Kde sbírka pomáhá

Jednadvacátá Tříkrálová sbírka proběhla kvůli covidu poprvé online, přesto v naší diecézi překvapivě vynesla přes 10,2 mil. korun. Koledníci nemohli vyjít do ulic, a tak tři králové popřáli lidem alespoň po síti na www.trikralovasbirka.cz. Mnozí dárci přispívali také do kasiček na veřejně přístupných místech ve svých regionech nebo dárcovskou SMS. Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí.

KAŽDÝ DOBRÝ SKUTEK POMÁHÁ

Domácí hospicová péče Hradec Králové (foto: Oblastní charita Hradec Králové)

Když se za vás postaví celé nebe

Hradecká Oblastní charita podpořila z Tříkrálové sbírky 2021 čím dál více vyhledávanou službu domácí hospicové péče, na kterou mohou lidé přispívat i po Novém roce. Zdravotní sestry pomohly s náročnou péčí i paní Magdaléně, která slíbila svému těžce nemocnému tatínkovi, že poslední dny stráví s rodinou doma. Celý příběh si můžete přečíst na www.charitahk.cz.

CELÝ PŘÍBĚH

Atrium Kutná Hora - terénní služby (foto: Oblastní charita Kutná Hora)

Bez přátel není štěstí a bez neštěstí nepoznáme přátele

Díky příznivcům a dárcům Tříkrálové sbírky 2021 mohla kutnohorská Charita pořídit vůz pro terénní programy. Charita tak pomohla i panu Karlovi, odkázanému na invalidní vozík, který přišel o bydlení. Pan Karel už nemusí mít obavy, kde stráví zimu, a je naděje, že dostane i práci. Celý článek si můžete přečíst na www.kh.charita.cz.

CELÝ ČLÁNEK

Jsme Vám nablízku i v době covidové a také díky Vašim dobrým skutkům můžeme pomáhat, kde je potřeba. Děkujeme za Vaši štědrost a solidaritu!

 • Oblastní charita Červený Kostelec například z výtěžku Tříkrálové sbírky zakoupila novou sušičku pro prádelnu v Hospici Anežky České v Červeném Kostelci.
 • Charita v Dolním Újezdě pořídila potřebný nový vůz pro Charitní pečovatelskou službu, aby pečovatelky mohly pomáhat seniorům a lidem se zdravotním postižením i ve spádových obcích.
 • Farní charita ve Dvoře Králové nad Labem přispěla na motivační pobyty a workshopy pro děti z pěstounských rodin, které pořádá charitní centrum Klubko.
 • Havlíčkobrodská Charita věnovala darované prostředky na přípravu rekonstrukce Sociálně terapeutické dílny v Ledči a na zajištění provozu azylových domů v Havlíčkově Brodě a Humpolci.
 • Oblastní charita Hradec Králové podpořila domácí hospicovou péči o nevyléčitelně nemocné i jejich blízké a také přípravu výstavby kamenného hospice.
Pracovnice služby Sociální rehabilitace při Oblastní charitě Ústí nad Orlicí (foto z archivu)

Pomáháme lidem najít východisko z tíživé životní situace

Pomocnou ruku lidem v nouzi poskytují pracovnice služby Sociální rehabilitace, kterou v regionu zajišťuje Oblastní charita Ústí nad Orlicí a podpořila ji také z výtěžku Tříkrálové sbírky. Díky jejich pomoci se opět podařilo postavit na vlastní nohy i panu Josefovi, který se vinou nešťastného osudu ocitnul na ulici. Jeho příběh se šťastným koncem si můžete přečíst na www.uo.charita.cz.

Celý příběh

Nový vůz pro Domácí hospic sv. Michaela v Poličce (foto: Oblastní charita Polička)

Na cestě od nás za vámi

Zdravotní sestry charitního Domácího hospice sv. Michaela v Poličce nyní mohou díky novému vozu ošetřit více těžce nemocných pacientů a také pomoci jejich rodinám v celém okrese Svitavy. Na jeho pořízení přispěli rovněž dárci jednavacátého ročníku Tříkrálové sbírky. O tom, jak velká pomoc je to pro sestry a nemocné pacienty, a také vřelé poděkování všem podporovatelům se dočtete v článku na www.policka.charita.cz.

Celý článek

 • Chrudimská Charita z výtěžku Tříkrálové sbírky pořídila vůz pro nově poskytovanou službu domácí hospicové péče, aby mohly zdravotní sestry bezpečně dojíždět a ošetřovat také těžce nemocné pacienty v odlehlých oblastech regionu.
 • Charity v Litomyšli a v Poličce použili vykoledované peníze na zajištění služby domácího hospice.
 • Jičínská Charita podpořila sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi na Semilsku.
 • Charita v Jilemnici přispěla na provoz Mateřského centra Rodinka.
 • Oblastní charita Kutná Hora z vykoledovaných příspěvků pořídila vůz pro terénní programy středisek Atrium a Racek na pomoc lidem v nouzi.
 • Náchodská Charita mohla z vybraných prostředků dovybavit azylové domy, provést stavební úpravy a dofinancovat nákup vozidel pro Charitní pečovatelskou službu, kterými pracovníci jezdili za klienty v době pandemie.
Dobrovolnické centrum Diecézní charity Hradec Králové (foto z archivu)

Maturantka dobrovolnicí v covidu

Mladá studentka Eliška letos maturovala na Zdravotním lyceu a má za sebou přijímačky na vysokou. Určitě jí to dalo zabrat, přesto ještě stihla „dobrovolničit“ u nás v Dobrovolnickém centru hradecké Diecézní charity, jehož činnost byla podpořena i z Tříkrálové sbírky. V době nejtěžšího lockdownu Eliška pomáhala s distanční výukou dětí zdravotních sester a pečovatelek, aby mohly dál pečovat o své klienty a pacienty. 

CELÝ ROZHOVOR

Projekt Univerzita v Indii - Jennifer (foto: Adopce na dálku Diecézní charity Hradec Králové)

Tříkrálová sbírka pomáhá také chudým studentům v Indii

Rozvojový projekt Univerzita Diecézní charity Hradec Králové umožňuje nemajetným studentům v Indii vzdělání na vysoké škole i díky finanční podpoře z Tříkrálové sbírky. Otevírá jim dveře k povolání v oblasti školství, zdravotnictví i jiných oborech a přispívá tak k odstraňování chudoby v této druhé nejlidnatější zemi na světě. Jednou z nich je i Jennifer, která chce být zdravotnicí.

CELÝ ČLÁNEK

 • Oblastní charita Nové Hrady z výtěžku sbírky přispěla na nákup svozového auta pro handicapované klienty denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen.
 • Oblastní charita Pardubice věnovala darované peníze především na rekonstrukci nového objektu paliativní ambulance, mobilního hospice a pečovatelské služby.
 • Charita ve Studenci dokoupila koncentrátor kyslíku, speciální vozík, chodítka a další zdravotnické pomůcky pro klienty Domácí zdravotní péče.
 • Oblastní charita Trutnov z Tříkrálové sbírky spolufinancovala dostavbu půjčovny zdravotních a kompenzačních pomůcek, která je nyní bezbariérová a umožní větší nabídku pomůcek.
 • Oblastní charita Ústí nad Orlicí z výnosu sbírky podpořila službu Sociální rehabilitace v Lanškrouně, která pomáhá rodinám a lidem v tíživé životní situaci.

Naše Charity věnovaly část výtěžku rovněž na humanitární projekty v Indii, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové, konkrétně na dětské večerní vzdělávání a aktivizační programy pro školáky v Bangalore, a také na projekt Univerzita a podporu chudých dětí v Belgaum.

Tolik příklady využití výtěžku jednadvacátého ročníku Tříkrálové sbírky. Všechny záměry naleznete zde

Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu, že i v této nelehké době myslí na nemocné a potřebné.

Díky také všem, kteří Charitám umožnili umístit tříkrálovou kasičku – úřadům, farnostem, obchodům, lékárnám, firmám, různým provozovnám a institucím.

Tříkrálová sbírka 2021 - Děkujeme!

Přejeme Vám v novém roce 2022 hodně štěstí, lásky a pevné zdraví!

Více o konkrétní pomoci také v našich tříkrálových příbězích.

TŘÍKRÁLOVÉ PŘÍBĚHY

Tři králové v Hradci Králové opět naživo
6. ledna 2022 Z domova

Tři králové v Hradci Králové opět naživo

Tříkrálová koleda už zase zní i ulicemi krajského města Hradec Králové. Koledníci rozdávají lidem radost opět naživo a vybírají příspěvky do kasičky na podporu hospicové péče. Děkujeme za každý dar na pomoc nemocným a potřebným. Díky také studentům hradeckých škol a dobrovolníkům za pomoc.

Tři králové koledují a rozdávají radost živě i online
4. ledna 2022 Tiskové zprávy

Tři králové koledují a rozdávají radost živě i online

Dobročinná Tříkrálová sbírka odstartovala i v našich regionech. Nejvíc koledníků vyjde do ulic Hradce Králové i dalších měst a obcí v době od 6. do 9. ledna. Tři králové rozdávají radost zase naživo a prosí také o dar do kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Lidé mohou přispívat i do online pokladničky na tříkrálovém webu, finančním darem na účet sbírky nebo příspěvkem do statické  kasičky v charitních zařízeních, v kostelech, na úřadech a v obchodech. Každá koruna pomáhá, děkujeme.

Tři králové jsou připraveni koledovat naživo
29. prosince 2021 Tiskové zprávy

Tři králové jsou připraveni koledovat naživo

Po Novém roce jsou tři králové odhodlaní vyrazit do ulic na koledu a popřát lidem naživo. Koledníci Charity budou také prosit o dar do kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Přitom budou dodržovat aktuální epidemická opatření, aby ochránili zdraví dárců i koledníků. Také v našich regionech proběhne tradiční dobročinná Tříkrálová sbírka v době od 1. do 16. ledna 2022. Když nebude možné koledovat, přijdou tři králové a popřejí lidem online stejně jako loni.

Panu Karlovi pomohl každý, kdo přispěl do letošní Tříkrálové sbírky
2. prosince 2021 Oblastní charita Kutná Hora

Panu Karlovi pomohl každý, kdo přispěl do letošní Tříkrálové sbírky

Přátelství má mnoho podob. Díky příznivcům a dárcům Tříkrálové sbírky 2021 jsme mohli koupit automobil pro terénní programy. Panu Karlovi tak pomohl každý, kdo do letošní sbírky přispěl. Děkujeme i za něj.

Tříkrálová sbírka pomáhá i Domácí hospicové péči
11. listopadu 2021 Oblastní charita Hradec Králové

Tříkrálová sbírka pomáhá i Domácí hospicové péči

V rámci tradiční Tříkrálové sbírky se daří zajistit finance, které pomáhají v činnosti Domácí hospicové péče a Poradny Domácí hospicové péče. V záměrech využití výtěžku nadcházející lednové Tříkrálové sbírky 2022 je opět část určená pro tyto zdravotní a sociální péče.

Tříkrálová sbírka pomáhá také chudým studentům v Indii
8. listopadu 2021 Kde sbírka pomáhá

Tříkrálová sbírka pomáhá také chudým studentům v Indii

Již téměř šedesát nadaných indických studentů z chudých rodin dostalo příležitost vzdělávat se na vysoké škole díky dobročinnému projektu Univerzita, který v Indii realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Studium jim dává znalosti, rozhled i možnost získat potřebnou praxi ve svém oboru. Jsou mezi nimi budoucí zdravotní sestry a učitelé, ale i šéfkuchaři. Projekt Univerzita podpořily z části výtěžku Tříkrálové sbírky také Charity v královéhradecké diecézi. Ve školním roce 2020-21 tak tříkráloví dárci umožnili vzdělávání 32 vysokoškoláků z chudých poměrů v oblasti Belgaum v indickém státě Karnátaka.

Na cestě od nás za Vámi
2. srpna 2021 Oblastní charita Polička

Na cestě od nás za Vámi

Jsem sestra domácího hospice. Jedna z 5ti. Jmenuju se Pavla. Jsem na kontrolní návštěvě u paní Anny ve Svitavách s lékařkou domácího hospice.

Maturantka dobrovolnicí v covidu
28. května 2021 Young Caritas

Maturantka dobrovolnicí v covidu

Devatenáctiletá Eliška letos maturuje a má za sebou přijímačky na vysokou. Určitě jí to dalo zabrat, ale přesto ještě stihla „dobrovolničit“ v našem centru. V době nejtěžšího lockdownu Eliška pomáhala s distanční výukou dětí zdravotních sester a pečovatelek, aby mohly dál pečovat o své klienty a pacienty. Co jí to dalo a jak to zvládala, jsme se zeptali přímo mladé studentky Zdravotního lycea…

Děti potřebují otevřenou náruč
17. prosince 2020 Kde sbírka pomáhá

Děti potřebují otevřenou náruč

Pro kluky a holky, které vyrůstají v pěstounské péči, a život se s nimi nikdy nemazlil, to platí dvojnásob. Bezpečné zázemí a podporu jim poskytuje také centrum Klubko Farní charity ve Dvoře Králové nad Labem. Díky Tříkrálové sbírce může zajišťovat odbornou pomoc, aktivity pro děti a vzdělávání až pro šedesát pěstounských rodin v regionu. Jednou z nich je i paní Eva, která sama vychovává tři vnoučata, a aktuálně je moc vděčná za pomoc s distanční výukou.

Projekt Univerzita plní sny indických studentů
30. listopadu 2020 Kde sbírka pomáhá

Projekt Univerzita plní sny indických studentů

Projekt Univerzita Diecézní charity Hradec Králové umožnil 46 nemajetným studentům v Indii vzdělávat se na vysoké škole a přispívá tak k odstraňování chudoby v této druhé nejlidnatější zemi. Získaná kvalifikace jim otevírá dveře k povolání v oblasti školství, zdravotnictví nebo výpočetní techniky. Bez finanční podpory z části výtěžku Tříkrálové sbírky by pro ně takové kariérní možnosti zůstaly jen nesplnitelným snem.