Tříkrálová sbírka 2021 - Děkujeme Vám!

Děkujeme Vám za podporu Tříkrálové sbírky 2021!

Koledníci z Jilemnicka. Foto: Jakub Žák

KVŮLI COVIDU POPRVÉ PO SÍTI

Letos proběhla dobročinná Tříkrálová sbírka netradičně online kvůli pandemii, přesto v naší diecézi překvapivě vynesla přes 10,2 mil. korun. Z důvodu zpřísněných opatření koledníci do ulic nevyšli, ale lidé o koledu nepřišli. Tři králové jim popřáli štěstí, zdraví a dlouhá léta alespoň po síti na www.trikralovasbirka.cz, kde mohli v bezpečí domova i darovat do online kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Mnozí také přispívali do kasiček na veřejně přístupných místech ve svých regionech nebo dárcovskou SMS.

Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu, že i v této nelehké době myslí na nemocné a potřebné. Díky také všem, kteří Charitám umožnili umístit tříkrálovou kasičku – úřadům, farnostem, obchodům, lékárnám, firmám, různým provozovnám a institucím.

Tříkrálová sbírka 2021. Foto: Charita ČR

ONLINE KOLEDU OŽIVILY AKCE A SOUTĚŽE

Na Hradecku se celé rodiny s dětmi zapojily do akce „Zpívejte s námi tříkrálovou koledu“ a natočily své koledy, aby se tříkrálové poselství rozšířilo do co nejvíce domácností. V Pardubicích na Tři krále zahájili sbírku online i s požehnáním a v Přelouči odvysílali po síti Tříkrálový koncert žáků místní ZUŠ. V Jičíně, Ústí nad Orlicí, Poličce a v dalších místech natočili i vlastní kolednické video. V Litomyšli školáci soutěžili o nejhezčí malovanou kolednickou tašku, takže jsou vybaveni na příští rok.

Děkujeme rovněž všem divákům, kteří přispěli do sbírky v průběhu Tříkrálového koncertu, jenž odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna na ČT. Díky i všem interpretům za podporu dobročinné akce svým uměním i v této krizové době.

JAK MŮŽETE JEŠTĚ PŘISPĚT 

Děkujeme za Vaši štědrost!

DÁRCOVSKOU SMS

  • odesláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777. Více také na www.darcovskasms.cz (po celý rok).

Více informací a celostátní výsledky naleznete na  www.trikralovasbirka.cz.

Koledníci z Jilemnicka. Foto: Jakub Žák

FINANČNÍM DAREM

  • na sbírkový účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777 (po celý rok).

Děkujeme všem dárcům za štědrost a projev solidarity s nemocnými a potřebnými i v této nelehké době. 

 

Tříkrálová sbírka 2021 - Děkujeme Vám!

SDÍLENÍM

Sledujte nás na Facebooku a sdílejte dobré skutky s nejbližšími a přáteli!

Navštivte také tříkrálový Facebook a Instagram, kde najdete originální kolednická videa a také záznam mimořádného Tříkrálového koncertu z neděle 10. ledna 2021 na ČT 1. 

KAŽDÁ KORUNA POMÁHÁ. DĚKUJEME VÁM!

Výtěžek sbírky pomůže nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

Výsledky

kometa

Hospicovou péči z výtěžku sbírky podpoří například Charity v Hradci Králové, Červeném Kostelci, Pardubicích, Poličce a Litomyšli. 

Na Náchodsku, Orlickoústecku i v dalších regionech z darovaných peněz podpoří Charitní pečovatelskou službu, která pomáhá potřebným i v době covidové. 

Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z vybraných prostředků nakoupí zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb. 

kometa

V Rychnově nad Kněžnou z příspěvků obnoví vybavení Stacionáře sv. Františka, kde pomáhají lidem s handicapem a seniorům. 

Oblastní charita Havlíčkův Brod z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty centra Petrklíč

Na Jičínsku z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc znevýhodněným dětem, seniorům a handicapovaným.

kometa

Část výtěžku věnují naše Charity také na humanitární projekty na pomoc indickým dětem v nouzi, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové.

Konkrétně na kvalifikační kurzy pro mladé lidi bez vyučení a dětské večerní vzdělávání v Bangalore a také na projekt Univerzita v Belgaum.

Všechny zÁměry

Prohlédněte si fotografie a videa z koledování v naší fotogalerii a na Facebooku. Sledujte naše novinky a také výsledky sbírky. 

Přejeme Vám i Vašim rodinám hlavně pevné zdraví po celý rok!

Děkujeme Vám za veškerou přízeň a podporu. Poděkování patří také dobrovolníkům a kolegům za pomoc při organizaci netradičního ročníku sbírky. A věříme, že v lednu 2022 koledníci budou moci zase vyrazit do ulic a popřejí vám naživo.

kometa

DĚKUJEME ZA VAŠI ŠTĚDROST A SOLIDARITU!

Hlavní partner: T-Mobile. Partner: Nadace České spořitelny. Hlavní mediální partner: Česká televize a Český rozhlas.

KdE UŽ SBÍRKA POMÁHÁ

Kulatá Tříkrálová sbírka 2020 vynesla v hradecké diecézi rekordních 20,7 milionů korun. Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. Děkujeme Vám!

Více o konkrétní pomoci

Děti potřebují otevřenou náruč
17. prosince 2020 Kde sbírka pomáhá

Děti potřebují otevřenou náruč

Pro kluky a holky, které vyrůstají v pěstounské péči, a život se s nimi nikdy nemazlil, to platí dvojnásob. Bezpečné zázemí a podporu jim poskytuje také centrum Klubko Farní charity ve Dvoře Králové nad Labem. Díky Tříkrálové sbírce může zajišťovat odbornou pomoc, aktivity pro děti a vzdělávání až pro šedesát pěstounských rodin v regionu. Jednou z nich je i paní Eva, která sama vychovává tři vnoučata, a aktuálně je moc vděčná za pomoc s distanční výukou.

Projekt Univerzita plní sny indických studentů
30. listopadu 2020 Kde sbírka pomáhá

Projekt Univerzita plní sny indických studentů

Projekt Univerzita Diecézní charity Hradec Králové umožnil 46 nemajetným studentům v Indii vzdělávat se na vysoké škole a přispívá tak k odstraňování chudoby v této druhé nejlidnatější zemi. Získaná kvalifikace jim otevírá dveře k povolání v oblasti školství, zdravotnictví nebo výpočetní techniky. Bez finanční podpory z části výtěžku Tříkrálové sbírky by pro ně takové kariérní možnosti zůstaly jen nesplnitelným snem. 

Miliónová děvčata
2. listopadu 2020 Kde sbírka pomáhá

Miliónová děvčata

Když děti „vyletí z hnízda“, přichází nová životní etapa: péče o nemohoucí rodiče. To, co člověk v plné síle zažil se svými dětmi, se ve vyšším věku opakuje s rodiči: ranní vstávání, krmení, hygiena. Omezení sociálních kontaktů pak vyváží nenápadné, ale hluboké okamžiky blízkosti. To vše zažívají i Dolečkovi z Orlickoústecka, kteří se starají o 107letou maminku. S náročnou péčí rodině pomáhají sestry a pečovatelky z Oblastní charity Ústí nad Orlicí, jejichž služba byla podpořena také z Tříkrálové sbírky 2020.

Nemocní potřebují slyšet a cítit blízkost druhého člověka
2. září 2020 Kde sbírka pomáhá

Nemocní potřebují slyšet a cítit blízkost druhého člověka

Bohuslava Nunvářová z Hradce Králové je jednou z dvaceti dobrovolníků, které do nemocnice a domovů pro seniory vysílá Dobrovolnické centrum hradecké Diecézní charity i díky příspěvkům z Tříkrálové sbírky. Ačkoli by si mohla užívat zaslouženého důchodu, tak pravidelně dochází k onkologicky nemocným do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Má dar přirozeně komunikovat s pacienty a ulehčovat jim tak pobyt. Proč se rozhodla pomáhat právě těžce nemocným a co ji přivedlo k dobrovolnictví, kterému se věnuje už 11 let, jsme se zeptali přímo letošní držitelky regionální Ceny Křesadlo.

Je to tu takové domácí
12. prosince 2019 Kde sbírka pomáhá

Je to tu takové domácí

Každý den zajímavý program, rodinná atmosféra, příjemné prostory, péče i personál; právě to senioři nejvíc oceňují na Stacionáři sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou. O jeho služby je velký zájem, a tak není divu, že rychnovská Farní charita věnovala část výtěžku Tříkrálové sbírky na obnovu vybavení centra. „Je to tu takové domácí a baví mě tady úplně všechno,“ popsala své dojmy 87letá Marie z Olešnice, která pobývá v týdenním stacionáři kvůli zdravotním problémům od pondělí do pátku a o víkendech je doma s rodinou.

Díky péči své dcery a Charity může být paní Olga doma
5. prosince 2019 Kde sbírka pomáhá

Díky péči své dcery a Charity může být paní Olga doma

Pro více než tři stovky seniorů z Hradecka jsou pečovatelky a pečovatelé z Oblastní charity Hradec Králové doslova druhé ruce a nohy od rána až do večera. Třikrát denně dojíždí i k pětadevadesátileté Olze, které už nohy neslouží jako dřív. Díky péči své dcery a hradecké Charity může být doma, kde se cítí nejlíp. Pečovatelská služba, kterou využívá, byla podpořena také z Tříkrálové sbírky. Koledníky si paní Olga pamatuje ještě z dětství, a tak ji těší, že tato tradice pomáhá i dnes.

Do dílen se hendikepovaní těší na práci i kamarády
17. prosince 2018 Kde sbírka pomáhá

Do dílen se hendikepovaní těší na práci i kamarády

Klientům Sociálně terapeutických dílen Miriam v Králíkách teď usnadňuje práci nový šicí stroj, který jim mohla z výtěžku letošní Tříkrálové sbírky pořídit orlickoústecká Charita. Originální tašky anebo ekologické látkové obaly zvládne ušít i devětadvacetiletý Filip, který taky rád tvoří v dřevařské dílně a vypomáhá v obchodě. Je to pro něho moc důležité a našel si tu i nové přátele.

Mění svět k lepšímu, a přitom zůstávají skromní
11. prosince 2018 Kde sbírka pomáhá

Mění svět k lepšímu, a přitom zůstávají skromní

„Dobrovolnictví je pro každého, kdo má rád lidi a je ochoten na chvíli vstoupit do jejich světa, umí je povzbudit a rozveselit,“ říká Jana Šebová, koordinátorka z Dobrovolnického centra při hradecké Diecézní charitě. Své dobrovolníky vysílá například k pacientům do nemocnice anebo k seniorům do domovů důchodců. Tam jejich pomoc vítají a potřebují nejvíce. Aktuálně centrum zprostředkovává uplatnění osmdesáti dobrovolníkům v desítce zařízeních v Hradci Králové i okolí a jeho činnost byla podpořena také z Tříkrálové sbírky.

Nový školní autobus už brázdí indické cesty
30. srpna 2018 Kde sbírka pomáhá

Nový školní autobus už brázdí indické cesty

Školní autobus pro chudé indické děti ze vzdálených osad, který byl pořízen z části výtěžku Tříkrálové sbírky 2018 určeného na humanitární pomoc, už brázdí po indických cestách.