Charita ČR: Zdravotní pojišťovny ohrožují domácí péči
2. dubna 2019 Z domova

Charita ČR: Zdravotní pojišťovny ohrožují domácí péči

Představte si, že si u vás někdo objedná práci. Vy ji odvedete kvalitně, včas a v plném rozsahu. Vyúčtujete ji – a poté se dozvíte, že dostanete zaplacené jenom tři čtvrtiny. Připadá vám to správné a spravedlivé? Přesně takhle se totiž chovají už mnoho let zdravotní pojišťovny k Charitě Česká republika a dalším poskytovatelům domácí zdravotní péče. Říkají tomu regulace. A kvůli tomuto přístupu je nyní domácí péče ohrožena. I proto oznamujeme pokračování stávkové pohotovosti a za podpory odborů vyzýváme zdravotní pojišťovny k okamžitému řešení situace.

Radostné Velikonoce 2019
17. dubna 2019 Z domova

Radostné Velikonoce 2019

Přejeme Vám radostné velikonoční svátky a plné naděje!

Young Caritas se představuje. Zapojte se!
11. dubna 2019 Z domova

Young Caritas se představuje. Zapojte se!

Pracujete s dětmi a mládeží v oblasti neformálního vzdělávání a rádi byste sdíleli své zkušenosti s dalšími organizacemi, seznámili se s nejnovějšími trendy v oblasti neformálního vzdělávání a zjistili, jak je uplatnit ve Vaší praxi? Staňte se partnerem projektu Young Caritas v České republice!

Charitní domácí péče je v ohrožení, zdravotní pojišťovny nám svazují ruce
2. dubna 2019 Tiskové zprávy

Charitní domácí péče je v ohrožení, zdravotní pojišťovny nám svazují ruce

Diecézní charita Hradec Králové a její regionální Charity se také připojují k prohlášení Charity ČR, Asociace domácí péče a České asociace sester, které požaduje spravedlivé ohodnocení zdravotních sester v domácí péči ze strany zdravotních pojišťoven. Naše sestry jsou ve stávkové pohotovosti od loňského srpna a v tomto týdnu si rovněž připnou červenou mašli, která symbolizuje svázanost s lidmi, o něž pečují, ale i to, že mají při své často velmi náročné a obětavé práci svázané ruce.

Nová kniha: Porozumění a krize
29. března 2019 Charita Česká republika

Nová kniha: Porozumění a krize

Věděli jste, že Charita už přes deset let provozuje asistenční infolinku pro cizince v Česku? V roce 2008 začaly operátorky pomáhat Mongolům žijícím u nás, v roce 2012 Vietnamcům a vloni i Ukrajincům. A také všem, kteří s nimi přicházejí do styku. Zkušenosti z práce na lince jsme shrnuli do knihy, z které se například dozvíte, jak se žije Mongolům a Vietnamcům v Česku, jaké hodnoty jsou pro ně důležité, jaké překážky překonávají a kde si připadají doma.

Každý pokrok u dětí s autismem je pro rodiče velký dar
29. března 2019 Z domova

Každý pokrok u dětí s autismem je pro rodiče velký dar

"Cesta k pochopení..." je mottem 6. ročníku kampaně Česko svítí modře na podporu osvěty o autismu, do které se zapojí i mnohé Charity. Vychovávat dítě s autismem je vyčerpávající, ale naštěstí na to nejsou rodiče sami. Charita jim je oporou, jak se můžete dočíst v příběhu Tomáše, který navštěvuje kutnohorské Středisko Na Sioně a dělá pokroky i ve škole. Těmto rodinám pomáhají také centra rané péče v Hradci Králové a Havlíčkově Brodě. Handicapovaným se věnují i v charitních dílnách a stacionářích. Zapojte se i VY a dejte s námi naději autismu!

Charita apelovala na poslance před Sněmovnou
28. března 2019 Z domova

Charita apelovala na poslance před Sněmovnou

Naše služby pro lidi v nouzi jsou v ohrožení, chybí peníze. Apelujeme, aby finanční prostředky byly vázány na adresné doručení navýšených dotací na mzdy a platy zaměstnanců v sociálních službách! Navýšení alokace na pokrytí sociálních služeb v letošním roce bylo na programu schůze Poslanecké němovmy Parlamentu ČR 27. března. Informativní akce před vstupem do sněmovny, při které byly přítomným poslancům rozdávány letáčky, se zúčastnili zaměstnanaci Charity Česká republika, Arcidiediecézní charity Praha a zástupci dalších neziskových organizací.

Jarní tvoření s rodinami z hradecké rané péče
28. března 2019 Oblastní charita Hradec Králové

Jarní tvoření s rodinami z hradecké rané péče

Středisko rané péče Sluníčko poskytuje zázemí pro poradkyně rané péče, je zde i prostor pro pořádání společných setkání s rodinami z péče a jejich dětmi..

Z Rychnova: Pomáhej pohybem
22. března 2019 Farní charita Rychnov nad Kněžnou

Z Rychnova: Pomáhej pohybem

Účastníme se projektu POMÁHEJ POHYBEM Nadace ČEZ za účelem nutné obnovy prádelny.  Mobilní aplikaci "Pomáhej pohybem“ lze stáhnout, aktivovat a prostřednictvím chůze, běhu, nebo třeba lyžování sbírat body pro projekt FCH RK.

Poznejte svět indických dětí
11. března 2019 Z domova

Poznejte svět indických dětí

Putovní výstavu fotografií a příběhů chudých indických dětí, které vystudovaly díky pomoci dárců projektu Adopce na dálku, si můžete v dubnu prohlédnout v Letohradě a okolí. O životě dětí v Indii a o naději, kterou jim dává možnost se vzdělávat, se více dozvíte také na besedě s Mgr. Vojtou Homolkou v pondělí 29. dubna v hradeckém AC klubu. Přijďte se podívat!