Bulletin

V našem informačním zpravodaji Charitní listy, který vychází v diecézním měsíčníku Adalbert, najdete články a rozhovory na zajímavá témata, novinky z našich Charit (rubrika Aktuality), pozvánky na akce (rubrika Kalendář) nebo tipy na vzdělávání.

Charitní listy 6/2024

Červnové číslo otevírá Daránkova výzva 2024 na pomoc dětem v nouzi, do které se můžete zapojit i vy a podpořit služby havlíčkobrodské Charity. Děkujeme vám! Přinášíme vám také novinky z regionů, zprávy z úspěšných akcí a gratulujeme k významnému ocenění panu řediteli Wajsarovi. Dále vás zveme na letní akce do Cerekvice, Jičína nebo Kutné Hory, a na výstavy příběhů z Indie.

Charitní listy 5/2024

V květnovém zpravodaji se dozvíte, jak už pomáhá sbírka Daránek dětem a kde pomůže letošní ročník. Děkujeme všem dárcům, kteří do této charitní sbírky přispěli. V aktualitách vám přinášíme novinky z regionů. Gratulujeme k ocenění do Litomyšle a Červeného Kostelce. Nenechte si ujít také pozvánky na jarní a letní akce našich Charit v Litomyšli, Kutné Hoře, Jičíně nebo Cerekvici!

Charitní listy 4/2024

Dubnové listy uvádí rozhovor s terapeuty nové služby most v Poličce, kde pomáhají dětem i rodinám po ztrátě blízkého. V aktualitách se dozvíte o otevření Noclehárny pro ženy v Kutné Hoře nebo benefičním Křesťanském bálu pro lůžkový hospic. Gratulujeme k významnému ocenění paní Valérové, vrchní sestře Mobilního hospice Anežky České, a našim pěti dobrovolnicím k získání ceny v mezinárodním programu DofE. Zveme vás i na jarní akci do Poličky a výstavu adopce.

Charitní listy 3/2024

V březnovém čísle vám přinášíme příběh úspěšného absolventa programu Adopce na dálku z Indie a také podrobné výsledky Tříkrálové sbírky. Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu, koleda byla opět rekordní, a rovněž všem koledníkům a dobrovolníkům za pomoc se sbírkou. Dozvíte se i o dokončení chytrých bytů v Domově sv. Josefa, ocenění pro pečovatelku z Červeného Kostelce nebo pozvánky na charitní akce.

Charitní listy 2/2024

Únorový zpravodaj otevírá příběh z Domova sv. Josefa v Žirči o tom, jak nemocným RS pomáhá Tříkrálová sbírka. Přinášíme vám také fotografie a zážitky z letošního koledování, pozvánky na charitní ples pardubické Charity, výstavu příběhů z Indie v Hradci Králové, nabídku setkání pro pozůstalé z Klubu Alfa Omega v Ústí nad Orlicí a také info o pomoci lidem bez domova v zimním období. Děkujeme všem za podporu Tříkrálové sbírky!  

Charitní listy 1/2024

V lednových Charitních listech se tradičně dočtete o tříkrálové koledě v naší diecézi, a také, kde všude darované peníze pomohou. V Tříkrálovém kalendáři najdete pozvánky na doprovodné akce koledování, kterých je opět spousta. Děkujeme vám za podporu Tříkrálové sbírky, díky vám můžeme pomáhat tam, kde je potřeba! Přejeme vám hodně zdraví, štěstí a spokojenosti po celý nový rok 2024!

Charitní listy 12/2023

V prosincovém čísle se dozvíte, jak pomáhá Tříkrálová sbírka v naší diecézi, o letošní laureátce Ceny Charity paní Vaškové z Pardubic nebo o jubilejním Setkání národů. Charity vás také zvou na adventní a vánoční koncerty a akce. V pokračování cyklu o Indii se dočtete o internátní škole pro chudé děti, jejíž výstavba byla podpořena i z Tříkrálové sbírky. Děkujeme vám za veškerou přízeň a podporu. Přejeme vám požehnané Vánoce a vše dobré v novém roce 2024!

Charitní listy 11/2023

V listopadovém zpravodaji blíže poznáte Centrum duševního zdraví, které ve Svitavách provozuje poličská Charita. V novinkách se dozvíte o Regionálním dobrovolnictví, krajském ocenění našich pracovníků či 10. ročníku Setkání národů. Dále vám přinášíme výsledky letošní sbírky na charitu a velice děkujeme všem dárcům za podporu. V kalendáři najdete také pozvánky na benefiční adventní akce v našich regionech, které si nenechte ujít! 

Charitní listy 10/2023

Říjnové listy uvádí příběh pěstounské rodiny, které pomáhá pardubická Charita. V aktualitách se dozvíte o novém klubu Integráček v Hradci, o paliativní konferenci v Č. Kostelci nebo pomoci Charity v Maroku. Nenechte si ujít také benefiční akce - běh v Kutné Hoře, koncert v Č. Kostelci, ples v Havl. Brodě či hradecké Dny ukrajinské kultury. O kvalifikačních kurzech se dočtete v 6. dílu cyklu Postřehy z Indie a jste zváni i na výstavy Adopce na dálku.

Charitní listy 9/2023

V zářijovém čísle se dočtete o výročí duchovní péče v Hospici Anežky České a dokončení nového Centra sv. Pia v Červeném Kostelci. Aktuálně informujeme o pomoci Charity záplavami zasaženému Slovinsku nebo o nové službě Most v Poličce. Srdečně vás zveme také na akce ke Dni Charity - dny otevřených dveří, koncerty, pěší a cyklo pouť, benefiční běh, bylinkobraní, výstavy a další zajímavé akce pro celé rodiny!

Charitní listy léto 2023

V letním zpravodaji se dočtete o novinkách v našem Dobrovolnickém centru nebo o chytrých bytech pro RS nemocné v Domově sv. Josefa v Žirči. V aktualitách informujeme mj. o nové paní ředitelce a ministerské návštěvě v poličské Charitě. Přinášíme vám také pokračování Postřehů z Indie a pozvánky na prázdninové akce do Litomyšle, Žirče či na výstavy Adopce na dálku. 

Charitní listy 6/2023

Červnové listy otevírá článek o dobrovolnictví v pardubické Charitě a také o dílně Slunečnice pro handicapované ve Dvoře Králové, kterou si můžete 8. června i prohlédnout. V aktualitách se dozvíte více o návštěvě z Indie nebo setkání projektu Erasmus ve Francii. Nenechte si ujít také letní charitní akce s kulturním nebo sportovním programem v Kutné Hoře, Chotovicích, Rychnově nebo Žirči.

Charitní listy 5/2023

V květnovém čísle se můžete seznámit s příběhy úspěšných studentů z chudých indických rodin zapojených do Adopce na dálku nebo pokračování cyklu o výpravě do Indie. V aktuálitách se dozvíte o charitních benefičních akcích v regionech či jarní výzvě Daránek dětem. V kalendáři vás zveme na oslavy 30. výročí do Chotovic a Hlinska, Den otevřených dveří v Letohradě nebo do Poličky na májový Běh pro duši!

Charitní listy 4/2023

Dubnový zpravodaj otevírá příběh z dětského Klubíku v náchodském azylovém domě Sv. Anny, který můžete aktuálně podpořit v jarní a velikonoční sbírce Daránek na pomoc dětem v nouzi. Kolegové z Adopce na dálku pro vás připravili další pokračování cyklu Postřehy z Indie. V dubnu vás také zveme na benefiční závod Pošli kačku v Kutné Hoře nebo na Koncert pro hospic v Ústí nad Orlicí. Přejeme vám požehnané a radostné Velikonoce!

Charitní listy 3/2023

Březnové listy uvádí článek o dílnách Miriam pro handicapované v Králíkách. V aktualitách informujeme o pomoci Charity v Turecku a Sýrii zasaženým ničivým zemětřesením a připomínáme rok pomoci Ukrajině. Přinášíme vám také 2. díl cyklu Postřehy z Indie, výzvu o pomoc nemocné dívce Nikitha a pozvánky na jarní akce. Děkujeme všem za podporu Tříkrálové sbírky, která byla rekordní, a v závěru najdete podrobné výsledky v naší diecézi.

Charitní listy 2/2023

V únorovém čísle vám přinášíme reportáž z Tříkrálové sbírky v Poličce, kterou po covidové pauze opět doprovodil tradiční průvod koledníků s koňmi a živý betlém, a také ohlédnutí za letošní koledou v naší diecézi. V aktualitách připomínáme 20 let pomoci chrudimské Občanské poradny a avizujeme cyklus z cesty do Indie v rámci Adopce na dálku. Nenechte si ujít ani výstavy příběhů a hlavně Benefiční koncert k 30. výročí litomyšlské Charity.

Charitní listy 1/2023

Lednové listy jsou tradičně tříkrálové. Dočtete se v nich o koledě v naší diecézi, kde dobročinná Tříkrálová sbírka pomůže a jak už pomáhá v Domě sv. Josefa v Chotovicích. V kalendáři najdete i pozvánky na doprovodné akce koledování, kterých je opět spousta. Děkujeme vám za podporu Tříkrálové sbírky pro nemocné a potřebné, kterým naše Charity pomáhají! Přejeme vám vše dobré v novém roce!

Charitní listy 12/2022

V prosincovém zpravodaji se dozvíte jak pomáhá Tříkrálová sbírka v našich regionech, aktuální zprávy o oceněních v Charitě,  reportáž z letošního vydařeného Setkání národů v Hradci Králové a také pozvánky na předvánoční benefiční akce v naší diecézi. Děkujeme vám za veškerou podporu a přízeň. Přejeme vám pokojné svátky a příznivý rok 2023!

Charitní listy 11/2022

Listopadové číslo otevírá příběh pana Pavla z pardubické terénní služby k 30. výročí. V aktualitách se dočtete, jak oslavila kulaté výročí orlickoústecká a pardubická Charita, kdo letos obdržel krajské ocenění, o úspěšných sportovních beneficích nebo ukrajinském komunitním centru. A nenechte si ujít listopadové benefiční koncerty a akce našich Charit! 

Charitní listy 10/2022

Příběh indické dívky, která díky dárcům z Česka studuje vysněné ošetřovatelství, nebo ohlédnutí za Dny ukrajinské kultury v Hradci Králové a aktivitami Young Caritas, to vše se dočtete v říjnovém čísle. Dozvíte se také více o pomoci uprchlíkům z Ukrajiny na Orlickoústecku. A nenechte si ujít podzimní akce a vzdělávací semináře, které pořádají naše Charity v regionech. 

Charitní listy 9/2022

Zářijový zpravodaj otevírá příběh rodiny těžce nemocné Radky, která zase ožila i díky péči osobních asistentek z orlickoústecké Charity. Přípomínáme si také století charitní pomoci. Charity pro vás připravily spoustu akcí ke Dni Charity - koncerty, dny otevřených dveří, pěší a cyklo pouť, benefiční běh nebo bylinkobraní. V aktualitách se dozvíte například o novém Domově RváčOff pro autisty, který v létě otevřela jičínská Charita s partnery. 

Charitní listy léto 2022

V letním čísle Charitních listů vám přinášíme příběh těžce nemocné Oxany z Ukrajiny, které pomohli v Hospici Anežky České v Kostelci. Informujeme také o oslavách a ocenění pracovníků k 30. výroční charity v naší diecézi nebo návštěvě partnerů Adopce na dálku z Indie. V Kalendáři najdete pozvánky na letní akce jako Svatoanenské slavnosti v Žirči nebo Den prarodičů a seniorů v Litomyšli i další.

Charitní listy 6/2022

Červnový zpravodaj uvádí příběh a připomenutí 30. výročí charity v naší diecézi. V aktualitách se dočtete více o mezinárodní konferenci k projektu DekaCert, prestižním ocenění pro Domov sv. Josefa v Žirči, novinky z chrudimské Charity anebo o pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v Kutné Hoře. Přinášíme vám také pozvánky na letní akce v regionech, nenechte si ujít výstavy příběhů z Indie!

Charitní listy 5/2022

Květnový zpravodaj otevírá příběh ukrajinské maminky, která u nás se svými dětmi našla dočasný azyl před válkou. Dozvíte se také více o pomoci Charity uprchlíkům z Ukrajiny, o úspěšné benefici Boni pueri "Děti dětem" a novinky z regionů. V květnu můžete také podpořit kampaň Daránek dětem, který u nás pomůže dětem z azylových domů v Náchodě a Havlíčkově Brodě.

Charitní listy 4/2022

Celé dubnové číslo věnujeme aktuálně pomoci Charity lidem postiženým válkou na Ukrajině a ukrajinským uprchlíkům u nás.  Děkujeme všem lidem dobré vůle i organizacím za pomoc a také všem dárcům za podporu naší sbírky na pomoc ukrajinským běžencům. Srdečně vás zveme na benefiční koncert Boni pueri na pomoc dětem uprchlíků z Ukrajiny, který se uskuteční 7. dubna v Hradci Králové.

Charitní listy 3/2022

V březnových listech vám přínášíme příběhy indických studentů z chudých rodin, kteří vystudovali díky pomoci z Česka. Děkujeme také všem, kteří přispěli do letošní rekordní Tříkrálové sbírky. Výsledky najdete na poslední straně. V aktualitách se dozvíte o konferenci k projektu Dekacert, novém Centru sv. Pia v Červeném Kostelci, úspěchu Domovenky na pomoc nemocným RS a další novinky.  

Charitní listy 2/2022

Jsme rádi, že v únorovém čísle s vámi můžeme sdílet zážitky a fotografie z letošní živé tříkrálové koledy. Děkujeme všem za podporu dobročinné Tříkrálové sbírky. Přinášíme vám také slovo otce biskupa o Adopci na dálku, pozvánku na výstavy příběhů z Indie nebo nabídky zaměstnání z poličské Charity.

Charitní listy 1/2022

V lednových Charitních listech najdete především informace o průběhu dobročinné Tříkrálové sbírky v našich regionech, jaké akce a soutěže ji doprovodí, kde pomůže a jak už pomáhá. Děkujeme vám za veškerou přízeň v uplynulém roce a přejeme vám šťastný vstup do nového roku 2022, hodně štěstí, zdraví, optimismu a také odhodlání!

Charitní listy 12/2021

V prosincovém zpravodaji se dozvíte, jak pomáhá Tříkrálová sbírka v našich regionech, aktuální novinky z Charit, pozvánky na akce a také poděkování za podporu kampaně Domovenka pro nemocné roztroušenou sklerózou. Gratulujeme rovněž našim kolegyním z Poličky a Nových Hradů k Ceně Charity! Přejeme Vám klidný advent a vánoční svátky, v novém roce hlavně pevné zdraví! 

Charitní listy 11/2021

Listopadové číslo otevírá rozhovor se sestřičkami z Domácí zdravotní péče Ústí nad Orlicí, kterým mnozí pacienti přirostli k srdci a díky dobré partě i včasnému očkování zvládly náročnou péči v době koronakrize. V aktualitách vám přinášíme novinky z regionů a také pozvánky na charitní akce. Gratulujeme rovněž všem oceněným!

Charitní listy 10/2021

Příběhy maminek samoživitelek, kterým Charity pomáhají díky výtěžku mimořádného Adventního koncertu České televize, novinky a zajímavosti z regionů, pozvánky na charitní akce a vzdělávácí semináře i nabídku zaměstnání, to vše vám přinášíme v říjnových Charitních listech...

Charitní listy 9/2021

Zářijové číslo uvádí příběh indické dívky, která studuje díky podpoře českých dárců Adopce na dálku a jednou chce sama pomáhat dětem. Srdečně Vás zveme také na podzimní akce ke Dni Charity - Pouť lidí dobré vůle v Luži nebo Den Charity v Rychnově. Na Orlickoústecku a Novohradsku můžete zase pomáhat pohybem krásnou krajinou!

Charitní listy léto 2021

Letní zpravodaj otevírá rozhovor s naší mladou dobrovolnicí, která v době nejtěžšího lockdownu pomáhala s distanční výukou dětí zdravotních sester a pečovatelek. Přinášíme vám také ohlédnutí za rokem s covidem z Hospice Anežky České, aktuality z regionů a pozvánky na letní akce.

Charitní listy 6/2021

V červnovém zpravodaji se dočtete o aktuální situaci v Indii a možnostech pomoci. Také příspěvky z našich regionů svědčí o velké solidaritě a pomoci v době covidové. A přinášíme už i pozvánky na první akce naživo. Děkujeme Vám za přízeň!

Charitní listy 5/2021

Květnové číslo uvádí reportáž z Charitní pečovatelské služby na Orlickoústecku, která pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením i v době covidové. Dozvíte se také více o nové jarní kampani Daránek pomáhá dětem v nouzi a aktuální zajímavosti z našich regionů.

Charitní listy 4/2021

Jak pomáhá Charita přetížené nemocnici v Trutnově, o české pomoci v Indii a další aktuality z našich Charit se dočtete v dubnových listech. Přejeme Vám i Vašim rodinám radostné Velikonoce, pevné zdraví a Boží požehnání. Děkujeme Vám také za veškerou přízeň a podporu. Krásné jarní dny!

Charitní listy 3/2021

Březnové číslo otevírá reportáž z Domácí zdravotní péče na Hradecku. Na dalších stránkách se dozvíte novinky z našich Charit a také podrobné výsledky letošní Tříkrálové sbírky v naší diecézi. Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu i v této nelehké době! Online koleda ještě běží dál, do online kasičky na www.trikralovasbirka.cz lze příspívat až do 30. dubna. Děkujeme!

Charitní listy 2/2021

Únorový zpravodaj uvádí životní příběh z Domácího hospice Alfa-Omega v Ústí nad Orlicí, který bude také podpořen z Tříkrálové sbírky. Ta letos proběhla kvůli covidu poprvé po síti, jak se dočtete na dalších stránkách. Do online kasičky na www.trikralovasbirka.cz lze příspívat dokonce až do 30. dubna. A v rubrice Aktuality najdete novinky z našich regionů.

Charitní listy 1/2021

V lednovém čísle se dozvíte více o průběhu dobročinné Tříkrálové sbírky a novinky z Charit. O koledu a požehnání nepřijdete, můžete je navštívit online a podpořit přímo Vaši Charitu na www.trikralovasbirka.cz. Jak sbírka pomáhá ve Dvoře Králové se dočtete v článku o centru Klubko. Děkujeme Vám za štědrost a solidaritu! Přejeme Vám pevné zdraví po celý rok!

Charitní listy 12/2020

Kde všude a jak pomáhají tříkrálové peníze v naší diecézi, aktuální novinky z regionů nebo jak pomáháme v době covidové, to vše se dozvíte v prosincovém zpravodaji. A především vám děkujeme za veškerou přízeň v roce 2020, přejeme vám klidné svátky a v novém roce hlavně pevné zdraví!

Charitní listy 11/2020

V listopadovém čísle se dočtete, jak pomáhá Charita a Tříkrálová sbírka na Orlickoústecku, o oceněních v charitních službách nebo o proběhlých akcích ke Dni Charity, Všem oceněným gratulujeme a děkujeme za obětavou péči i v době koronakrize. 

Charitní listy 10/2020

Jak pomáhá projekt Adopce na dálku v Indii nebo Sbírka pro Česko na Jičínsku a spoustu dalších charitních novinek se dozvíte v našem říjnovém zpravodaji. V tomto čísle jsou také uveřejněny výsledky letošní diecézní sbírky na charitu. Děkujeme všem dárcům za pomoc a podporu!

Charitní listy 9/2020

Zářijové listy otevírá rozhovor s dobrovolnicí paní Nunvářovou, držitelkou Křesadla za obětavou pomoc v nemocnici. Dozvíte se také, jak pomáhá sbírka pro postižené koronakrizí, o pomoci Indii nebo Libanonu. Srdečně vás zveme na akce ke Dni Charity - dny otevřených dveří, charitní pouť, bylinkobraní nebo běh pro hospic!

Charitní listy léto 2020

Letní dvojčíslo uvádí článek o rozvolňování služeb v terapeutických dílnách v Králíkách. Na dalších stránkách se více dozvíte o novém centru v Červeném Kostelci nebo pomoci v Indii. Nenechte si ujít také prázdninové charitní akce.

Charitní listy 6/2020

Jak prožívali nouzový stav v azylovém domě pro maminky s dětmi nebo sestry, které poskytují zdravotní péči pacientům v domácnosti? O tom všem a také o pomoci Charity hladovějícím rodinám v Indii i mnoho dalšího se dozvíte v červnovém čísle našeho zpravodaje.

Charitní listy 5/2020

V květnovém čísle se dozvíte více o pomoci Charity v době koronakrize nebo jak pandemie zasáhla do života indických školáků podporovaných v projektu Adopce na dálku. Všem lidem dobré vůle také děkujeme za pomoc a dary!

Charitní listy 4/2020

V dubnu pro vás máme příběh na téma "Charita srdcem" o našem kolegovi Jiřím Havelkovi, aktuality o charitních službách a pomoci v době nouzového stavu kvůli pandemii Covid-19 nebo o úspěchu v soutěži "Můj svět" z Litomyšle.

Charitní listy 3/2020

Březnový zpravodaj uvádí příběh indické dívky, na kterou se usmálo štěstí a díky pomoci českých dárců vystudovala na zdravotní sestru. V tomto čísle najdete také podrobné výsledky Tříkrálové sbírky.

Charitní listy 2/2020

Reportáž a fotografie z tříkrálového koledování i doprovodných akcí, pozvánky na akce pro koledníky za pomoc i mnohem více najdete v únorových Charitních listech...

Charitní listy 1/2020

V lednovém čísle najdete informace o jubilejní Tříkrálové sbírce 2020 v našich regionech - komu sbírka pomůže, jak poznáte koledníky a také tipy na doprovodné akce.