ročník 2023

Charitní listy 5/2023

V květnovém čísle se můžete seznámit s příběhy úspěšných studentů z chudých indických rodin zapojených do Adopce na dálku nebo pokračování cyklu o výpravě do Indie. V aktuálitách se dozvíte o charitních benefičních akcích v regionech či jarní výzvě Daránek dětem. V kalendáři vás zveme na oslavy 30. výročí do Chotovic a Hlinska, Den otevřených dveří v Letohradě nebo do Poličky na májový Běh pro duši!

Charitní listy 4/2023

Dubnový zpravodaj otevírá příběh z dětského Klubíku v náchodském azylovém domě Sv. Anny, který můžete aktuálně podpořit v jarní a velikonoční sbírce Daránek na pomoc dětem v nouzi. Kolegové z Adopce na dálku pro vás připravili další pokračování cyklu Postřehy z Indie. V dubnu vás také zveme na benefiční závod Pošli kačku v Kutné Hoře nebo na Koncert pro hospic v Ústí nad Orlicí. Přejeme vám požehnané a radostné Velikonoce!

Charitní listy 3/2023

Březnové listy uvádí článek o dílnách Miriam pro handicapované v Králíkách. V aktualitách informujeme o pomoci Charity v Turecku a Sýrii zasaženým ničivým zemětřesením a připomínáme rok pomoci Ukrajině. Přinášíme vám také 2. díl cyklu Postřehy z Indie, výzvu o pomoc nemocné dívce Nikitha a pozvánky na jarní akce. Děkujeme všem za podporu Tříkrálové sbírky, která byla rekordní, a v závěru najdete podrobné výsledky v naší diecézi.

Charitní listy 2/2023

V únorovém čísle vám přinášíme reportáž z Tříkrálové sbírky v Poličce, kterou po covidové pauze opět doprovodil tradiční průvod koledníků s koňmi a živý betlém, a také ohlédnutí za letošní koledou v naší diecézi. V aktualitách připomínáme 20 let pomoci chrudimské Občanské poradny a avizujeme cyklus z cesty do Indie v rámci Adopce na dálku. Nenechte si ujít ani výstavy příběhů a hlavně Benefiční koncert k 30. výročí litomyšlské Charity.

Charitní listy 1/2023

Lednové listy jsou tradičně tříkrálové. Dočtete se v nich o koledě v naší diecézi, kde dobročinná Tříkrálová sbírka pomůže a jak už pomáhá v Domě sv. Josefa v Chotovicích. V kalendáři najdete i pozvánky na doprovodné akce koledování, kterých je opět spousta. Děkujeme vám za podporu Tříkrálové sbírky pro nemocné a potřebné, kterým naše Charity pomáhají! Přejeme vám vše dobré v novém roce!