Kde sbírka pomáhá

Dvaadvacátá Tříkrálová sbírka proběhla opět naživo a v hradecké diecézi vynesla celkem rekordních 21,1 milionů korun pro nemocné a potřebné. Do ulic vyrazilo sice méně koledníků a chodili hlavně venku kvůli epidemickým opatřením, ale koledovali s o to větším nadšením a nasazením. Dárci mohli přispívat také do kasiček na veřejně přístupných místech ve svých regionech, dárcovskou SMS nebo online na www.trikralovasbirka.cz

KAŽDÝ DOBRÝ SKUTEK POMÁHÁ

Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. 

Dům sv. Josefa v Chotovicích

Plošinka už slouží handicapovaným a seniorům v Domě sv. Josefa v Chotovicích

Plošinka, tak říkají novému vozu, který letos pořídili z výtěžku Tříkrálové sbírky v Domě sv. Josefa v Chotovicích na Litomyšlsku, kde pomáhají lidem se zdravotním postižením. Devítimístné bezbariérové auto, které pojme až čtyři vozíčkáře, už slouží k přepravě klientů denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen. Plošinku vyzkoušeli také dvojčata Ráďa a Honzík, kteří se po dětské obrně pohybují odmalička na vozíku. 

CELÝ PŘÍBĚH

Domácí hospicová péče Hradec Králové

Tým domácí hospicové péče provází rodiny těžkým obdobím s láskou a porozuměním

Oblastní charita Hradec Králové věnovala vykoledované peníze především na podporu výstavby lůžkového hospice a služby Domácí hospicové péče. Její tým zajišťuje potřebnou zdravotní, pečovatelskou a další potřebnou péči těžce nemocným a jejich rodinám. Provází je jejich obtížným životním obdobím s láskou, úctou a porozuměním.

Jsme Vám nablízku i v této krizové době a také díky Vašim dobrým skutkům můžeme pomáhat, kde je potřeba. Děkujeme za Vaši štědrost a solidaritu!

  • Hospicovou péči, která pomáhá rodinám pečujícím o těžce nemocné blízké, podpořily z výtěžku sbírky Charity v Havlíčkově Brodě, Hradci Králové, Červeném Kostelci, Pardubicích, Ústí nad Orlicí, Litomyšli, Chrudimi i v dalších místech.
  • Ve Dvoře Králové nad Labem z vykoledovaných peněz podpořili pěstounské rodiny z Centra Klubko, v Jilemnici zajištění provozu Mateřského centra Rodinka, v Přelouči rekonstrukci a vybavení Jakub klubu pro děti a mládež.
  • Poličská Charita z tříkrálových darů podpořila službu Otevřené dveře pro lidi s duševním onemocněním a vznik nového Centra duševního zdraví ve Svitavách.
Charitní pečovatelská služba Ústí nad Orlicí

Byla tu "Charitka" a přinesla mi i buchty

Oblastní charita Ústí nad Orlicí z Tříkrálové sbírky pravidelně podporuje také činnost pečovatelské služby. Pečovatelky denně dojíždí ke stovce seniorů a lidí se zdravotním postižením i do vzdálených obcí v regionu. Klienti si je pochvalují a jsou za pomoc vděční, o čemž svědčí i poděkování vnučky jedné z klientek.

CELÝ PŘÍBĚH

eNCéčko Havlíčkův Brod

Nové vybavení do klubovny eNCéčka pro děti a mládež

Havlíčkobrodská Charita podpořila z části výtěžku Tříkrálové sbírky i Nízkoprahové denní centrum pro děti a mládež Encéčko. Do klubovny tak mohli pořídit nové vybavení. Díky tomu se děti mohou věnovat smysluplným aktivitám ve volném čase a taky se vzdělávat.

CELÝ ČLÁNEK

  • Na Náchodsku, v Dolním Újezdě, Ústí nad Orlicí i v dalších oblastech použili vybrané prostředky na podporu Charitní pečovatelské služby, která pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením.
  • Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z darovaných příspěvků nakoupily potřebné zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb.
  • Oblastní charita Nové Hrady u Skutče z části výnosu sbírky pořídila bezbariérové svozové auto pro imobilní klienty denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen.
Charitní pečovatelská služba Chrudim

Chrudimská Charita pomáhá lidem každý den v roce

Tříkrálová sbírka sice probíhá vždy v lednu, ale vybrané peníze pomáhají během celého roku. V chrudimské Charitě tak mohli rozšířit poskytování terénních domácích služeb, které umožňují lidem zůstat v jejich přirozeném prostředí. S pomocí charitních osobních asistentů, pečovatelek a zdravotních sester mohou klienti být doma mezi svými blízkými v nemoci i v poslední etapě života. 

CELÝ ČLÁNEK

Domky pro chudé v indické oblasti Belgaum - rozvojový projekt Adopce na dálku Diecézní charity Hradec Králové

Dalších jedenáct domků pro chudé v Indii

Celkem 11 rodin v nouzi z indické oblasti Belgaum dostalo od června 2021 do dubna 2022 příspěvek na výstavbu nebo opravu svého příbytku v rámci projektu Domky pro chudé. Tento projekt podporuje Diecézní charita Hradec Králové již od roku 2003 z části Tříkrálové sbírky, která je určena na humanitární a rozvojovou pomoc v zahraničí. Za tuto dobu projekt pomohl již více než 200 rodinám.

CELÝ ČLÁNEK

  • Na Kutnohorsku, Jičínsku i v dalších regionech z tříkrálových darů podpořili dobrovolnické programy na pomoc nemocným, seniorům, handicapovaným a znevýhodněným dětem.
  • Naše Charity věnovaly část výtěžku rovněž na dobročinné projekty pro chudé rodiny s dětmi a potřebné lidi v Indii, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Konkrétně na kvalifikační kurzy pro nevyučené a nezaměstnané mladé lidi, na dětské večerní vzdělávání v oblasti Bangalore, a také na podporu nemajetných školáků a vysokoškolských studentů v oblasti Belgaum.

Tolik příklady využití výtěžku dvaadvacátého ročníku Tříkrálové sbírky. Všechny záměry naleznete zde

Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu, že i v této nelehké době myslíte na nemocné a potřebné.

Poděkování patří také všem koledníkům, dobrovolníkům a charitním pracovníkům, kteří nám pomáhali při organizaci sbírky. Díky také všem, kteří Charitám umožnili umístit tříkrálovou kasičku – úřadům, farnostem, obchodům, lékárnám, firmám, různým provozovnám a institucím.

Tříkrálová sbírka 2021 - Děkujeme!

Přejeme Vám klidné a požehnané Vánoce! V novém roce 2023 hodně štěstí, lásky a sil!

Více o konkrétní pomoci také v našich tříkrálových příbězích.

TŘÍKRÁLOVÉ PŘÍBĚHY

Tříkrálové pokladničky sečteny: sbírka hlásí nový rekord
2. února 2023 Charita Česká republika

Tříkrálové pokladničky sečteny: sbírka hlásí nový rekord

Sčítání letošního ročníku Tříkrálové sbírky je u konce. Štědří dárci letos věnovali na dobročinné účely celkem 161,3 milionů korun. Na této částce mají největší podíl charitní koledníci – ti do více než 26 400 pokladniček vykoledovali celkem 155 milionů korun. Peníze tradičně poputují na pomoc seniorům, lidem bez domova, nevyléčitelně nemocným nebo lidem ve složité životní situaci.

Jeden a půl milionu tříkrálové pomoci nejen pro pardubickou Charitu
1. února 2023 Oblastní charita Pardubice

Jeden a půl milionu tříkrálové pomoci nejen pro pardubickou Charitu

Dvacátý třetí ročník Tříkrálové sbírky organizovala začátkem roku Oblastní charita Pardubice v celkem 72 obcích. Tato největší dobrovolnická benefiční akce, na které se na Pardubicku podílelo více než dvanáct stovek koledníků a organizátorů, vynesla přes jeden a půl milionu korun, přesně 1 598 221,- Kč.

Koleda v hradecké diecézi vynesla neuvěřitelných 25,8 milionů pro nemocné a potřebné. Děkujeme!
1. února 2023 Tiskové zprávy

Koleda v hradecké diecézi vynesla neuvěřitelných 25,8 milionů pro nemocné a potřebné. Děkujeme!

Děkujeme všem dárcům za důvěru a podporu dobročinné Tříkrálové sbírky i v této nelehké době. Její celkový výtěžek v královéhradecké diecézi nečekaně překročil rekordních 25,8 milionů korun. Letošní tříkrálová koleda ještě víc ukázala, že patří k tradicím, které lidi stmelují a dokáží je nadchnout pro dobrou věc – společně pomoci těm nepotřebnějším. Charity z darovaných peněz podpoří především své služby na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným v regionu.

Tříkrálová sbírka v kutnohorské charitě opět překonala rekord. Darovali jste lidem v nouzi neuvěřitelných 1 227 203 Kč. Děkujeme Vám.
29. ledna 2023 Oblastní charita Kutná Hora

Tříkrálová sbírka v kutnohorské charitě opět překonala rekord. Darovali jste lidem v nouzi neuvěřitelných 1 227 203 Kč. Děkujeme Vám.

Výtěžek Tříkrálové sbírky Oblastní charity Kutná Hora se i v letošním roce přehoupl přes magickou hranici milionu korun. Děkujeme Vám, protože jste darovali na pomoc lidem v nouzi neuvěřitelných 1 227 203 Kč.

Oblastní charita Hradec Králové děkuje - Tříkrálová sbírka je rekordní
24. ledna 2023 Oblastní charita Hradec Králové

Oblastní charita Hradec Králové děkuje - Tříkrálová sbírka je rekordní

Začátkem ledna tradičně vyšli do ulic tříkráloví koledníci, aby do našich domovů přinesli radostné poselství Vánoc. Celkem se v období od 1. do 15. ledna vypravilo pod Oblastní charitou Hradec Králové 436 skupinek králů a královen. Do zapečetěných kasiček získali  rekordních 2 215 060 Kč. Je to vůbec poprvé, kdy výtěžek sbírky překročil hranici dvou milionů. Navíc k datu 23. ledna 2023 dárci zaslali bezhotovostně dalších 129 331 Kč. 

Jaká byla Tříkrálová koleda na Poličsku? Miliónová, děkujeme!
18. ledna 2023 Oblastní charita Polička

Jaká byla Tříkrálová koleda na Poličsku? Miliónová, děkujeme!

Jaká byla Tříkrálová koleda? Miliónová. V sobotu 7. ledna 2023 vyrazili na Tříkrálovou koledu malí i velcí koledníci. V čele se Třemi králi na koních se téměř dvousethlavý dav vydal na Palackého náměstí, kde už probíhal obraz Živého betléma za doprovodu hudebníků z kapely Small band. Příchozí do Betléma ztvárnilo 56 dospělých postav, 20 dětí a na přípravě se podílelo také 30 lidí v zázemí, kteří měli na starost stavění, organizaci na náměstí, hlídání dopravního provozu nebo občerstvení. Vystoupení by nebylo úplné bez diváků, kteří se ve velmi hojném počtu sešli na poličském náměstí a jen pomalu se poté rozcházeli, protože i po skončení vystoupení bylo spousta příležitostí k povídání. Dárci na Poličsku podpořili Tříkrálovou sbírku částkou 1 147 236 Kč, kterou věnovali do pokladniček. Spolu s online koledou a bezhotovostními dary jste sbírku podpořili celkem 1 158 686 Kč. Děkujeme za vaši štědrost.

Tři králové navštívili rychnovské občany
9. ledna 2023 Oblastní charita Rychnov nad Kněžnou

Tři králové navštívili rychnovské občany

Děkujeme všem, kteří otevřeli dveře třem králům. Pokladničky v Rychnově nad Knežnou obsahovaly po  koledování v sobotu 7.1.2023 celkem 228 128 korun. Do pokladničky lze stále přispět, až do 15.1.2023,  ve Stacionáři sv. Františkla.

Hradeckým koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál
6. ledna 2023 Z domova

Hradeckým koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál

V krajském městě koledníkům požehnal na cestu biskup Jan Vokál na Tři krále ráno v katedrále Sv. Ducha. Poděkoval jim také za jejich službu a nasazení při Tříkrálové sbírce na pomoc nemocným a potřebným a posvětil křídy, kterými koledníci píší lidem na dveře požehnání K+M+B+2023. Koledníky pozdravila i ředitelka hradecké Diecézní charity Anna Maclová a ředitel Oblastní charity Hradec Králové Vojtěch Šůstek. Do ulic města vyrazila na koledu víc jak stovka trojic. Hudební skupinky se vydaly s novoročním přáním také do domovů důchodců, fakultní nemocnice a na úřady. Přes tři stovky trojic chodí a přeje lidem dům od domu rovněž v okolních obcích. Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách. Děkujeme za každý dar!

V Hradci budou tři králové koledovat s požehnáním od biskupa Jana Vokála
5. ledna 2023 Tiskové zprávy

V Hradci budou tři králové koledovat s požehnáním od biskupa Jana Vokála

V ulicích krajského města bude na Tři krále a o víkendu koledovat víc jak stovka trojic. Koledníkům požehná na cestu biskup Jan Vokál v pátek 6. ledna v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. Hudební skupinky se vydají s novoročním přáním i do domovů důchodců, fakultní nemocnice a na úřady. Koledníci Charity tradičně zazpívají také v hradeckém Českém rozhlase. Přes tři stovky trojic bude chodit a přát lidem dům od domu rovněž v okolních obcích. Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách. V ostatních regionech budou lidé koledníky také nejvíc potkávat o víkendu a sbírku doprovodí i spousta akcí – koncerty, průvody nebo živé betlémy. Na páteční dobrodružnou Cestu za třemi králi zve rodiny a děti Charita v Jičíně.

V Pardubicích začala Tříkrálová sbírka slavností
4. ledna 2023 Oblastní charita Pardubice

V Pardubicích začala Tříkrálová sbírka slavností

Ve středu 4. ledna 2023 byl slavnostně zahájen již dvacátý třetí ročník Tříkrálové sbírky na Pardubicku.