ročník 2019

V našem informačním zpravodaji Charitní listy, který vychází v diecézním měsíčníku Adalbert, najdete články a rozhovory na zajímavá témata, novinky z našich Charit (rubrika Aktuality), pozvánky na akce (rubrika Kalendář) nebo tipy na vzdělávání.

Charitní listy 12/2019

V prosincovém zpravodaji se dočtete mimo jiné o přípravách na advent a vánoční svátky v rychnovském Stacionáři sv. Františka, který slouží seniorům i handicapovaným také díky darům z Tříkrálové sbírky. Děkujeme a přejeme Vám radostné Vánoce!

Charitní listy 11/2019

Listopadové číslo otevírá rozhovor s indickým arcibiskupem Peterem Machado z Bangalore, který v září navštívil naši diecézi, aby poděkoval českým dárcům za pomoc dětem podporovaným v projektu Adopce na dálku. Srdečně vás zveme na festival Setkání národů a další akce v listopadu!

Charitní listy 10/2019

V říjnu vám přinášíme příběh paní Olgy, která může díky pomoci své dcery a hradecké Charity žít doma, kde se cítí nejlíp. Pečovatelská služba, kterou využívá, byla podpořena i z Tříkrálové sbírky. V tomto čísle najdete také výsledky letošní sbírky na charitu.

Charitní listy 9/2019

Zářijový zpravodaj uvádí rozhovor s naší mladou dobrovolnicí, která pomáhá pacientům v nemocnici. Tento měsíc pro vás připravujeme benefiční koncert Boni pueri pro Adopci na dálku a přijedou i partneři z Indie. Nenechte si ujít také akce ke Dni Charity!

Charitní listy léto 2019

Letní dvojčíslo zpravodaje otevírá příběh indické dívky, která může studovat lékařství díky pomoci svých dárců z Česka. Srdečně vás zveme také na Svatoanenské slavnosti do Žirče nebo na Běh za pěstouny do Pardubic i další prázdninové akce!

Charitní listy 6/2019

V červnovém čísle vám přinášíme rozhovor s vrchní sestrou Bc. Ditou Kujovskou o domácí péči v souvislosti s trvající stávkovou pohotovostí zdravotních sester. Nenechte si ujít také benefiční akce v tomto měsíci!

Charitní listy 5/2019

Májový zpravodaj uvádí příběh statečné pacientky s nevyléčitelnou roztroušenou sklerózou, které pomáhá nést těžký kříž poličská Charita. V tomto čísle se také dozvíte více o stávkové pohotovosti sester v domácí péči a květnových akcích. 

Charitní listy 4/2019

V dubnovém zpravodaji se dočtete o pomoci Charity rodinám, které vychovávají děti s autismem, a také aktuální novinky z regionů.

Charitní listy 3/2019

V březnovém čísle vám přinášíme příběh dívky podporované v projektu Adopce na dálku, která chce být lékařkou. Na str. 33 najdete výsledky Tříkrálové sbírky.

Charitní listy 2/2019

Únorové číslo uvádí příběh klientky havlíčkobrodské služby Osobní asistence. Prohlédněte si také fotogalerii z Tříkrálové sbírky zde.

Charitní listy 1/2019

O Tříkrálové sbírce 2019 v našich regionech - jak poznáte koledníky Charity, komu sbírka pomůže a také tipy na doprovodné akce.