslavic nám výrazně přibylo klientů, za kterými jezdíme, díky Vám, Dacií Longy. Chtěli bychom proto poděkovat vám všem, kterým nejsou lhostejné osudy těch méně šťastných. Vám všem, kteří k tomu jakkoli přispíváte, ať už pomocí materiální či jinou. Všem děkujeme za finanční příspěvky do Tříkrálové sbírky v roce 2022. 

Plošinka už slouží handicapovaným a seniorům v Domě sv. Josefa v Chotovicích
15. prosince 2022 Kde sbírka pomáhá

Plošinka už slouží handicapovaným a seniorům v Domě sv. Josefa v Chotovicích

Plošinka, tak říkají novému vozu, který letos pořídili z výtěžku Tříkrálové sbírky v Domě sv. Josefa v Chotovicích na Litomyšlsku, kde pomáhají lidem se zdravotním postižením. Devítimístné bezbariérové auto, které pojme až čtyři vozíčkáře, už slouží k přepravě klientů denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen. Plošinku vyzkoušeli také dvojčata Ráďa a Honzík, kteří se po dětské obrně pohybují odmalička na vozíku. „Kluci se do ,domečku´ vždycky moc těší. Mají tu připravený pestrý a pravidelný program. Cítí se tu jako doma, a to je pro nás nejdůležitější,“ říká jejich maminka.

Pomáhají tam, kde je potřeba
14. prosince 2022 ADOPCE NA DÁLKU® DIECÉZNÍ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ

Pomáhají tam, kde je potřeba

Obdrželi jsme srdečný pozdrav pro všechny dárce a zaměstnance Charity. Věříme, že stejně jako nás, tak i všechy čtenáře potěší a povzbudí krásná zkušenost naší milé dárkyně, paní Nalevankové.

Když se člověk snaží, je to vidět
14. prosince 2022 Oblastní charita Ústí nad Orlicí

Když se člověk snaží, je to vidět

Sociální sprcha v Ústí nad Orlicí je otevřená dva dny v týdnu. Od ledna do listopadu byla využita 303krát celkem čtrnácti klienty. Lidé bez domova se zde mohou umýt, případně pořídit ošacení, které Oblastní charita získává z pravidelných měsíčních sbírek v Letohradě. V zimním období však i v Ústí kdykoli uvítají zimní bundy, zateplené kalhoty a pánské zimní boty, kterých je stále nedostatek. Provoz sprchy zajišťuje sestra Pavla Rychnovská a sestra Ludmila Mikysková ze Společnosti sester Ježíšových. Protože obě ale zároveň pracují i v půjčovně kompenzačních pomůcek, obětavě sem dochází i dobrovolník Petr Gregor.

Lidé bez domova u nás oceňují bezpečí
13. prosince 2022 Oblastní charita Ústí nad Orlicí

Lidé bez domova u nás oceňují bezpečí

„Je to skvělý pocit, dát si teplou sprchu!“ To je jeden z mnoha záznamů spokojenosti klientů, kteří chodí do Nízkoprahového denního centra pro osoby bez přístřeší. Služba funguje v Lanškrouně téměř deset let. Co nabízí a jak je využívaná? Na to jsme se zeptali jejích pracovnic Mgr. Martiny Šedové a Anny Purkertové:

Chrudimská Charita pomáhá lidem každý den v roce
12. prosince 2022 Kde sbírka pomáhá

Chrudimská Charita pomáhá lidem každý den v roce

Tříkrálová sbírka sice probíhá vždy v lednu, ale vybrané peníze pomáhají během celého roku. V chrudimské Charitě tak mohli rozšířit poskytování terénních domácích služeb, které umožňují lidem zůstat v jejich přirozeném prostředí. S pomocí charitních osobních asistentů, pečovatelek a zdravotních sester mohou klienti být doma mezi svými blízkými v nemoci i v poslední etapě života. 

Zničená infrastruktura a teploty pod bodem mrazu. Jak pomáhá Charita Ukrajincům přečkat tuto krutou zimu?
8. prosince 2022 Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce Charity ČR

Zničená infrastruktura a teploty pod bodem mrazu. Jak pomáhá Charita Ukrajincům přečkat tuto krutou zimu?

Masivní útoky na základní infrastrukturu znamenají pro Ukrajince krutou zimu. Rozsáhlými výpadky dodávek elektřiny, vody, plynu i tepla trpí všichni, včetně dosud relativně bezpečného západu Ukrajiny. Charita pomáhá Ukrajincům překonat toto náročné zimní období. Staví modulární domky, dodává generátory a poskytuje psychologickou a finanční pomoc.

Pardubická Charita prosí o Vaši podporu v programu ČSOB Pomáhá regionům
7. prosince 2022 Oblastní charita Pardubice

Pardubická Charita prosí o Vaši podporu v programu ČSOB Pomáhá regionům

Podpořte projekt Oblastní charity Pardubice s názvem Umírající lidé si zaslouží důstojný odchod v programu ČSOB Pomáhá regionům.

Vánoční strom splněných přání
5. prosince 2022 Oblastní charita Kutná Hora

Vánoční strom splněných přání

Pomozte nám splnit přání našich zdravotně handicapovaných klientů a seniorů charitní pečovatelské služby. Vánoční strom se zavěšenými  přáními najdete v našem charitním Centru Přístav od 5. do 8. prosince v ulici Jiřího z Poděbrad 289 v Kutné Hoře.

Byla tu "Charitka" a přinesla mi i buchty
5. prosince 2022 Kde sbírka pomáhá

Byla tu "Charitka" a přinesla mi i buchty

Oblastní charita Ústí nad Orlicí z Tříkrálové sbírky pravidelně podporuje také činnost pečovatelské služby. Pečovatelky denně dojíždí ke stovce seniorů a lidí se zdravotním postižením i do vzdálených obcí v regionu. Klienti si je pochvalují a jsou za pomoc vděční, o čemž svědčí i poděkování vnučky jedné z klientek.

Tým domácí hospicové péče provází rodiny těžkým obdobím s láskou a porozuměním
2. prosince 2022 Kde sbírka pomáhá

Tým domácí hospicové péče provází rodiny těžkým obdobím s láskou a porozuměním

Oblastní charita Hradec Králové věnovala vykoledované peníze především na podporu výstavby lůžkového hospice a služby Domácí hospicové péče. Její tým zajišťuje potřebnou zdravotní, pečovatelskou a další potřebnou péči těžce nemocným a jejich rodinám. Provází je jejich obtížným životním obdobím s láskou, úctou a porozuměním.

Vánoční benefiční koncert * 17. prosince od 18 hodin
30. listopadu 2022 Oblastní charita Pardubice

Vánoční benefiční koncert * 17. prosince od 18 hodin

Oblastní charita Pardubice srdečně zve na Vánoční benefiční koncert v sobotu 17. prosince od 18 hodin do chrámu Československé církve evangelické v Hronovické ulici. České i zahraniční adventní a vánoční písně si budete moci poslechnout v podání Ondřeje Pavláka Zahaluka, Adély Krátké (Adela Ide), Rosi Krátké a Dětského sboru Rosa ze ZŠ Josefa Ressla a několik klavírních skladeb v podání Lukáše Zahaluka.

Nové vybavení do klubovny eNCéčka pro děti a mládež
28. listopadu 2022 Kde sbírka pomáhá

Nové vybavení do klubovny eNCéčka pro děti a mládež

Havlíčkobrodská Charita podpořila z části výtěžku Tříkrálové sbírky i Nízkoprahové denní centrum pro děti a mládež Encéčko. Do klubovny tak mohli pořídit nové vybavení. Díky tomu se děti mohou věnovat smysluplným aktivitám ve volném čase a taky se vzdělávat.

Výtěžek Benefičního koncertu 146 500 Kč putuje charitnímu Centru Přístav
28. listopadu 2022 Oblastní charita Kutná Hora

Výtěžek Benefičního koncertu 146 500 Kč putuje charitnímu Centru Přístav

Úžasnou adventní atmosféru vykouzlil v neděli 27. listopadu v kostele sv. Jana Nepomuckého Smíšený komorní pěvecký sbor V O X nymburgensis pod profesionálním vedením Jana Mikuška. Výtěžek 146 500 Kč pomůže zaměstnat klienty Centra Přístav navzdory jejich handicapu i v roce 2023.

Pomozte Charitě svým nákupem prozářit černý pátek
24. listopadu 2022 Charita Česká republika

Pomozte Charitě svým nákupem prozářit černý pátek

Tak zvaný Black Friday neboli černý pátek, který se stal symbolem největší nákupní horečky a pomyslným startem předvánočních nákupů a slevových akcí, jejichž smyslem je přimět zákazníky co nejvíce nakoupit, vypukne již zítra, 25. listopadu. Společnost dm drogerie markt se ovšem rozhodla svým zákazníkům nabídnout vlídnější alternativu: Giving Friday a část svého obratu věnovat prostřednictvím Charity Česká republika na pomoc lidem v tíživé sociální situaci.

Učíme klienty nevyhýbat se problémům
22. listopadu 2022 Oblastní charita Ústí nad Orlicí

Učíme klienty nevyhýbat se problémům

Sociálně terapeutické dílny Miriam provozuje Oblastní charita Ústí nad Orlicí v Králíkách pět let. Za tu dobu se stala druhým domovem řadě lidem s mentálním či tělesným handicapem.

Potěšit na Vánoce své blízké a zároveň pomoci lidem v nouzi. Charita spouští Smysluplný dar
21. listopadu 2022 Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce Charity ČR

Potěšit na Vánoce své blízké a zároveň pomoci lidem v nouzi. Charita spouští Smysluplný dar

Charita Česká republika přichází tyto Vánoce s novinkou pro všechny, kdo chtějí svým blízkým věnovat Smysluplný dar. Tento dar nejenže potěší, ale zároveň dá lidem v nouzi šanci na lepší život.  Vybírat je možné z řady smysluplných dárků, jako je podpora školní docházky, kurz včelaření pro venkovany v chudých zemích nebo soběstačnost žen.

Pozvánka na Benefiční koncert První adventní svíčka pro charitu
21. listopadu 2022 Oblastní charita Kutná Hora

Pozvánka na Benefiční koncert První adventní svíčka pro charitu

Přijměte naše pozvání na Benefiční koncert První adventní svíčka pro charitu, který se uskuteční v neděli 27. listopadu v 19.00 v kostele sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře. Na adventní čas nás naladí Smíšený komorní pěvecký sbor V O X nymburgensis. Výtěžek benefice bude věnován charitnímu Centru Přístav na pracovní uplatnění klientů se zdravotním handicapem.

Diecézní charita byla oceněna Medailí rektora UHK za pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny
18. listopadu 2022 Z domova

Diecézní charita byla oceněna Medailí rektora UHK za pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny

U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva ocenil rektor Univerzity Hradec Králové Kamil Kuča akademiky a studující, kteří se aktivně zasazují o dobré jméno UHK u nás i v zahraničí. Medaili rektora UHK udělil také naší Diecézní katolické charitě Hradec Králové za významnou pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny již od vypuknutí války. Ocenění převzala naše paní ředitelka Ing. Anna Maclová na společenském večeru UHK ke dni svátku 17. listopadu.

Setkání pozůstalých - důvěra a láska
16. listopadu 2022 Oblastní charita Ústí nad Orlicí

Setkání pozůstalých - důvěra a láska

Letos jej připravily sestřičky Domácího hospice Alfa-Omega 15. listopadu opět v DPS sv. Kryštofa Ústí n.Orl. a velmi se vydařilo.

Poděkování firmě Quadient CZ
16. listopadu 2022 Z domova

Poděkování firmě Quadient CZ

Děkujeme firmě Quadient CZ, která nám darovala čtyři laptopy a monitory. Darovaný hardware usnadní zaměstnancům hradecké Diecézní charity jejich každodenní práci. Jeden z laptopů už používá kolegyně z projektu Adopce na dálku, který pomáhá chudým indickým dětem získat vzdělání. 

Díky solidaritě Čechů se v podzimní Sbírce potravin se sešlo na 520 tun zboží
15. listopadu 2022 Charita Česká republika

Díky solidaritě Čechů se v podzimní Sbírce potravin se sešlo na 520 tun zboží

V sobotu se lidé po celé zemi zapojili do podzimního kola celorepublikové Sbírky potravin, a ve více než 1 400 zapojených prodejnách se tak podařilo vybrat 468 tun potravin a 52 tun základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. Mezi důležité partnery, kteří se podílejí na distribuci toho, co se v solidární sbírce vybere, patří tradičně i Charita Česká republika.

Přes poznání i tanec jsme si blíž, ukázalo letošní Setkání národů
14. listopadu 2022 Tiskové zprávy

Přes poznání i tanec jsme si blíž, ukázalo letošní Setkání národů

Již podeváté ožilo hradecké Adalbertinum festivalem Setkání národů ve čtvrtek 10. listopadu. Svou kulturu, umění, tradice i národní kuchyni na něm představilo 25 zemí čtyř kontinentů. Dopolední program pro školy i večerní koncert pro veřejnost se nesl v duchu motta „Protančíme spolu celý svět“. Festival se těšil velkému zájmu veřejnosti. Návštěvníci i studenti nejvíc oceňovali pestrou prezentaci cizokrajných kultur, etnické workshopy a ochutnávky. Mnozí byli překvapeni, že v našem kraji žije tolik národností, a vítali příležitost více poznat jejich kulturu a zvyky. A to je i záměrem této tradiční akce - spojovat národy a bořit předsudky prostřednictvím vzájemného poznávání.

Dalších jedenáct domků pro chudé v Indii
14. listopadu 2022 ADOPCE NA DÁLKU® DIECÉZNÍ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ

Dalších jedenáct domků pro chudé v Indii

Celkem 11 rodin v nouzi z indické oblasti Belgaum dostalo od června 2021 do dubna 2022 příspěvek na výstavbu nebo opravu svého příbytku v rámci projektu Domky pro chudé. Tento projekt podporuje Diecézní charita Hradec Králové již od roku 2003 z části Tříkrálové sbírky, která je určena na humanitární a rozvojovou pomoc v zahraničí. Za tuto dobu projekt pomohl již více než 200 rodinám.

Buďme solidární a zapojme se do podzimní Sbírky potravin. Letos připadá na 12. listopad
3. listopadu 2022 Charita Česká republika

Buďme solidární a zapojme se do podzimní Sbírky potravin. Letos připadá na 12. listopad

Již příští sobotu 12. listopadu se mohou lidé zapojit do podzimní Sbírky potravin, jedné z největších celorepublikových charitativních akcí, jejímž dlouholetým partnerem je také Charita Česká republika, a věnovat lidem v nouzi základní trvanlivé potraviny, drogistické zboží či hygienické potřeby a dětskou výživu.

Festival Setkání národů zve na jedinečnou cestu kolem světa pod jednou střechou
3. listopadu 2022 Tiskové zprávy

Festival Setkání národů zve na jedinečnou cestu kolem světa pod jednou střechou

Přehlídku více než dvaceti cizokrajných kultur, etnické workshopy a ochutnávky, koncert a také výstavy, to vše nabídne 9. ročník tradičního festivalu Setkání národů, který se uskuteční ve čtvrtek 10. 11. 2022 od 9 do 20 hod. v Adalbertinu Hradec Králové (Čs. armády 300, Velký sál). Letos nebude chybět program pro školy ani etnické ochutnávky. Na závěrečném koncertu vystoupí indiánská skupina Chayag z Ekvádoru, Roben Mlauzi ze Zimbabwe a Jungle Team ze ZOO Dvůr Králové i další interpreti původem z Indonésie, Mongolska, Vietnamu, Nepálu, Arménie a Ukrajiny. Příběhy ukrajinských uprchlíků návštěvníkům přiblíží jedna z mnoha doprovodných výstav s názvem „Vstaň a jdi“ od výtvarnice Anny Artemenko z Kyjeva. Záštitu nad akcí převzal primátor Hradce Králové.

Devět laureátů převzalo Cenu Charity za rok 2022 ve Svatovítské katedrále
21. října 2022 Charita Česká republika

Devět laureátů převzalo Cenu Charity za rok 2022 ve Svatovítské katedrále

V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se dnes uskutečnil ceremoniál předávání cen Charity. Níže představujeme devět oceněných.

Dobrovolníci rozdávali úsměvy ve fakultní nemocnici
20. října 2022 Z domova

Dobrovolníci rozdávali úsměvy ve fakultní nemocnici

Světový den úsměvů, který připadá na 5. října, se rozhodli oslavit dobrými skutky i naši dobrovolníci, kteří dochází za pacienty do hradecké Fakultní nemocnice. Napekli spoustu smajlíkových sušenek, hezky je zabalili a rozdávali na jednotlivých odděleních pacientům i těm, kdo se o ně starají. Úsměvů bylo odevšad moc a moc, takže za rok určitě zas!

Dny ukrajinské kultury završil výtvarný workshop na ZUŠ Habrmanova
19. října 2022 Integrační centrum pro cizince Hradec Králové

Dny ukrajinské kultury završil výtvarný workshop na ZUŠ Habrmanova

Dny ukrajinské kultury v Hradci Králové 2022 završil tradiční umělecký workshop na ZUŠ Habrmanova v úterý 18. října ve spolupráci s paní učitelkou výtvarného oboru Mgr. Ivou Legnerovou. Tentokrát si její žáci s ukrajinskou výtvarnicí Annou Artemenko z Kyjeva vyzkoušeli malířskou techniku s pomocí šablon a akrylové barvy na barevném podkladě, kterou ještě dotvořili podle vlastní fantazie. Co dílo, to originál. Děkujeme!