ročník 2023

Charitní listy 12/2023

V prosincovém čísle se dozvíte, jak pomáhá Tříkrálová sbírka v naší diecézi, o letošní laureátce Ceny Charity paní Vaškové z Pardubic nebo o jubilejním Setkání národů. Charity vás také zvou na adventní a vánoční koncerty a akce. V pokračování cyklu o Indii se dočtete o internátní škole pro chudé děti, jejíž výstavba byla podpořena i z Tříkrálové sbírky. Děkujeme vám za veškerou přízeň a podporu. Přejeme vám požehnané Vánoce a vše dobré v novém roce 2024!

Charitní listy 11/2023

V listopadovém zpravodaji blíže poznáte Centrum duševního zdraví, které ve Svitavách provozuje poličská Charita. V novinkách se dozvíte o Regionálním dobrovolnictví, krajském ocenění našich pracovníků či 10. ročníku Setkání národů. Dále vám přinášíme výsledky letošní sbírky na charitu a velice děkujeme všem dárcům za podporu. V kalendáři najdete také pozvánky na benefiční adventní akce v našich regionech, které si nenechte ujít!

Charitní listy 10/2023

Říjnové listy uvádí příběh pěstounské rodiny, které pomáhá pardubická Charita. V aktualitách se dozvíte o novém klubu Integráček v Hradci, o paliativní konferenci v Č. Kostelci nebo pomoci Charity v Maroku. Nenechte si ujít také benefiční akce - běh v Kutné Hoře, koncert v Č. Kostelci, ples v Havl. Brodě či hradecké Dny ukrajinské kultury. O kvalifikačních kurzech se dočtete v 6. dílu cyklu Postřehy z Indie a jste zváni i na výstavy Adopce na dálku.

Charitní listy 9/2023

V zářijovém čísle se dočtete o výročí duchovní péče v Hospici Anežky České a dokončení nového Centra sv. Pia v Červeném Kostelci. Aktuálně informujeme o pomoci Charity záplavami zasaženému Slovinsku nebo o nové službě Most v Poličce. Srdečně vás zveme také na akce ke Dni Charity - dny otevřených dveří, koncerty, pěší a cyklo pouť, benefiční běh, bylinkobraní, výstavy a další zajímavé akce pro celé rodiny!

Charitní listy léto 2023

V letním zpravodaji se dočtete o novinkách v našem Dobrovolnickém centru nebo o chytrých bytech pro RS nemocné v Domově sv. Josefa v Žirči. V aktualitách informujeme mj. o nové paní ředitelce a ministerské návštěvě v poličské Charitě. Přinášíme vám také pokračování Postřehů z Indie a pozvánky na prázdninové akce do Litomyšle, Žirče či na výstavy Adopce na dálku.

Charitní listy 6/2023

Červnové listy otevírá článek o dobrovolnictví v pardubické Charitě a také o dílně Slunečnice pro handicapované ve Dvoře Králové, kterou si můžete 8. června i prohlédnout. V aktualitách se dozvíte více o návštěvě z Indie nebo setkání projektu Erasmus ve Francii. Nenechte si ujít také letní charitní akce s kulturním nebo sportovním programem v Kutné Hoře, Chotovicích, Rychnově nebo Žirči.

Charitní listy 5/2023

V květnovém čísle se můžete seznámit s příběhy úspěšných studentů z chudých indických rodin zapojených do Adopce na dálku nebo pokračování cyklu o výpravě do Indie. V aktuálitách se dozvíte o charitních benefičních akcích v regionech či jarní výzvě Daránek dětem. V kalendáři vás zveme na oslavy 30. výročí do Chotovic a Hlinska, Den otevřených dveří v Letohradě nebo do Poličky na májový Běh pro duši!

Charitní listy 4/2023

Dubnový zpravodaj otevírá příběh z dětského Klubíku v náchodském azylovém domě Sv. Anny, který můžete aktuálně podpořit v jarní a velikonoční sbírce Daránek na pomoc dětem v nouzi. Kolegové z Adopce na dálku pro vás připravili další pokračování cyklu Postřehy z Indie. V dubnu vás také zveme na benefiční závod Pošli kačku v Kutné Hoře nebo na Koncert pro hospic v Ústí nad Orlicí. Přejeme vám požehnané a radostné Velikonoce!

Charitní listy 3/2023

Březnové listy uvádí článek o dílnách Miriam pro handicapované v Králíkách. V aktualitách informujeme o pomoci Charity v Turecku a Sýrii zasaženým ničivým zemětřesením a připomínáme rok pomoci Ukrajině. Přinášíme vám také 2. díl cyklu Postřehy z Indie, výzvu o pomoc nemocné dívce Nikitha a pozvánky na jarní akce. Děkujeme všem za podporu Tříkrálové sbírky, která byla rekordní, a v závěru najdete podrobné výsledky v naší diecézi.

Charitní listy 2/2023

V únorovém čísle vám přinášíme reportáž z Tříkrálové sbírky v Poličce, kterou po covidové pauze opět doprovodil tradiční průvod koledníků s koňmi a živý betlém, a také ohlédnutí za letošní koledou v naší diecézi. V aktualitách připomínáme 20 let pomoci chrudimské Občanské poradny a avizujeme cyklus z cesty do Indie v rámci Adopce na dálku. Nenechte si ujít ani výstavy příběhů a hlavně Benefiční koncert k 30. výročí litomyšlské Charity.

Charitní listy 1/2023

Lednové listy jsou tradičně tříkrálové. Dočtete se v nich o koledě v naší diecézi, kde dobročinná Tříkrálová sbírka pomůže a jak už pomáhá v Domě sv. Josefa v Chotovicích. V kalendáři najdete i pozvánky na doprovodné akce koledování, kterých je opět spousta. Děkujeme vám za podporu Tříkrálové sbírky pro nemocné a potřebné, kterým naše Charity pomáhají! Přejeme vám vše dobré v novém roce!