Tříkrálová sbírka 2021 - Děkujeme Vám!

Koledníci z Jilemnicka. Foto: Jakub Žák

O KOLEDU NEPŘIJDETE

I když nebude znít ulicemi jako každý rok, přání štěstí, zdraví, dlouhá léta a novoroční požehnání koledníci přinesou do Vašich domovů i navzdory Covidu-19. Tři králové k Vám po Novém roce přijdou a popřejí mimořádně online, protože jejich zdraví i Vás dárců je pro nás na prvním místě. Cíl a motto sbírky zůstávají stejné – hlavní je pomoc nemocným a potřebným lidem v nouzi.

Můžete se zapojit do výzvy hradecké Charity Zpívejte s námi tříkrálovou koledu. V Pardubicích zahájili sbírku na Tři krále online i s požehnáním, více na www.pardubice.charita.cz

Tříkrálová sbírka 2021. Foto: Charita ČR

ZAČNĚTE NOVÝ ROK DOBRÝM SKUTKEM!

Jsme Vám nablízku i v době covidové a můžeme dál pomáhat nemocným a potřebným také díky Vašim dobrým skutkům. Věříme, že i letos jich budou tisíce a zaplaví celé Česko. 

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a opatřením PES 5 tři králové nemohou vyrazit na koledu do ulic. Tříkrálovou sbírku však můžete podpořit návštěvou online koledy na tříkrálovém webu a darem do online kasičky (do 30. dubna), nebo přispět do pokladničky v charitních centrech, v kostelech, na úřadech a v obchodech ve Vašem regionu (do 24. ledna). Pomůžete i darem na účet Tříkrálové sbírky či dárcovskou SMS (po celý rok). 

JAK MŮŽETE PŘISPĚT 

Navštivte ONLINE koledu

NÁVŠTĚVOU ONLINE KOLEDY

Navštivte ONLINE koledu na www.trikralovasbirka.cz v bezpečí svého domova a přispějte do ONLINE kasičky Přispět můžete až do 30. dubna 2021!

Až Vám koledníci zazpívají, přehrajte si požehnání od Mons. Suchára z Neratova, vyberte si dárek a podpořte, prosím, Charitu, která pomáhá nemocným a potřebným ve Vašem regionu (stačí vyplnit název města, obce nebo PSČ).

Pomozte s návštěvou ONLINE koledy také svým rodičům a prarodičům. 

Sdílejte koledu i na Facebooku nebo Instagramu jako každý správný KING.

Přehrát koledu

 

Koledníci z Jilemnicka. Foto: Jakub Žák

FINANČNÍM DAREM

  • na sbírkový účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777 (po celý rok).

Aktuální informace o možnostech podpory Tříkrálové sbírky u Vás v regionu se dozvíte také na webu Vaší Charity.

Kontakty 

Sledujte nás i na Facebooku a sdílejte dobré skutky s nejbližšími a přáteli!

novinky

Děkujeme všem dárcům za štědrost a projev solidarity s nemocnými a potřebnými i v této nelehké době. Díky i všem, kteří Charitám umožnili umístit tříkrálovou kasičku. Poděkování patří také dobrovolníkům a kolegům za pomoc při organizaci netradičního ročníku sbírky.

 

Tříkrálová sbírka 2021 - Děkujeme Vám!

DÁRCOVSKOU SMS

Do sbírky můžete přispět také:

  • odesláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777. Více informací na www.darcovskasms.cz (po celý rok).

Sledujte i tříkrálový Facebook a Instagram, kde najdete originální kolednická videa a také záznam mimořádného Tříkrálového koncertu z neděle 10. ledna 2021 na ČT 1. 

Děkujeme všem divákům, kteří přispěli do sbírky v průběhu Tříkrálového koncertu, i všem interpretům za podporu dobročinné akce svým uměním i v této krizové době.

Více informací naleznete a celostátní výsledky sbírky můžete sledova na  www.trikralovasbirka.cz

KAŽDÁ KORUNA POMÁHÁ. DĚKUJEME VÁM!

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

Výsledky

kometa

Hospicovou péči z výtěžku sbírky podpoří například Charity v Hradci Králové, Červeném Kostelci, Pardubicích, Poličce a Litomyšli. 

Na Náchodsku, Orlickoústecku i v dalších regionech z darovaných peněz podpoří Charitní pečovatelskou službu, která pomáhá potřebným i v době covidové. 

Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z vybraných prostředků nakoupí zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb. 

kometa

V Rychnově nad Kněžnou z příspěvků obnoví vybavení Stacionáře sv. Františka, kde pomáhají lidem s handicapem a seniorům. 

Oblastní charita Havlíčkův Brod z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty centra Petrklíč

Na Jičínsku z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc znevýhodněným dětem, seniorům a handicapovaným.

kometa

Část výtěžku věnují naše Charity také na humanitární projekty na pomoc indickým dětem v nouzi, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové.

Konkrétně na kvalifikační kurzy pro mladé lidi bez vyučení a dětské večerní vzdělávání v Bangalore a také na projekt Univerzita v Belgaum.

Všechny zÁměry

Prohlédněte si fotografie a videa z koledování v naší fotogalerii a na Facebooku. Sledujte naše novinky a také výsledky sbírky. 

PF 2021

V novém roce přejeme Vám i Vašim rodinám hlavně pevné zdraví!

Děkujeme Vám za veškerou přízeň a podporu. A věříme, že se brzy budeme moci zase setkávat jako dřív.

kometa

DĚKUJEME ZA VAŠI ŠTĚDROST A SOLIDARITU!

Hlavní partner: T-Mobile. Partner: Nadace České spořitelny. Hlavní mediální partner: Česká televize a Český rozhlas.

KdE UŽ SBÍRKA POMÁHÁ

Kulatá Tříkrálová sbírka 2020 vynesla v hradecké diecézi rekordních 20,7 milionů korun. Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. Děkujeme Vám!

Více o konkrétní pomoci

Děti potřebují otevřenou náruč
17. prosince 2020 Kde sbírka pomáhá

Děti potřebují otevřenou náruč

Pro kluky a holky, které vyrůstají v pěstounské péči, a život se s nimi nikdy nemazlil, to platí dvojnásob. Bezpečné zázemí a podporu jim poskytuje také centrum Klubko Farní charity ve Dvoře Králové nad Labem. Díky Tříkrálové sbírce může zajišťovat odbornou pomoc, aktivity pro děti a vzdělávání až pro šedesát pěstounských rodin v regionu. Jednou z nich je i paní Eva, která sama vychovává tři vnoučata, a aktuálně je moc vděčná za pomoc s distanční výukou.

Projekt Univerzita plní sny indických studentů
30. listopadu 2020 Kde sbírka pomáhá

Projekt Univerzita plní sny indických studentů

Projekt Univerzita Diecézní charity Hradec Králové umožnil 46 nemajetným studentům v Indii vzdělávat se na vysoké škole a přispívá tak k odstraňování chudoby v této druhé nejlidnatější zemi. Získaná kvalifikace jim otevírá dveře k povolání v oblasti školství, zdravotnictví nebo výpočetní techniky. Bez finanční podpory z části výtěžku Tříkrálové sbírky by pro ně takové kariérní možnosti zůstaly jen nesplnitelným snem. 

Miliónová děvčata
2. listopadu 2020 Kde sbírka pomáhá

Miliónová děvčata

Když děti „vyletí z hnízda“, přichází nová životní etapa: péče o nemohoucí rodiče. To, co člověk v plné síle zažil se svými dětmi, se ve vyšším věku opakuje s rodiči: ranní vstávání, krmení, hygiena. Omezení sociálních kontaktů pak vyváží nenápadné, ale hluboké okamžiky blízkosti. To vše zažívají i Dolečkovi z Orlickoústecka, kteří se starají o 107letou maminku. S náročnou péčí rodině pomáhají sestry a pečovatelky z Oblastní charity Ústí nad Orlicí, jejichž služba byla podpořena také z Tříkrálové sbírky 2020.

Nemocní potřebují slyšet a cítit blízkost druhého člověka
2. září 2020 Kde sbírka pomáhá

Nemocní potřebují slyšet a cítit blízkost druhého člověka

Bohuslava Nunvářová z Hradce Králové je jednou z dvaceti dobrovolníků, které do nemocnice a domovů pro seniory vysílá Dobrovolnické centrum hradecké Diecézní charity i díky příspěvkům z Tříkrálové sbírky. Ačkoli by si mohla užívat zaslouženého důchodu, tak pravidelně dochází k onkologicky nemocným do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Má dar přirozeně komunikovat s pacienty a ulehčovat jim tak pobyt. Proč se rozhodla pomáhat právě těžce nemocným a co ji přivedlo k dobrovolnictví, kterému se věnuje už 11 let, jsme se zeptali přímo letošní držitelky regionální Ceny Křesadlo.

Je to tu takové domácí
12. prosince 2019 Kde sbírka pomáhá

Je to tu takové domácí

Každý den zajímavý program, rodinná atmosféra, příjemné prostory, péče i personál; právě to senioři nejvíc oceňují na Stacionáři sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou. O jeho služby je velký zájem, a tak není divu, že rychnovská Farní charita věnovala část výtěžku Tříkrálové sbírky na obnovu vybavení centra. „Je to tu takové domácí a baví mě tady úplně všechno,“ popsala své dojmy 87letá Marie z Olešnice, která pobývá v týdenním stacionáři kvůli zdravotním problémům od pondělí do pátku a o víkendech je doma s rodinou.

Díky péči své dcery a Charity může být paní Olga doma
5. prosince 2019 Kde sbírka pomáhá

Díky péči své dcery a Charity může být paní Olga doma

Pro více než tři stovky seniorů z Hradecka jsou pečovatelky a pečovatelé z Oblastní charity Hradec Králové doslova druhé ruce a nohy od rána až do večera. Třikrát denně dojíždí i k pětadevadesátileté Olze, které už nohy neslouží jako dřív. Díky péči své dcery a hradecké Charity může být doma, kde se cítí nejlíp. Pečovatelská služba, kterou využívá, byla podpořena také z Tříkrálové sbírky. Koledníky si paní Olga pamatuje ještě z dětství, a tak ji těší, že tato tradice pomáhá i dnes.

Do dílen se hendikepovaní těší na práci i kamarády
17. prosince 2018 Kde sbírka pomáhá

Do dílen se hendikepovaní těší na práci i kamarády

Klientům Sociálně terapeutických dílen Miriam v Králíkách teď usnadňuje práci nový šicí stroj, který jim mohla z výtěžku letošní Tříkrálové sbírky pořídit orlickoústecká Charita. Originální tašky anebo ekologické látkové obaly zvládne ušít i devětadvacetiletý Filip, který taky rád tvoří v dřevařské dílně a vypomáhá v obchodě. Je to pro něho moc důležité a našel si tu i nové přátele.

Mění svět k lepšímu, a přitom zůstávají skromní
11. prosince 2018 Kde sbírka pomáhá

Mění svět k lepšímu, a přitom zůstávají skromní

„Dobrovolnictví je pro každého, kdo má rád lidi a je ochoten na chvíli vstoupit do jejich světa, umí je povzbudit a rozveselit,“ říká Jana Šebová, koordinátorka z Dobrovolnického centra při hradecké Diecézní charitě. Své dobrovolníky vysílá například k pacientům do nemocnice anebo k seniorům do domovů důchodců. Tam jejich pomoc vítají a potřebují nejvíce. Aktuálně centrum zprostředkovává uplatnění osmdesáti dobrovolníkům v desítce zařízeních v Hradci Králové i okolí a jeho činnost byla podpořena také z Tříkrálové sbírky.

Nový školní autobus už brázdí indické cesty
30. srpna 2018 Kde sbírka pomáhá

Nový školní autobus už brázdí indické cesty

Školní autobus pro chudé indické děti ze vzdálených osad, který byl pořízen z části výtěžku Tříkrálové sbírky 2018 určeného na humanitární pomoc, už brázdí po indických cestách.