ročník 2022

Charitní listy 12/2022

V prosincovém zpravodaji se dozvíte jak pomáhá Tříkrálová sbírka v našich regionech, aktuální zprávy o oceněních v Charitě,  reportáž z letošního vydařeného Setkání národů v Hradci Králové a také pozvánky na předvánoční benefiční akce v naší diecézi. Děkujeme vám za veškerou podporu a přízeň. Přejeme vám pokojné svátky a příznivý rok 2023!

Charitní listy 11/2022

Listopadové číslo otevírá příběh pana Pavla z pardubické terénní služby k 30. výročí. V aktualitách se dočtete, jak oslavila kulaté výročí orlickoústecká a pardubická Charita, kdo letos obdržel krajské ocenění, o úspěšných sportovních beneficích nebo ukrajinském komunitním centru. A nenechte si ujít listopadové benefiční koncerty a akce našich Charit! 

Charitní listy 10/2022

Příběh indické dívky, která díky dárcům z Česka studuje vysněné ošetřovatelství, nebo ohlédnutí za Dny ukrajinské kultury v Hradci Králové a aktivitami Young Caritas, to vše se dočtete v říjnovém čísle. Dozvíte se také více o pomoci uprchlíkům z Ukrajiny na Orlickoústecku. A nenechte si ujít podzimní akce a vzdělávací semináře, které pořádají naše Charity v regionech. 

Charitní listy 9/2022

Zářijový zpravodaj otevírá příběh rodiny těžce nemocné Radky, která zase ožila i díky péči osobních asistentek z orlickoústecké Charity. Přípomínáme si také století charitní pomoci. Charity pro vás připravily spoustu akcí ke Dni Charity - koncerty, dny otevřených dveří, pěší a cyklo pouť, benefiční běh nebo bylinkobraní. V aktualitách se dozvíte například o novém Domově RváčOff pro autisty, který v létě otevřela jičínská Charita s partnery. 

Charitní listy léto 2022

V letním čísle Charitních listů vám přinášíme příběh těžce nemocné Oxany z Ukrajiny, které pomohli v Hospici Anežky České v Kostelci. Informujeme také o oslavách a ocenění pracovníků k 30. výroční charity v naší diecézi nebo návštěvě partnerů Adopce na dálku z Indie. V Kalendáři najdete pozvánky na letní akce jako Svatoanenské slavnosti v Žirči nebo Den prarodičů a seniorů v Litomyšli i další.

Charitní listy 6/2022

Červnový zpravodaj uvádí příběh a připomenutí 30. výročí charity v naší diecézi. V aktualitách se dočtete více o mezinárodní konferenci k projektu DekaCert, prestižním ocenění pro Domov sv. Josefa v Žirči, novinky z chrudimské Charity anebo o pomoci uprchlíkům z Ukrajiny v Kutné Hoře. Přinášíme vám také pozvánky na letní akce v regionech, nenechte si ujít výstavy příběhů z Indie!

Charitní listy 5/2022

Květnový zpravodaj otevírá příběh ukrajinské maminky, která u nás se svými dětmi našla dočasný azyl před válkou. Dozvíte se také více o pomoci Charity uprchlíkům z Ukrajiny, o úspěšné benefici Boni pueri "Děti dětem" a novinky z regionů. V květnu můžete také podpořit kampaň Daránek dětem, který u nás pomůže dětem z azylových domů v Náchodě a Havlíčkově Brodě.

Charitní listy 4/2022

Celé dubnové číslo věnujeme aktuálně pomoci Charity lidem postiženým válkou na Ukrajině a ukrajinským uprchlíkům u nás.  Děkujeme všem lidem dobré vůle i organizacím za pomoc a také všem dárcům za podporu naší sbírky na pomoc ukrajinským běžencům. Srdečně vás zveme na benefiční koncert Boni pueri na pomoc dětem uprchlíků z Ukrajiny, který se uskuteční 7. dubna v Hradci Králové.

Charitní listy 3/2022

V březnových listech vám přínášíme příběhy indických studentů z chudých rodin, kteří vystudovali díky pomoci z Česka. Děkujeme také všem, kteří přispěli do letošní rekordní Tříkrálové sbírky. Výsledky najdete na poslední straně. V aktualitách se dozvíte o konferenci k projektu Dekacert, novém Centru sv. Pia v Červeném Kostelci, úspěchu Domovenky na pomoc nemocným RS a další novinky.  

Charitní listy 2/2022

Jsme rádi, že v únorovém čísle s vámi můžeme sdílet zážitky a fotografie z letošní živé tříkrálové koledy. Děkujeme všem za podporu dobročinné Tříkrálové sbírky. Přinášíme vám také slovo otce biskupa o Adopci na dálku, pozvánku na výstavy příběhů z Indie nebo nabídky zaměstnání z poličské Charity.

Charitní listy 1/2022

V lednových Charitních listech najdete především informace o průběhu dobročinné Tříkrálové sbírky v našich regionech, jaké akce a soutěže ji doprovodí, kde pomůže a jak už pomáhá. Děkujeme vám za veškerou přízeň v uplynulém roce a přejeme vám šťastný vstup do nového roku 2022, hodně štěstí, zdraví, optimismu a také odhodlání!