Tříkrálová sbírka 2022 - Děkujeme za vaši štědrost!

KAŽDÁ KORUNA POMÁHÁ. DĚKUJEME VÁM!

Koledníci z Jilemnicka. Foto: Jakub Žák

TŘI KRÁLOVÉ ROZDÁVALI RADOST OPĚT NAŽIVO

Po roční pauze tři králové opět koledovali a rozdávali radost naživo i v našich regionech. Do ulic jich vyrazilo sice méně a chodili hlavně venku kvůli epidemickým opatřením, ale koledovali s o to větším nadšením a nasazením. Letošní koleda vynesla v hradecké diecézi rekordních 21,1 milionů korun pro nemocné a potřebné. Do online pokladničky na www.trikralovasbirka.cz je dokonce možné přispívat po celý rok. Děkujeme všem dárcům, koledníkům a příznivcům za podporu Tříkrálové sbírky.

Podrobné výsledky

Tříkrálová sbírka

SPOLEČNÉ NADŠENÍ PRO DOBROU VĚC

Jsem rádi, že Tříkrálová sbírka zase přinesla spoustu milých setkání napříč všemi generacemi, radost, požehnání a nadšení pro dobrou věc. V Havlíčkově Brodě koledníci popřáli i obyvatelům Domova pro seniory. Koledu oživily také různé akce a soutěže. V Pardubicích sbírku zahájili i s požehnáním 6. ledna online. Tříkrálové koncerty s živým publikem uspořádali v Trutnově, Pardubicích nebo Kutné Hoře – Sedlci. V Litomyšli se soutěžilo o nejhezčí tříkrálovou tašku.  

Když to epidemická situace dovolí, mohou se koledníci těšit na kino za odměnu v Hradci Králové, Náchodě, Dobrušce nebo Rychnově nad Kněžnou, a také na divadlo v Litomyšli a Ústí nad Orlicí.

JAK MŮŽETE JEŠTĚ PŘISPĚT 

Tříkrálová sbírka. Foto: Jakub Žák

FINANČNÍM DAREM

  • do tříkrálové kasičky koledníkům, až u vás zazvoní s novoročním přáním a požehnáním K+M+B+2022 (od 1. do 16. ledna)
  • do statických kasiček v charitních zařízeních, v kostelech, na úřadech a v obchodech (od 1. do 16. ledna)
  • na sbírkový účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777
  • pokud vás tři králové nezastihli, můžete bezhotovostním darem na účet sbírky podpořit přímo Charitu, která pomáhá ve vašem regionu (do 31. ledna)

Bližší informace naleznete na stránkách vašich Charit.

KONTAKTY

Sledujte nás na Facebooku a sdílejte dobré skutky s nejbližšími a přáteli!

Online koleda

NÁVŠTĚVOU ONLINE KOLEDY

Až vám online koledníci zazpívají a popřejí, přispějte prosím také do online pokladničky na pomoc nemocným a potřebným.

Můžete podpořit i Charitu přímo ve vašem regionu.

CHCI DAROVAT

Přijměte také požehnání a poděkování z úst otce Juana Provecha, kněze z farnosti svatého Tomáše v Praze.

Stáhněte si i drobné online pozornosti.

 

Tříkrálová sbírka 2022 - dárcovská SMS

DÁRCOVSKOU SMS

  • odesláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (cena jedné SMS je 30, 60 a 90 Kč)
  • anebo DMS TRV KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87777 (trvalá podpora). Více na www.darcovskasms.cz
  • Děkujeme všem divákům, kteří posílali dárcovské SMS v průběhu Tříkrálového koncertu, jenž v neděli 9. ledna odvysílala ČT1. 

Více informací naleznete na  www.trikralovasbirka.cz. Navštivte také tříkrálový Facebook a Instagram, kde Charita pořádá kolednickou soutěž. 

Více o soutěži

KOMU SBÍRKA POMŮŽE

Výtěžek sbírky pomůže nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

Výsledky

kometa

Hospicovou péči z výtěžku sbírky podpoří Charity v Hradci Králové, Červeném Kostelci, Pardubicích, Ústí nad Orlicí, Litomyšli, Chrudimi i v dalších místech. 

Ve Dvoře Králové nad Labem věnují vykoledované peníze na podporu Centra Klubko pro pěstounské rodiny, v Jilemnici na zajištění provozu Mateřského centra Rodinka, v Přelouči na rekonstrukci a vybavení Jakub klubu pro děti a mládež.

Poličská Charita z tříkrálových darů podpoří službu Otevřené dveře pro lidi s duševním onemocněním a vznik nového Centra duševního zdraví ve Svitavách.

kometa

Na Náchodsku, v Dolním Újezdě i v dalších oblastech použijí vybrané prostředky na podporu Charitní pečovatelské služby, která pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením.

Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z darovaných příspěvků nakoupí zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb.

Oblastní charita Nové Hrady u Skutče z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen.

 

kometa

Na Kutnohorsku, Jičínsku i v dalších regionech z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc nemocným, seniorům, handicapovaným a znevýhodněným dětem.

Část výtěžku věnují naše Charity také na dobročinné projekty pro chudé rodiny s dětmi a potřebné lidi v Indii, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové.

Všechny zÁměry

Prohlédněte si fotografie a videa z koledování v naší fotogalerii a na Facebooku. Sledujte naše novinky a také výsledky sbírky. 

Přejeme Vám i Vašim rodinám hodně štěstí, lásky a hlavně pevné zdraví po celý rok 2022!

Jsme vám nablízku i v době covidové a také díky vaší štědrosti a solidaritě můžeme pomáhat tam, kde je potřeba. 

Děkujeme též koledníkům a dobrovolníkům za pomoc při organizací dobročinné Tříkrálové sbírky, která byla kvůli pandemii opět náročná – školákům, skautům, farníkům, jednotlivcům i celým rodinám. Poděkování patří i všem úřadům, farnostem, institucím obchodům a provozovnám za umístění statických kasiček, do kterých mohli lidé také přispívat.

kometa

DĚKUJEME ZA VAŠI ŠTĚDROST A SOLIDARITU!

Hlavní partner: T-Mobile. Partner: Nadace České spořitelny. Hlavní mediální partner: Česká televize a Český rozhlas.

KdE UŽ SBÍRKA POMÁHÁ

Tříkrálová sbírka 2021 proběhla netradičně online kvůli pandemii, přesto v naší diecézi překvapivě vynesla přes 10,2 mil. korun. Koledníci do ulic nevyšli, ale tři králové lidem popřáli štěstí, zdraví a dlouhá léta alespoň po síti na www.trikralovasbirka.cz, kde mohli i darovat do online kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Mnozí také přispívali do kasiček na veřejně přístupných místech ve svých regionech nebo dárcovskou SMS.

Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu, že i v této nelehké době myslíte na nemocné a potřebné.

Díky také všem, kteří Charitám umožnili umístit tříkrálovou kasičku – úřadům, farnostem, obchodům, lékárnám, firmám, různým provozovnám a institucím.

Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. 

Více o konkrétní pomoci

Tři králové v Hradci Králové opět naživo
6. ledna 2022 Z domova

Tři králové v Hradci Králové opět naživo

Tříkrálová koleda už zase zní i ulicemi krajského města Hradec Králové. Koledníci rozdávají lidem radost opět naživo a vybírají příspěvky do kasičky na podporu hospicové péče. Děkujeme za každý dar na pomoc nemocným a potřebným. Díky také studentům hradeckých škol a dobrovolníkům za pomoc.

Tři králové koledují a rozdávají radost živě i online
4. ledna 2022 Tiskové zprávy

Tři králové koledují a rozdávají radost živě i online

Dobročinná Tříkrálová sbírka odstartovala i v našich regionech. Nejvíc koledníků vyjde do ulic Hradce Králové i dalších měst a obcí v době od 6. do 9. ledna. Tři králové rozdávají radost zase naživo a prosí také o dar do kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Lidé mohou přispívat i do online pokladničky na tříkrálovém webu, finančním darem na účet sbírky nebo příspěvkem do statické  kasičky v charitních zařízeních, v kostelech, na úřadech a v obchodech. Každá koruna pomáhá, děkujeme.

Tři králové jsou připraveni koledovat naživo
29. prosince 2021 Tiskové zprávy

Tři králové jsou připraveni koledovat naživo

Po Novém roce jsou tři králové odhodlaní vyrazit do ulic na koledu a popřát lidem naživo. Koledníci Charity budou také prosit o dar do kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Přitom budou dodržovat aktuální epidemická opatření, aby ochránili zdraví dárců i koledníků. Také v našich regionech proběhne tradiční dobročinná Tříkrálová sbírka v době od 1. do 16. ledna 2022. Když nebude možné koledovat, přijdou tři králové a popřejí lidem online stejně jako loni.

Panu Karlovi pomohl každý, kdo přispěl do letošní Tříkrálové sbírky
2. prosince 2021 Oblastní charita Kutná Hora

Panu Karlovi pomohl každý, kdo přispěl do letošní Tříkrálové sbírky

Přátelství má mnoho podob. Díky příznivcům a dárcům Tříkrálové sbírky 2021 jsme mohli koupit automobil pro terénní programy. Panu Karlovi tak pomohl každý, kdo do letošní sbírky přispěl. Děkujeme i za něj.

Tříkrálová sbírka pomáhá i Domácí hospicové péči
11. listopadu 2021 Oblastní charita Hradec Králové

Tříkrálová sbírka pomáhá i Domácí hospicové péči

V rámci tradiční Tříkrálové sbírky se daří zajistit finance, které pomáhají v činnosti Domácí hospicové péče a Poradny Domácí hospicové péče. V záměrech využití výtěžku nadcházející lednové Tříkrálové sbírky 2022 je opět část určená pro tyto zdravotní a sociální péče.

Tříkrálová sbírka pomáhá také chudým studentům v Indii
8. listopadu 2021 Kde sbírka pomáhá

Tříkrálová sbírka pomáhá také chudým studentům v Indii

Již téměř šedesát nadaných indických studentů z chudých rodin dostalo příležitost vzdělávat se na vysoké škole díky dobročinnému projektu Univerzita, který v Indii realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Studium jim dává znalosti, rozhled i možnost získat potřebnou praxi ve svém oboru. Jsou mezi nimi budoucí zdravotní sestry a učitelé, ale i šéfkuchaři. Projekt Univerzita podpořily z části výtěžku Tříkrálové sbírky také Charity v královéhradecké diecézi. Ve školním roce 2020-21 tak tříkráloví dárci umožnili vzdělávání 32 vysokoškoláků z chudých poměrů v oblasti Belgaum v indickém státě Karnátaka.

Na cestě od nás za Vámi
2. srpna 2021 Oblastní charita Polička

Na cestě od nás za Vámi

Jsem sestra domácího hospice. Jedna z 5ti. Jmenuju se Pavla. Jsem na kontrolní návštěvě u paní Anny ve Svitavách s lékařkou domácího hospice.

Maturantka dobrovolnicí v covidu
28. května 2021 Young Caritas

Maturantka dobrovolnicí v covidu

Devatenáctiletá Eliška letos maturuje a má za sebou přijímačky na vysokou. Určitě jí to dalo zabrat, ale přesto ještě stihla „dobrovolničit“ v našem centru. V době nejtěžšího lockdownu Eliška pomáhala s distanční výukou dětí zdravotních sester a pečovatelek, aby mohly dál pečovat o své klienty a pacienty. Co jí to dalo a jak to zvládala, jsme se zeptali přímo mladé studentky Zdravotního lycea…

Děti potřebují otevřenou náruč
17. prosince 2020 Kde sbírka pomáhá

Děti potřebují otevřenou náruč

Pro kluky a holky, které vyrůstají v pěstounské péči, a život se s nimi nikdy nemazlil, to platí dvojnásob. Bezpečné zázemí a podporu jim poskytuje také centrum Klubko Farní charity ve Dvoře Králové nad Labem. Díky Tříkrálové sbírce může zajišťovat odbornou pomoc, aktivity pro děti a vzdělávání až pro šedesát pěstounských rodin v regionu. Jednou z nich je i paní Eva, která sama vychovává tři vnoučata, a aktuálně je moc vděčná za pomoc s distanční výukou.

Projekt Univerzita plní sny indických studentů
30. listopadu 2020 Kde sbírka pomáhá

Projekt Univerzita plní sny indických studentů

Projekt Univerzita Diecézní charity Hradec Králové umožnil 46 nemajetným studentům v Indii vzdělávat se na vysoké škole a přispívá tak k odstraňování chudoby v této druhé nejlidnatější zemi. Získaná kvalifikace jim otevírá dveře k povolání v oblasti školství, zdravotnictví nebo výpočetní techniky. Bez finanční podpory z části výtěžku Tříkrálové sbírky by pro ně takové kariérní možnosti zůstaly jen nesplnitelným snem. 

Miliónová děvčata
2. listopadu 2020 Kde sbírka pomáhá

Miliónová děvčata

Když děti „vyletí z hnízda“, přichází nová životní etapa: péče o nemohoucí rodiče. To, co člověk v plné síle zažil se svými dětmi, se ve vyšším věku opakuje s rodiči: ranní vstávání, krmení, hygiena. Omezení sociálních kontaktů pak vyváží nenápadné, ale hluboké okamžiky blízkosti. To vše zažívají i Dolečkovi z Orlickoústecka, kteří se starají o 107letou maminku. S náročnou péčí rodině pomáhají sestry a pečovatelky z Oblastní charity Ústí nad Orlicí, jejichž služba byla podpořena také z Tříkrálové sbírky 2020.

Nemocní potřebují slyšet a cítit blízkost druhého člověka
2. září 2020 Kde sbírka pomáhá

Nemocní potřebují slyšet a cítit blízkost druhého člověka

Bohuslava Nunvářová z Hradce Králové je jednou z dvaceti dobrovolníků, které do nemocnice a domovů pro seniory vysílá Dobrovolnické centrum hradecké Diecézní charity i díky příspěvkům z Tříkrálové sbírky. Ačkoli by si mohla užívat zaslouženého důchodu, tak pravidelně dochází k onkologicky nemocným do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Má dar přirozeně komunikovat s pacienty a ulehčovat jim tak pobyt. Proč se rozhodla pomáhat právě těžce nemocným a co ji přivedlo k dobrovolnictví, kterému se věnuje už 11 let, jsme se zeptali přímo letošní držitelky regionální Ceny Křesadlo.

Je to tu takové domácí
12. prosince 2019 Kde sbírka pomáhá

Je to tu takové domácí

Každý den zajímavý program, rodinná atmosféra, příjemné prostory, péče i personál; právě to senioři nejvíc oceňují na Stacionáři sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou. O jeho služby je velký zájem, a tak není divu, že rychnovská Farní charita věnovala část výtěžku Tříkrálové sbírky na obnovu vybavení centra. „Je to tu takové domácí a baví mě tady úplně všechno,“ popsala své dojmy 87letá Marie z Olešnice, která pobývá v týdenním stacionáři kvůli zdravotním problémům od pondělí do pátku a o víkendech je doma s rodinou.

Díky péči své dcery a Charity může být paní Olga doma
5. prosince 2019 Kde sbírka pomáhá

Díky péči své dcery a Charity může být paní Olga doma

Pro více než tři stovky seniorů z Hradecka jsou pečovatelky a pečovatelé z Oblastní charity Hradec Králové doslova druhé ruce a nohy od rána až do večera. Třikrát denně dojíždí i k pětadevadesátileté Olze, které už nohy neslouží jako dřív. Díky péči své dcery a hradecké Charity může být doma, kde se cítí nejlíp. Pečovatelská služba, kterou využívá, byla podpořena také z Tříkrálové sbírky. Koledníky si paní Olga pamatuje ještě z dětství, a tak ji těší, že tato tradice pomáhá i dnes.

Do dílen se hendikepovaní těší na práci i kamarády
17. prosince 2018 Kde sbírka pomáhá

Do dílen se hendikepovaní těší na práci i kamarády

Klientům Sociálně terapeutických dílen Miriam v Králíkách teď usnadňuje práci nový šicí stroj, který jim mohla z výtěžku letošní Tříkrálové sbírky pořídit orlickoústecká Charita. Originální tašky anebo ekologické látkové obaly zvládne ušít i devětadvacetiletý Filip, který taky rád tvoří v dřevařské dílně a vypomáhá v obchodě. Je to pro něho moc důležité a našel si tu i nové přátele.

Mění svět k lepšímu, a přitom zůstávají skromní
11. prosince 2018 Kde sbírka pomáhá

Mění svět k lepšímu, a přitom zůstávají skromní

„Dobrovolnictví je pro každého, kdo má rád lidi a je ochoten na chvíli vstoupit do jejich světa, umí je povzbudit a rozveselit,“ říká Jana Šebová, koordinátorka z Dobrovolnického centra při hradecké Diecézní charitě. Své dobrovolníky vysílá například k pacientům do nemocnice anebo k seniorům do domovů důchodců. Tam jejich pomoc vítají a potřebují nejvíce. Aktuálně centrum zprostředkovává uplatnění osmdesáti dobrovolníkům v desítce zařízeních v Hradci Králové i okolí a jeho činnost byla podpořena také z Tříkrálové sbírky.

Nový školní autobus už brázdí indické cesty
30. srpna 2018 Kde sbírka pomáhá

Nový školní autobus už brázdí indické cesty

Školní autobus pro chudé indické děti ze vzdálených osad, který byl pořízen z části výtěžku Tříkrálové sbírky 2018 určeného na humanitární pomoc, už brázdí po indických cestách.