Výtěžek Benefičního koncertu 146 500 Kč putuje charitnímu Centru Přístav
28. listopadu 2022 Oblastní charita Kutná Hora

Výtěžek Benefičního koncertu 146 500 Kč putuje charitnímu Centru Přístav

Úžasnou adventní atmosféru vykouzlil v neděli 27. listopadu v kostele sv. Jana Nepomuckého Smíšený komorní pěvecký sbor V O X nymburgensis pod profesionálním vedením Jana Mikuška. Výtěžek 146 500 Kč pomůže zaměstnat klienty Centra Přístav navzdory jejich handicapu i v roce 2023.

Pomozte Charitě svým nákupem prozářit černý pátek
24. listopadu 2022 Charita Česká republika

Pomozte Charitě svým nákupem prozářit černý pátek

Tak zvaný Black Friday neboli černý pátek, který se stal symbolem největší nákupní horečky a pomyslným startem předvánočních nákupů a slevových akcí, jejichž smyslem je přimět zákazníky co nejvíce nakoupit, vypukne již zítra, 25. listopadu. Společnost dm drogerie markt se ovšem rozhodla svým zákazníkům nabídnout vlídnější alternativu: Giving Friday a část svého obratu věnovat prostřednictvím Charity Česká republika na pomoc lidem v tíživé sociální situaci.

Potěšit na Vánoce své blízké a zároveň pomoci lidem v nouzi. Charita spouští Smysluplný dar
21. listopadu 2022 Humanitární pomoc a rozvojová spolupráce Charity ČR

Charita Česká republika přichází tyto Vánoce s novinkou pro všechny, kdo chtějí svým blízkým věnovat Smysluplný dar. Tento dar nejenže potěší, ale zároveň dá lidem v nouzi šanci na lepší život.  Vybírat je možné z řady smysluplných dárků, jako je podpora školní docházky, kurz včelaření pro venkovany v chudých zemích nebo soběstačnost žen.

Pozvánka na Benefiční koncert První adventní svíčka pro charitu
21. listopadu 2022 Oblastní charita Kutná Hora

Pozvánka na Benefiční koncert První adventní svíčka pro charitu

Přijměte naše pozvání na Benefiční koncert První adventní svíčka pro charitu, který se uskuteční v neděli 27. listopadu v 19.00 v kostele sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře. Na adventní čas nás naladí Smíšený komorní pěvecký sbor V O X nymburgensis. Výtěžek benefice bude věnován charitnímu Centru Přístav na pracovní uplatnění klientů se zdravotním handicapem.

Diecézní charita byla oceněna Medailí rektora UHK za pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny
18. listopadu 2022 Z domova

U příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva ocenil rektor Univerzity Hradec Králové Kamil Kuča akademiky a studující, kteří se aktivně zasazují o dobré jméno UHK u nás i v zahraničí. Medaili rektora UHK udělil také naší Diecézní katolické charitě Hradec Králové za významnou pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny již od vypuknutí války. Ocenění převzala naše paní ředitelka Ing. Anna Maclová na společenském večeru UHK ke dni svátku 17. listopadu.

Díky solidaritě Čechů se v podzimní Sbírce potravin se sešlo na 520 tun zboží
15. listopadu 2022 Charita Česká republika

Díky solidaritě Čechů se v podzimní Sbírce potravin se sešlo na 520 tun zboží

V sobotu se lidé po celé zemi zapojili do podzimního kola celorepublikové Sbírky potravin, a ve více než 1 400 zapojených prodejnách se tak podařilo vybrat 468 tun potravin a 52 tun základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. Mezi důležité partnery, kteří se podílejí na distribuci toho, co se v solidární sbírce vybere, patří tradičně i Charita Česká republika.

Přes poznání i tanec jsme si blíž, ukázalo letošní Setkání národů
14. listopadu 2022 Tiskové zprávy

Přes poznání i tanec jsme si blíž, ukázalo letošní Setkání národů

Již podeváté ožilo hradecké Adalbertinum festivalem Setkání národů ve čtvrtek 10. listopadu. Svou kulturu, umění, tradice i národní kuchyni na něm představilo 25 zemí čtyř kontinentů. Dopolední program pro školy i večerní koncert pro veřejnost se nesl v duchu motta „Protančíme spolu celý svět“. Festival se těšil velkému zájmu veřejnosti. Návštěvníci i studenti nejvíc oceňovali pestrou prezentaci cizokrajných kultur, etnické workshopy a ochutnávky. Mnozí byli překvapeni, že v našem kraji žije tolik národností, a vítali příležitost více poznat jejich kulturu a zvyky. A to je i záměrem této tradiční akce - spojovat národy a bořit předsudky prostřednictvím vzájemného poznávání.

Buďme solidární a zapojme se do podzimní Sbírky potravin. Letos připadá na 12. listopad
3. listopadu 2022 Charita Česká republika

Již příští sobotu 12. listopadu se mohou lidé zapojit do podzimní Sbírky potravin, jedné z největších celorepublikových charitativních akcí, jejímž dlouholetým partnerem je také Charita Česká republika, a věnovat lidem v nouzi základní trvanlivé potraviny, drogistické zboží či hygienické potřeby a dětskou výživu.

Festival Setkání národů zve na jedinečnou cestu kolem světa pod jednou střechou
3. listopadu 2022 Tiskové zprávy

Festival Setkání národů zve na jedinečnou cestu kolem světa pod jednou střechou

Přehlídku více než dvaceti cizokrajných kultur, etnické workshopy a ochutnávky, koncert a také výstavy, to vše nabídne 9. ročník tradičního festivalu Setkání národů, který se uskuteční ve čtvrtek 10. 11. 2022 od 9 do 20 hod. v Adalbertinu Hradec Králové (Čs. armády 300, Velký sál). Letos nebude chybět program pro školy ani etnické ochutnávky. Na závěrečném koncertu vystoupí indiánská skupina Chayag z Ekvádoru, Roben Mlauzi ze Zimbabwe a Jungle Team ze ZOO Dvůr Králové i další interpreti původem z Indonésie, Mongolska, Vietnamu, Nepálu, Arménie a Ukrajiny. Příběhy ukrajinských uprchlíků návštěvníkům přiblíží jedna z mnoha doprovodných výstav s názvem „Vstaň a jdi“ od výtvarnice Anny Artemenko z Kyjeva. Záštitu nad akcí převzal primátor Hradce Králové.

Devět laureátů převzalo Cenu Charity za rok 2022 ve Svatovítské katedrále
21. října 2022 Charita Česká republika

Devět laureátů převzalo Cenu Charity za rok 2022 ve Svatovítské katedrále

V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se dnes uskutečnil ceremoniál předávání cen Charity. Níže představujeme devět oceněných.