Tříkrálová sbírka 2023 - Děkujeme za vaši štědrost!

KAŽDÁ KORUNA POMÁHÁ. Děkujeme vám!

Koledníci z Jilemnicka. Foto: Jakub Žák

Koleda přinesla radost a plno dobrých skutků

Začátkem ledna tři králové opět rozdávali radost a koledovali naživo ve všech našich oblastech. Charity hledaly koledníky i průvodce do poslední chvíle kvůli chřipkové epidemii, ale nakonec se podařilo k vašim domovům vypravit přes čtyři tisíce skupinek. Koledování přálo i počasí a doprovodilo jej hodně akcí. Celkový výtěžek sbírky v naší diecézi je nečekaně rekordní 25,8 mil. Kč. Charity z darů podpoří především své služby pro nemocné a potřebné v regionu. Letošní koleda ukázala, že patří k tradicím, které lidi stmelují a dokáží nadchnout pro dobrou věc.

Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu i v této nelehké době. Díky také všem koledníkům a dobrovolníkům za pomoc.  

Tříkrálová sbírka

Sbírku zpestřila i spousta doprovodných akcí

V Hradci Králové koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál na Tři krále v katedrále Sv. Ducha. Hudební skupinky popřály i lidem v domovech důchodců a nemocnici. V Pardubicích dal koledníkům požehnání pomocný biskup Josef Kajnek na Pernštýnském náměstí, u betlému všem zazpívali Bonifantes a centrem projely „tři královny“ na koních z farmy Apolenka. 

Na dobrodružnou Cestu za třemi králi se vydaly rodiny a děti v Jičíně. V Poličce vedli tři králové na koních průvod koledníků městem k živému betlému na náměstí. Živý betlém zahájil koledu i v Humpolci. Tříkrálové průvody podpořily sbírku v Dolní Dobrouči a Letohradě, v řadě míst zazněly tříkrálové koncerty. Mnohé Charity připravily pro koledníky za odměnu kino nebo divadlo. Děti se zapojily i do celostátní fotosoutěže na Instagramu.

JAK MŮŽETE PŘISPĚT 

Tříkrálová sbírka. Foto: Jakub Žák

FINANČNÍM DAREM

 • do tříkrálové kasičky koledníkům, až u vás zazvoní s novoročním přáním a požehnáním K+M+B+2023. Koledníci Charity vybírají příspěvky do úředně zapečetěné pokladničky s logem Charity a obdarovávají dárce cukříky a kalendáříky. Vedoucí skupinky je vybaven průkazem (od 1. do 15. ledna)
 • mnohde také do statických kasiček v charitních zařízeních, v kostelech, na úřadech a v obchodech, ukázat na mapě (od 1. do 15. ledna)
 • na sbírkový účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u ČS, VS 777
 • pokud vás tři králové nezastihnou, můžete bezhotovostním darem na účet sbírky podpořit přímo Charitu, která pomáhá ve vašem regionu (do 31. ledna)

Bližší informace najdete na webu vaší Charity. Sledujte nás na Facebooku a sdílejte dobré skutky s nejbližšími a přáteli!

KONTAKTY

Online koleda

NÁVŠTĚVOU ONLINE KOLEDY

Až vám online koledníci zazpívají a popřejí, přispějte prosím také do online pokladničky na pomoc nemocným a potřebným.

Můžete podpořit i Charitu přímo ve vašem regionu.

CHCI DAROVAT

Přijměte také požehnání a poděkování z úst kněze Zbigniewa Czendlika, děkana farnosti v Lanškrouně.

Stáhněte si i drobné online pozornosti - PFko, kalendářík nebo samolepku.

 

Tříkrálová sbírka 2023 - dárcovská SMS, koncert

DÁRCOVSKOU SMS

 • odesláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30 (60, 90 nebo 190) na číslo 87 777 (cena jedné SMS je 30, 60, 90 nebo 190 Kč)
 • anebo DMS TRV KOLEDA 30 (60, 90 nebo 190) na číslo 87777 (trvalá podpora). Více na www.darcovskasms.cz
 • nenechte si ujít také TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT v neděli 8. ledna od 18 hod. na ČT 1 v přímém přenosu z Městského divadla Brno. Vystoupí: Adam Mišík, Like-It, Kateřina Marie Tichá a Bandjeez, Hana Holišová a NewTime7. Moderují: Martina Kociánová a Jan Čenský.

Více informací naleznete na www.trikralovasbirka.cz

Navštivte také tříkrálový Facebook a Instagram, kde Charita pořádá tříkrálovou fotosoutěž pro koledníky. 

 

KOMU SBÍRKA POMŮŽE

Výtěžek sbírky pomůže nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

Podrobné výsledky

kometa
 • Hradecká Oblastní charita z výtěžku sbírky podpoří výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách a Oblastní charita Pardubice rekonstrukci prostor pro domácí hospic v Dražkovicích.
 • V Hospici Anežky České v Červeném Kostelci a v trutnovské Domácí hospicové péči potřebují obnovit zdravotní materiál a vybavení pro péči o těžce nemocné. Hospicovou péči podpoří také v Poličce a Chrudimi.
 • Kutnohorská Charita věnuje vykoledované peníze na podporu Centra Přístav, kde pomáhají seniorům a lidem se zdravotním postižením.
 • Charita v Trutnově z darovaných prostředků podpoří také odbornou pomoc pro děti s traumatem, kterým pomáhá Centrum náhradní rodinné péče Maják.
 • V Domově sv. Josefa v Žirči potřebují výtah do budovy sv. Kláry, kde poskytují odlehčovací služby nemocným s roztroušenou sklerózou. 
kometa
 • Oblastní charita Nové Hrady u Skutče z výnosu sbírky pořídí pojezdové kolejnice pro přesun imobilních klientů denního stacionáře v Chotovicích.
 • Na Náchodsku, Orlickoústecku, v Dolním Újezdě i v dalších oblastech použijí vybrané prostředky na podporu Charitní pečovatelské služby, která pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením.
 • Charity v Dobrušce a Studenci z darovaných příspěvků nakoupí zdravotní pomůcky do svých terénních služeb.
 • Oblastní charita Polička z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří také nové Centrum duševního zdraví ve Svitavách.
 • Rychnovská a orlickoústecká Charita věnuje část výnosu sbírky na podporu služby Nízkoprahového centra pro lidi bez domova.  

 

kometa
 • Na Jičínsku, Kutnohorsku a Litomyšlsku z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc nemocným, seniorům, handicapovaným a znevýhodněným dětem.

Část výtěžku věnují naše Charity také na dobročinné projekty pro chudé rodiny s dětmi a potřebné lidi v Indii, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové.

Konkrétně na kvalifikační kurzy pro nevyučené a nezaměstnané mladé lidi a dětské večerní vzdělávání v oblasti Bangalore, podpora nemajetných školáků a vysokoškolských studentů v oblasti Belgaum.

Prohlédněte si fotografie a videa z koledování v naší fotogalerii a na Facebooku. Sledujte naše novinky a také výsledky sbírky. 

Přejeme Vám i Vašim rodinám hodně štěstí, lásky, zdraví a sil po celý rok 2023!

Jsme vám nablízku i v této krizové době a také díky vaší štědrosti a solidaritě můžeme pomáhat tam, kde je potřeba. 

Děkujeme též koledníkům a dobrovolníkům za pomoc při organizací dobročinné Tříkrálové sbírky – školákům, skautům, farníkům, jednotlivcům i celým rodinám. Poděkování patří i všem úřadům, farnostem, institucím obchodům a provozovnám za umístění statických kasiček, do kterých mohou lidé také přispívat.

kometa

DĚKUJEME ZA VAŠI ŠTĚDROST A SOLIDARITU!

Hlavní partner: T-Mobile. Partner: Nadace České spořitelny, Česká pošta. Hlavní mediální partner: Česká televize a Český rozhlas.

KdE UŽ SBÍRKA POMÁHÁ

Dvaadvacátá Tříkrálová sbírka proběhla opět naživo a v hradecké diecézi vynesla celkem rekordních 21,1 milionů korun pro nemocné a potřebné. Do ulic vyrazilo sice méně koledníků a chodili hlavně venku kvůli epidemickým opatřením, ale koledovali s o to větším nadšením a nasazením. Dárci mohli přispívat také do kasiček na veřejně přístupných místech ve svých regionech, dárcovskou SMS nebo online na www.trikralovasbirka.cz

Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu, že i v této nelehké době myslíte na nemocné a potřebné.

Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. 

Více o konkrétní pomoci

Aktuální výsledky 2023

Sledujte aktuální výnos kasiček v našich regionech. Děkujeme vám za každý dar!

Podrobné výsledky
Rozpečetěno
Aktuální výnos 25 398 837 Kč
Rozpečetěných kasiček
4 645/4 645
Tříkrálové pokladničky sečteny: sbírka hlásí nový rekord
2. února 2023 Charita Česká republika

Tříkrálové pokladničky sečteny: sbírka hlásí nový rekord

Sčítání letošního ročníku Tříkrálové sbírky je u konce. Štědří dárci letos věnovali na dobročinné účely celkem 161,3 milionů korun. Na této částce mají největší podíl charitní koledníci – ti do více než 26 400 pokladniček vykoledovali celkem 155 milionů korun. Peníze tradičně poputují na pomoc seniorům, lidem bez domova, nevyléčitelně nemocným nebo lidem ve složité životní situaci.

Jeden a půl milionu tříkrálové pomoci nejen pro pardubickou Charitu
1. února 2023 Oblastní charita Pardubice

Jeden a půl milionu tříkrálové pomoci nejen pro pardubickou Charitu

Dvacátý třetí ročník Tříkrálové sbírky organizovala začátkem roku Oblastní charita Pardubice v celkem 72 obcích. Tato největší dobrovolnická benefiční akce, na které se na Pardubicku podílelo více než dvanáct stovek koledníků a organizátorů, vynesla přes jeden a půl milionu korun, přesně 1 598 221,- Kč.

Koleda v hradecké diecézi vynesla neuvěřitelných 25,8 milionů pro nemocné a potřebné. Děkujeme!
1. února 2023 Tiskové zprávy

Koleda v hradecké diecézi vynesla neuvěřitelných 25,8 milionů pro nemocné a potřebné. Děkujeme!

Děkujeme všem dárcům za důvěru a podporu dobročinné Tříkrálové sbírky i v této nelehké době. Její celkový výtěžek v královéhradecké diecézi nečekaně překročil rekordních 25,8 milionů korun. Letošní tříkrálová koleda ještě víc ukázala, že patří k tradicím, které lidi stmelují a dokáží je nadchnout pro dobrou věc – společně pomoci těm nepotřebnějším. Charity z darovaných peněz podpoří především své služby na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným v regionu.

Tříkrálová sbírka v kutnohorské charitě opět překonala rekord. Darovali jste lidem v nouzi neuvěřitelných 1 227 203 Kč. Děkujeme Vám.
29. ledna 2023 Oblastní charita Kutná Hora

Tříkrálová sbírka v kutnohorské charitě opět překonala rekord. Darovali jste lidem v nouzi neuvěřitelných 1 227 203 Kč. Děkujeme Vám.

Výtěžek Tříkrálové sbírky Oblastní charity Kutná Hora se i v letošním roce přehoupl přes magickou hranici milionu korun. Děkujeme Vám, protože jste darovali na pomoc lidem v nouzi neuvěřitelných 1 227 203 Kč.

Oblastní charita Hradec Králové děkuje - Tříkrálová sbírka je rekordní
24. ledna 2023 Oblastní charita Hradec Králové

Oblastní charita Hradec Králové děkuje - Tříkrálová sbírka je rekordní

Začátkem ledna tradičně vyšli do ulic tříkráloví koledníci, aby do našich domovů přinesli radostné poselství Vánoc. Celkem se v období od 1. do 15. ledna vypravilo pod Oblastní charitou Hradec Králové 436 skupinek králů a královen. Do zapečetěných kasiček získali  rekordních 2 215 060 Kč. Je to vůbec poprvé, kdy výtěžek sbírky překročil hranici dvou milionů. Navíc k datu 23. ledna 2023 dárci zaslali bezhotovostně dalších 129 331 Kč. 

Jaká byla Tříkrálová koleda na Poličsku? Miliónová, děkujeme!
18. ledna 2023 Oblastní charita Polička

Jaká byla Tříkrálová koleda na Poličsku? Miliónová, děkujeme!

Jaká byla Tříkrálová koleda? Miliónová. V sobotu 7. ledna 2023 vyrazili na Tříkrálovou koledu malí i velcí koledníci. V čele se Třemi králi na koních se téměř dvousethlavý dav vydal na Palackého náměstí, kde už probíhal obraz Živého betléma za doprovodu hudebníků z kapely Small band. Příchozí do Betléma ztvárnilo 56 dospělých postav, 20 dětí a na přípravě se podílelo také 30 lidí v zázemí, kteří měli na starost stavění, organizaci na náměstí, hlídání dopravního provozu nebo občerstvení. Vystoupení by nebylo úplné bez diváků, kteří se ve velmi hojném počtu sešli na poličském náměstí a jen pomalu se poté rozcházeli, protože i po skončení vystoupení bylo spousta příležitostí k povídání. Dárci na Poličsku podpořili Tříkrálovou sbírku částkou 1 147 236 Kč, kterou věnovali do pokladniček. Spolu s online koledou a bezhotovostními dary jste sbírku podpořili celkem 1 158 686 Kč. Děkujeme za vaši štědrost.

Tři králové navštívili rychnovské občany
9. ledna 2023 Oblastní charita Rychnov nad Kněžnou

Tři králové navštívili rychnovské občany

Děkujeme všem, kteří otevřeli dveře třem králům. Pokladničky v Rychnově nad Knežnou obsahovaly po  koledování v sobotu 7.1.2023 celkem 228 128 korun. Do pokladničky lze stále přispět, až do 15.1.2023,  ve Stacionáři sv. Františkla.

Hradeckým koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál
6. ledna 2023 Z domova

Hradeckým koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál

V krajském městě koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál na Tři krále ráno v katedrále Sv. Ducha. Poděkoval jim také za jejich službu a nasazení při Tříkrálové sbírce na pomoc nemocným a potřebným a posvětil křídy, kterými koledníci píší lidem na dveře požehnání K+M+B+2023. Koledníky pozdravila i ředitelka hradecké Diecézní charity Anna Maclová a ředitel Oblastní charity Hradec Králové Vojtěch Šůstek. Do ulic města vyrazila na koledu víc jak stovka trojic. Hudební skupinky se vydaly s novoročním přáním také do domovů důchodců, fakultní nemocnice a na úřady. Přes tři stovky trojic chodí a přeje lidem dům od domu rovněž v okolních obcích. Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách. Děkujeme za každý dar!

V Hradci budou tři králové koledovat s požehnáním od biskupa Jana Vokála
5. ledna 2023 Tiskové zprávy

V Hradci budou tři králové koledovat s požehnáním od biskupa Jana Vokála

V ulicích krajského města bude na Tři krále a o víkendu koledovat víc jak stovka trojic. Koledníkům požehná na cestu biskup Jan Vokál v pátek 6. ledna v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. Hudební skupinky se vydají s novoročním přáním i do domovů důchodců, fakultní nemocnice a na úřady. Koledníci Charity tradičně zazpívají také v hradeckém Českém rozhlase. Přes tři stovky trojic bude chodit a přát lidem dům od domu rovněž v okolních obcích. Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách. V ostatních regionech budou lidé koledníky také nejvíc potkávat o víkendu a sbírku doprovodí i spousta akcí – koncerty, průvody nebo živé betlémy. Na páteční dobrodružnou Cestu za třemi králi zve rodiny a děti Charita v Jičíně.

V Pardubicích začala Tříkrálová sbírka slavností
4. ledna 2023 Oblastní charita Pardubice

V Pardubicích začala Tříkrálová sbírka slavností

Ve středu 4. ledna 2023 byl slavnostně zahájen již dvacátý třetí ročník Tříkrálové sbírky na Pardubicku. 

Dvacátý třetí ročník Tříkrálové sbírky v Pardubicích zahájen
4. ledna 2023 Z domova

Dvacátý třetí ročník Tříkrálové sbírky v Pardubicích zahájen

V Pardubicích zahájili 23. ročník Tříkrálové sbírky již ve středu 4. ledna dopoledne na Pernštýnském náměstí. Koledníkům dal požehnání na cestu pomocný biskup Josef Kajnek, u betlému všem zazpívali Bonifantes a centrem projely „tři královny“ na koních z farmy Apolenka. Z vykoledovaných prostředků pardubická Charita plánuje vybudovat domácí hospic v Dražkovicích a rozšířit své služby, jak informovala přítomné její ředitelka Marie Hubálková. Koledníky pozdravili také osobnosti jako poslanec Marek Výborný, primátor města Jan Nadrchal a ředitelka hradecké Diecézní charity Anna Maclová. Na svou první koledu se vydali i prvňácci z místní ZŠ Spořilov. Děkujeme za každý dar na pomoc nemocným a potřebným!

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!
3. ledna 2023 Charita Česká republika

Tříkráloví koledníci s požehnáním a pokladničkami opět přicházejí!

Tříkrálová sbírka 2023 je za dveřmi. Začátkem ledna se opět vydají do ulic skupinky koledníků, aby lidem roznášeli radostné poselství o narození Spasitele. Zpívají či recitují koledy, rozdávají drobné dárky, křídou píší nad dveře požehnání a do zapečetěných pokladniček vybírají peníze na pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Do nejrozsáhlejší sbírkové akce v České republice se zapojí tisíce dobrovolníků. Navážou tak na starodávný lidový obyčej tříkrálové koledy.

Tříkrálová sbírko, ať jsi opět radostná, lidská a velkorysá, to ti moc přejeme
2. ledna 2023 Oblastní charita Hradec Králové

Tříkrálová sbírko, ať jsi opět radostná, lidská a velkorysá, to ti moc přejeme

Tříkrálová sbírka 2023 je připravena. Těší se malí i velcí koledníci, kteří si oblečou bílé pláště a na hlavu nasadí papírovou královskou korunu. Těší se lidé, u kterých zpěváčci zazvoní, popřejí a vnesou světlo naděje do jejich domácností a srdcí.  Tříkrálová sbírko, ať jsi opět radostná, lidská a také opět velkorysá. To si všichni moc přejeme. 

Jičínská cesta za třemi králi - akce pro celou rodinu
2. ledna 2023 Oblastní charita Jičín

Jičínská cesta za třemi králi - akce pro celou rodinu

V Jičíně jsme pro vás připravili trasu s několika zastávkami. Na trase vás čeká příběh s úkoly.

Tříkrálová sbírka opět pomůže rozšířit služby pardubické Charity
30. prosince 2022 Oblastní charita Pardubice

Tříkrálová sbírka opět pomůže rozšířit služby pardubické Charity

Obnovená tradice v podobě Tříkrálové sbírky pořádané Charitou Česká republika a organizovanou regionálními charitami na začátku roku vstoupí do dvacátého třetího ročníku své existence.

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2023 PODPOŘÍ SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ CENTRA PŘÍSTAV
29. prosince 2022 Oblastní charita Kutná Hora

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2023 PODPOŘÍ SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ CENTRA PŘÍSTAV

Tři králové vyjdou v sobotu 7. ledna 2023 do kutnohorských ulic, aby lidem popřáli zdraví, štěstí a dlouhá léta a poprosili o dar na pomoc potřebným. Vaše dary podpoří realizaci sociálních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením a duševním onemocněním charitního Centra Přístav v Kutné Hoře. Koledníci zazpívají tříkrálovou koledu v tento den také v Čáslavi, Poděbradech a okolních obcích.

Tři králové budou koledovat a rozdávat radost opět naživo
28. prosince 2022 Tiskové zprávy

Tři králové budou koledovat a rozdávat radost opět naživo

Začátkem ledna vyrazí do ulic tříkráloví koledníci, aby lidem popřáli vše dobré v novém roce a také poprosili o dar na pomoc nemocným a potřebným. Na koledu jich vyjdou opět tisíce i v našich regionech a budou rozdávat radost opět naživo v době od 1. do 15. ledna 2023. Dobročinnou Tříkrálovou sbírku tradičně doprovodí spousta akcí – například průvod s koňmi a živý betlém v Poličce, koncerty a akce pro koledníky. V Hradci Králové požehná třem králům biskup Jan Vokál v pátek 6. ledna v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. V Pardubicích zahájí sbírku již ve středu 4. ledna v 9:30 hod. na Pernštýnském náměstí. Koledníkům dá požehnání pomocný biskup Josef Kajnek, u betlému zazpívají Bonifantes s Adélou Krátkou a centrem projdou „tři královny“ na koních z farmy Apolenka.

Samoživitelka našla odvahu požádat o pomoc pro sebe a svoje děti
19. prosince 2022 Oblastní charita Kutná Hora

Samoživitelka našla odvahu požádat o pomoc pro sebe a svoje děti

Díky příspěvku z Tříkrálové sbírky 2022 jsme pomohli paní Monice, která je samoživitelka a stará se o dvě dcery. Starší Magdičku a mladší Anetku. Paní Monika jim obětuje veškerý svůj čas. Trvalo ji dlouho než se odhodlala a požádala nás o pomoc. Nakonec odvahu našla a my jsme, díky dárcům Tříkrálové sbírky, pomohli.

Příběh paní Marty aneb kde pomáhá Tříkrálová sbírka 2022
19. prosince 2022 Oblastní charita Kutná Hora

Příběh paní Marty aneb kde pomáhá Tříkrálová sbírka 2022

Příběh paní Marty je příběhem se šťastným koncem. Díky Vašim darům z Tříkrálové sbírky 2022 se lépe dostáváme k seniorům a rodinám v nouzi v terénu a můžeme tak, o to lépe, pomáhat. Po rozšíření Občanské poradny Střediska Racek do Zruče nad Sázavou a Zbraslavic nám výrazně přibylo klientů, za kterými jezdíme, díky Vám, Dacií Longy. Chtěli bychom proto poděkovat vám všem, kterým nejsou lhostejné osudy těch méně šťastných. Vám všem, kteří k tomu jakkoli přispíváte, ať už pomocí materiální či jinou. Všem děkujeme za finanční příspěvky do Tříkrálové sbírky v roce 2022. 

Plošinka už slouží handicapovaným a seniorům v Domě sv. Josefa v Chotovicích
15. prosince 2022 Kde sbírka pomáhá

Plošinka už slouží handicapovaným a seniorům v Domě sv. Josefa v Chotovicích

Plošinka, tak říkají novému vozu, který letos pořídili z výtěžku Tříkrálové sbírky v Domě sv. Josefa v Chotovicích na Litomyšlsku, kde pomáhají lidem se zdravotním postižením. Devítimístné bezbariérové auto, které pojme až čtyři vozíčkáře, už slouží k přepravě klientů denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen. Plošinku vyzkoušeli také dvojčata Ráďa a Honzík, kteří se po dětské obrně pohybují odmalička na vozíku. „Kluci se do ,domečku´ vždycky moc těší. Mají tu připravený pestrý a pravidelný program. Cítí se tu jako doma, a to je pro nás nejdůležitější,“ říká jejich maminka.

Chrudimská Charita pomáhá lidem každý den v roce
12. prosince 2022 Kde sbírka pomáhá

Chrudimská Charita pomáhá lidem každý den v roce

Tříkrálová sbírka sice probíhá vždy v lednu, ale vybrané peníze pomáhají během celého roku. V chrudimské Charitě tak mohli rozšířit poskytování terénních domácích služeb, které umožňují lidem zůstat v jejich přirozeném prostředí. S pomocí charitních osobních asistentů, pečovatelek a zdravotních sester mohou klienti být doma mezi svými blízkými v nemoci i v poslední etapě života. 

Byla tu "Charitka" a přinesla mi i buchty
5. prosince 2022 Kde sbírka pomáhá

Byla tu "Charitka" a přinesla mi i buchty

Oblastní charita Ústí nad Orlicí z Tříkrálové sbírky pravidelně podporuje také činnost pečovatelské služby. Pečovatelky denně dojíždí ke stovce seniorů a lidí se zdravotním postižením i do vzdálených obcí v regionu. Klienti si je pochvalují a jsou za pomoc vděční, o čemž svědčí i poděkování vnučky jedné z klientek.

Tým domácí hospicové péče provází rodiny těžkým obdobím s láskou a porozuměním
2. prosince 2022 Kde sbírka pomáhá

Tým domácí hospicové péče provází rodiny těžkým obdobím s láskou a porozuměním

Oblastní charita Hradec Králové věnovala vykoledované peníze především na podporu výstavby lůžkového hospice a služby Domácí hospicové péče. Její tým zajišťuje potřebnou zdravotní, pečovatelskou a další potřebnou péči těžce nemocným a jejich rodinám. Provází je jejich obtížným životním obdobím s láskou, úctou a porozuměním.

Nové vybavení do klubovny eNCéčka pro děti a mládež
28. listopadu 2022 Kde sbírka pomáhá

Nové vybavení do klubovny eNCéčka pro děti a mládež

Havlíčkobrodská Charita podpořila z části výtěžku Tříkrálové sbírky i Nízkoprahové denní centrum pro děti a mládež Encéčko. Do klubovny tak mohli pořídit nové vybavení. Díky tomu se děti mohou věnovat smysluplným aktivitám ve volném čase a taky se vzdělávat.

Dalších jedenáct domků pro chudé v Indii
14. listopadu 2022 ADOPCE NA DÁLKU® DIECÉZNÍ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ

Dalších jedenáct domků pro chudé v Indii

Celkem 11 rodin v nouzi z indické oblasti Belgaum dostalo od června 2021 do dubna 2022 příspěvek na výstavbu nebo opravu svého příbytku v rámci projektu Domky pro chudé. Tento projekt podporuje Diecézní charita Hradec Králové již od roku 2003 z části Tříkrálové sbírky, která je určena na humanitární a rozvojovou pomoc v zahraničí. Za tuto dobu projekt pomohl již více než 200 rodinám.

Tři králové v Hradci Králové opět naživo
6. ledna 2022 Z domova

Tři králové v Hradci Králové opět naživo

Tříkrálová koleda už zase zní i ulicemi krajského města Hradec Králové. Koledníci rozdávají lidem radost opět naživo a vybírají příspěvky do kasičky na podporu hospicové péče. Děkujeme za každý dar na pomoc nemocným a potřebným. Díky také studentům hradeckých škol a dobrovolníkům za pomoc.

Tři králové koledují a rozdávají radost živě i online
4. ledna 2022 Tiskové zprávy

Tři králové koledují a rozdávají radost živě i online

Dobročinná Tříkrálová sbírka odstartovala i v našich regionech. Nejvíc koledníků vyjde do ulic Hradce Králové i dalších měst a obcí v době od 6. do 9. ledna. Tři králové rozdávají radost zase naživo a prosí také o dar do kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Lidé mohou přispívat i do online pokladničky na tříkrálovém webu, finančním darem na účet sbírky nebo příspěvkem do statické  kasičky v charitních zařízeních, v kostelech, na úřadech a v obchodech. Každá koruna pomáhá, děkujeme.

Tři králové jsou připraveni koledovat naživo
29. prosince 2021 Tiskové zprávy

Tři králové jsou připraveni koledovat naživo

Po Novém roce jsou tři králové odhodlaní vyrazit do ulic na koledu a popřát lidem naživo. Koledníci Charity budou také prosit o dar do kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Přitom budou dodržovat aktuální epidemická opatření, aby ochránili zdraví dárců i koledníků. Také v našich regionech proběhne tradiční dobročinná Tříkrálová sbírka v době od 1. do 16. ledna 2022. Když nebude možné koledovat, přijdou tři králové a popřejí lidem online stejně jako loni.

Panu Karlovi pomohl každý, kdo přispěl do letošní Tříkrálové sbírky
2. prosince 2021 Oblastní charita Kutná Hora

Panu Karlovi pomohl každý, kdo přispěl do letošní Tříkrálové sbírky

Přátelství má mnoho podob. Díky příznivcům a dárcům Tříkrálové sbírky 2021 jsme mohli koupit automobil pro terénní programy. Panu Karlovi tak pomohl každý, kdo do letošní sbírky přispěl. Děkujeme i za něj.

Tříkrálová sbírka pomáhá i Domácí hospicové péči
11. listopadu 2021 Oblastní charita Hradec Králové

Tříkrálová sbírka pomáhá i Domácí hospicové péči

V rámci tradiční Tříkrálové sbírky se daří zajistit finance, které pomáhají v činnosti Domácí hospicové péče a Poradny Domácí hospicové péče. V záměrech využití výtěžku nadcházející lednové Tříkrálové sbírky 2022 je opět část určená pro tyto zdravotní a sociální péče.

Tříkrálová sbírka pomáhá také chudým studentům v Indii
8. listopadu 2021 Kde sbírka pomáhá

Tříkrálová sbírka pomáhá také chudým studentům v Indii

Již téměř šedesát nadaných indických studentů z chudých rodin dostalo příležitost vzdělávat se na vysoké škole díky dobročinnému projektu Univerzita, který v Indii realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Studium jim dává znalosti, rozhled i možnost získat potřebnou praxi ve svém oboru. Jsou mezi nimi budoucí zdravotní sestry a učitelé, ale i šéfkuchaři. Projekt Univerzita podpořily z části výtěžku Tříkrálové sbírky také Charity v královéhradecké diecézi. Ve školním roce 2020-21 tak tříkráloví dárci umožnili vzdělávání 32 vysokoškoláků z chudých poměrů v oblasti Belgaum v indickém státě Karnátaka.

Na cestě od nás za Vámi
2. srpna 2021 Oblastní charita Polička

Na cestě od nás za Vámi

Jsem sestra domácího hospice. Jedna z 5ti. Jmenuju se Pavla. Jsem na kontrolní návštěvě u paní Anny ve Svitavách s lékařkou domácího hospice.

Maturantka dobrovolnicí v covidu
28. května 2021 Young Caritas

Maturantka dobrovolnicí v covidu

Devatenáctiletá Eliška letos maturuje a má za sebou přijímačky na vysokou. Určitě jí to dalo zabrat, ale přesto ještě stihla „dobrovolničit“ v našem centru. V době nejtěžšího lockdownu Eliška pomáhala s distanční výukou dětí zdravotních sester a pečovatelek, aby mohly dál pečovat o své klienty a pacienty. Co jí to dalo a jak to zvládala, jsme se zeptali přímo mladé studentky Zdravotního lycea…

Děti potřebují otevřenou náruč
17. prosince 2020 Kde sbírka pomáhá

Děti potřebují otevřenou náruč

Pro kluky a holky, které vyrůstají v pěstounské péči, a život se s nimi nikdy nemazlil, to platí dvojnásob. Bezpečné zázemí a podporu jim poskytuje také centrum Klubko Farní charity ve Dvoře Králové nad Labem. Díky Tříkrálové sbírce může zajišťovat odbornou pomoc, aktivity pro děti a vzdělávání až pro šedesát pěstounských rodin v regionu. Jednou z nich je i paní Eva, která sama vychovává tři vnoučata, a aktuálně je moc vděčná za pomoc s distanční výukou.

Projekt Univerzita plní sny indických studentů
30. listopadu 2020 Kde sbírka pomáhá

Projekt Univerzita plní sny indických studentů

Projekt Univerzita Diecézní charity Hradec Králové umožnil 46 nemajetným studentům v Indii vzdělávat se na vysoké škole a přispívá tak k odstraňování chudoby v této druhé nejlidnatější zemi. Získaná kvalifikace jim otevírá dveře k povolání v oblasti školství, zdravotnictví nebo výpočetní techniky. Bez finanční podpory z části výtěžku Tříkrálové sbírky by pro ně takové kariérní možnosti zůstaly jen nesplnitelným snem. 

Miliónová děvčata
2. listopadu 2020 Kde sbírka pomáhá

Miliónová děvčata

Když děti „vyletí z hnízda“, přichází nová životní etapa: péče o nemohoucí rodiče. To, co člověk v plné síle zažil se svými dětmi, se ve vyšším věku opakuje s rodiči: ranní vstávání, krmení, hygiena. Omezení sociálních kontaktů pak vyváží nenápadné, ale hluboké okamžiky blízkosti. To vše zažívají i Dolečkovi z Orlickoústecka, kteří se starají o 107letou maminku. S náročnou péčí rodině pomáhají sestry a pečovatelky z Oblastní charity Ústí nad Orlicí, jejichž služba byla podpořena také z Tříkrálové sbírky 2020.

Nemocní potřebují slyšet a cítit blízkost druhého člověka
2. září 2020 Kde sbírka pomáhá

Nemocní potřebují slyšet a cítit blízkost druhého člověka

Bohuslava Nunvářová z Hradce Králové je jednou z dvaceti dobrovolníků, které do nemocnice a domovů pro seniory vysílá Dobrovolnické centrum hradecké Diecézní charity i díky příspěvkům z Tříkrálové sbírky. Ačkoli by si mohla užívat zaslouženého důchodu, tak pravidelně dochází k onkologicky nemocným do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Má dar přirozeně komunikovat s pacienty a ulehčovat jim tak pobyt. Proč se rozhodla pomáhat právě těžce nemocným a co ji přivedlo k dobrovolnictví, kterému se věnuje už 11 let, jsme se zeptali přímo letošní držitelky regionální Ceny Křesadlo.

Je to tu takové domácí
12. prosince 2019 Kde sbírka pomáhá

Je to tu takové domácí

Každý den zajímavý program, rodinná atmosféra, příjemné prostory, péče i personál; právě to senioři nejvíc oceňují na Stacionáři sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou. O jeho služby je velký zájem, a tak není divu, že rychnovská Farní charita věnovala část výtěžku Tříkrálové sbírky na obnovu vybavení centra. „Je to tu takové domácí a baví mě tady úplně všechno,“ popsala své dojmy 87letá Marie z Olešnice, která pobývá v týdenním stacionáři kvůli zdravotním problémům od pondělí do pátku a o víkendech je doma s rodinou.

Díky péči své dcery a Charity může být paní Olga doma
5. prosince 2019 Kde sbírka pomáhá

Díky péči své dcery a Charity může být paní Olga doma

Pro více než tři stovky seniorů z Hradecka jsou pečovatelky a pečovatelé z Oblastní charity Hradec Králové doslova druhé ruce a nohy od rána až do večera. Třikrát denně dojíždí i k pětadevadesátileté Olze, které už nohy neslouží jako dřív. Díky péči své dcery a hradecké Charity může být doma, kde se cítí nejlíp. Pečovatelská služba, kterou využívá, byla podpořena také z Tříkrálové sbírky. Koledníky si paní Olga pamatuje ještě z dětství, a tak ji těší, že tato tradice pomáhá i dnes.

Do dílen se hendikepovaní těší na práci i kamarády
17. prosince 2018 Kde sbírka pomáhá

Do dílen se hendikepovaní těší na práci i kamarády

Klientům Sociálně terapeutických dílen Miriam v Králíkách teď usnadňuje práci nový šicí stroj, který jim mohla z výtěžku letošní Tříkrálové sbírky pořídit orlickoústecká Charita. Originální tašky anebo ekologické látkové obaly zvládne ušít i devětadvacetiletý Filip, který taky rád tvoří v dřevařské dílně a vypomáhá v obchodě. Je to pro něho moc důležité a našel si tu i nové přátele.

Mění svět k lepšímu, a přitom zůstávají skromní
11. prosince 2018 Kde sbírka pomáhá

Mění svět k lepšímu, a přitom zůstávají skromní

„Dobrovolnictví je pro každého, kdo má rád lidi a je ochoten na chvíli vstoupit do jejich světa, umí je povzbudit a rozveselit,“ říká Jana Šebová, koordinátorka z Dobrovolnického centra při hradecké Diecézní charitě. Své dobrovolníky vysílá například k pacientům do nemocnice anebo k seniorům do domovů důchodců. Tam jejich pomoc vítají a potřebují nejvíce. Aktuálně centrum zprostředkovává uplatnění osmdesáti dobrovolníkům v desítce zařízeních v Hradci Králové i okolí a jeho činnost byla podpořena také z Tříkrálové sbírky.

Nový školní autobus už brázdí indické cesty
30. srpna 2018 Kde sbírka pomáhá

Nový školní autobus už brázdí indické cesty

Školní autobus pro chudé indické děti ze vzdálených osad, který byl pořízen z části výtěžku Tříkrálové sbírky 2018 určeného na humanitární pomoc, už brázdí po indických cestách.