Nová výstava indických příběhů zahájila svou pouť v Hradci Králové
13. května 2019 Tiskové zprávy

Nová výstava indických příběhů zahájila svou pouť v Hradci Králové

Od začátku května je v kostele Božského Srdce Páně v Hradci Králové k vidění další putovní výstava příběhů z Indie s výmluvným názvem „Za naše úspěchy vděčíme Vám“. Zbrusu nová expozice návštěvníkům zprostředkovává autentické životní osudy osmi úspěšných absolventů projektu Adopce na dálku®, který hradecká Diecézní charita realizuje v chudých oblastech Indie. Výstava uvnitř dominanty Pražského Předměstí potrvá až do 29. května. V rámci tradiční Noci kostelů v pátek 24. května proběhne také promítání fotek a videí z cesty do Indie s doprovodným programem pro celé rodiny (začátek ve 20:15 hod.).

Poznejte svět indických dětí v hradeckém AC klubu
25. dubna 2019 Tiskové zprávy

Poznejte svět indických dětí v hradeckém AC klubu

V pondělí 29. dubna 2019 v 17 hodin si nenechte ujít besedu „Svět indických dětí“, která se uskuteční v AC klubu Hradec Králové (Zámostí 684/1). O životě chudých indických dětí a o naději, kterou jim dává možnost se vzdělávat, bude vyprávět Mgr. Vojtěch Homolka, vedoucí projektu Adopce na dálku Diecézní charity Hradec Králové. Navštívíte společně i místa na odlehlém venkově, kam se běžný turista nedostane, a také jedno z nejlidnatějších měst Indie. Vstupné je dobrovolné ve prospěch projektu Adopce na dálku.

Pomáhat potřebným lidi spojuje, ukázala i devatenáctá Tříkrálová sbírka
30. ledna 2019 Tiskové zprávy

Pomáhat potřebným lidi spojuje, ukázala i devatenáctá Tříkrálová sbírka

Tisíce dobrých skutků s novým rokem přinesla i letošní Tříkrálová sbírka, která v hradecké diecézi vynesla rekordních 18,4 milionů korun. Charity z darovaných peněz podpoří především své služby na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným v regionech, kde byly příspěvky vykoledovány. „Jsem rád, že pomoc nemocným a potřebným lidi spojuje. To ukázal i tento ročník dobročinné Tříkrálové sbírky. Děkujeme všem štědrým dárcům za laskavé přijetí našich koledníků a za projevenou důvěru. Díky také všem koledníkům a dobrovolníkům za pomoc,“ říká RNDr. Jiří Stejskal, ředitel Diecézní charity Hradec Králové.

Nejvíc koledníků navštíví naše domovy o víkendu a sbírku doprovodí i spousta akcí
3. ledna 2019 Tiskové zprávy

Tento víkend vyrazí k našim domovům nejvíce koledníků s novoročním přáním a tříkrálovým poselstvím. Budou jich tisíce a lidé jim mohou přispět do kasičky na pomoc nemocným a potřebným, o které Charity pečují. Na Hradecku budou tři králové prosit o dar na podporu domácí hospicové péče a další služby. Víkendové koledování v okolních obcích i městech završí Tříkrálová sbírka v krajském městě v úterý 8. 1., kde koledníkům požehná biskup Jan Vokál v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. Tříkrálovou sbírku doprovodí i spousta akcí - koncerty, průvody, živé betlémy a soutěže. Poprvé povedou průvod koledníků Poličkou tři králové na koních k živému betlému i se zvířátky na Nám. Palackého v sobotu 5. 1. v 9 hod.