ročník 2021

Charitní listy 12/2021

V prosincovém zpravodaji se dozvíte, jak pomáhá Tříkrálová sbírka v našich regionech, aktuální novinky z Charit, pozvánky na akce a také poděkování za podporu kampaně Domovenka pro nemocné roztroušenou sklerózou. Gratulujeme rovněž našim kolegyním z Poličky a Nových Hradů k Ceně Charity! Přejeme Vám klidný advent a vánoční svátky, v novém roce hlavně pevné zdraví! 

Charitní listy 11/2021

Listopadové číslo otevírá rozhovor se sestřičkami z Domácí zdravotní péče Ústí nad Orlicí, kterým mnozí pacienti přirostli k srdci a díky dobré partě i včasnému očkování zvládly náročnou péči v době koronakrize. V aktualitách vám přinášíme novinky z regionů a také pozvánky na charitní akce. Gratulujeme rovněž všem oceněným!

Charitní listy 10/2021

Příběhy maminek samoživitelek, kterým Charity pomáhají díky výtěžku mimořádného Adventního koncertu České televize, novinky a zajímavosti z regionů, pozvánky na charitní akce a vzdělávácí semináře i nabídku zaměstnání, to vše vám přinášíme v říjnových Charitních listech...

Charitní listy 9/2021

Zářijové číslo uvádí příběh indické dívky, která studuje díky podpoře českých dárců Adopce na dálku a jednou chce sama pomáhat dětem. Srdečně Vás zveme také na podzimní akce ke Dni Charity - Pouť lidí dobré vůle v Luži nebo Den Charity v Rychnově. Na Orlickoústecku a Novohradsku můžete zase pomáhat pohybem krásnou krajinou!

Charitní listy léto 2021

Letní zpravodaj otevírá rozhovor s naší mladou dobrovolnicí, která v době nejtěžšího lockdownu pomáhala s distanční výukou dětí zdravotních sester a pečovatelek. Přinášíme vám také ohlédnutí za rokem s covidem z Hospice Anežky České, aktuality z regionů a pozvánky na letní akce.

Charitní listy 6/2021

V červnovém zpravodaji se dočtete o aktuální situaci v Indii a možnostech pomoci. Také příspěvky z našich regionů svědčí o velké solidaritě a pomoci v době covidové. A přinášíme už i pozvánky na první akce naživo. Děkujeme Vám za přízeň!

Charitní listy 5/2021

Květnové číslo uvádí reportáž z Charitní pečovatelské služby na Orlickoústecku, která pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením i v době covidové. Dozvíte se také více o nové jarní kampani Daránek pomáhá dětem v nouzi a aktuální zajímavosti z našich regionů.

Charitní listy 4/2021

Jak pomáhá Charita přetížené nemocnici v Trutnově, o české pomoci v Indii a další aktuality z našich Charit se dočtete v dubnových listech. Přejeme Vám i Vašim rodinám radostné Velikonoce, pevné zdraví a Boží požehnání. Děkujeme Vám také za veškerou přízeň a podporu. Krásné jarní dny!

Charitní listy 3/2021

Březnové číslo otevírá reportáž z Domácí zdravotní péče na Hradecku. Na dalších stránkách se dozvíte novinky z našich Charit a také podrobné výsledky letošní Tříkrálové sbírky v naší diecézi. Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu i v této nelehké době! Online koleda ještě běží dál, do online kasičky na www.trikralovasbirka.cz lze příspívat až do 30. dubna. Děkujeme!

Charitní listy 2/2021

Únorový zpravodaj uvádí životní příběh z Domácího hospice Alfa-Omega v Ústí nad Orlicí, který bude také podpořen z Tříkrálové sbírky. Ta letos proběhla kvůli covidu poprvé po síti, jak se dočtete na dalších stránkách. Do online kasičky na www.trikralovasbirka.cz lze příspívat dokonce až do 30. dubna. A v rubrice Aktuality najdete novinky z našich regionů.

Charitní listy 1/2021

V lednovém čísle se dozvíte více o průběhu dobročinné Tříkrálové sbírky a novinky z Charit. O koledu a požehnání nepřijdete, můžete je navštívit online a podpořit přímo Vaši Charitu na www.trikralovasbirka.cz. Jak sbírka pomáhá ve Dvoře Králové se dočtete v článku o centru Klubko. Děkujeme Vám za štědrost a solidaritu! Přejeme Vám pevné zdraví po celý rok!