Tříkrálová sbírka 2022

Tříkrálová sbírka 2022

1. 1. 2022, 08:00 - 16. 1. 2022, 18:00 Královéhradecká diecéze Benefiční akce, Koncert, Ostatní, Akce pro veřejnost

Tříkrálovou koledu doprovodí i rozmanité akce a soutěže. V Pardubicích slavnostně zahájí Tříkrálovou sbírku po síti ve čtvrtek 6. ledna v 9:30 hodin. Tříkrálové koncerty zazní v Trutnově, Pardubicích nebo Kutné Hoře – Sedlci. V Litomyšli pořádají soutěž o Nejhezčí tříkrálovou tašku. Kino pro koledníky za odměnu chystají v Hradci Králové, Náchodě, Dobrušce nebo Rychnově nad Kněžnou a divadlo zase v Litomyšli. Akce se uskuteční, pokud to epidemická situace dovolí.

Pardubice: Slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky

čtvrtek 6. 1. od 9:30 hod. premiéra na YouTube kanálu Oblastní charity Pardubice: CharitaPardubice. Koledníkům požehná biskup Josef Kajnek a na dálku je pozdraví ředitelka Oblastní charity Pardubice Marie Hubálková, primátor města Pardubic Martin Charvát a 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek. Zazpívá Adéla Krátká. Více na www.pardubice.charita.cz.

Litomyšl: Soutěž o Nejhezčí tříkrálovou tašku

Druhý ročník kolednické soutěže vyhlásila Farní charita Litomyšl. Děti dekorují plátěné tříkrálové tašky, se kterými pak budou koledníci chodit po městě v sobotu 8. ledna. Více na www.litomysl.charita.cz.

Tříkrálové koncerty

 • Pardubice: 5. ledna od 18 hod. v kostele sv. Jana Křtitele. Účinkují: Jakub Kubín - zpěv, Martin Beran – doprovod.
 • Pardubice: 9. ledna od 16 hod. v kostele sv. Bartoloměje. Účinkuje Chrámový sbor a orchestr pod vedením prof. Jiřího Kuchválka. Oba pardubické koncerty můžete shlédnout i v přímém přenosu na YouTube kanále: CharitaPardubice. Více na www.pardubice.charita.cz.
 • Kutná Hora – Sedlec: 9. ledna od 16 hod. v Chrámu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Účinkují mladí varhaníci pod vedením Viktora Darebného. Dobrovolné vstupné podpoří Tříkrálovou sbírku v Kutné Hoře. Dárci přispějí na koupi automobilu pro aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Štědrým dárcům děkujeme a těšíme se na Vás. Více na www.kh.charita.cz.
 • Trutnov: 9. ledna od 15 hod. v kostele Narození Panny Marie. Účinkuje smíšený pěvecký sbor Chorea Concortica. Více na www.trutnov.charita.cz.

Nenechte si ujít také TŘÍKRÁLOVÝ KONCERT v neděli 9. ledna od 18 hod. na ČT 1. Vystoupí Tata Bojs, Petr Bende a další. Charita Česká republika připravuje i soutěž pro koledníky na Instagramu.

Hra Cesta tří mudrců

9. ledna ve 14 hod. u kostela ve Velké Losenici. Více na www.hb.charita.cz.

Žehnání koledníkům

 • Červený Kostelec - v sobotu 8. ledna 2022 v 8 hod. v kostele sv. Jakuba Většího v Červeném Kostelci. Více na www.charitack.cz.
 • Rychnov nad Kněžnou - 8. ledna v 8.30 hod. ve Stacionáři sv. Františka. Více na www.rychnov.charita.cz.
 • Chrudim - 8. ledna na Resselově náměstí. Více na www.chrudim.charita.cz.
 • Kutná Hora, Kutná Hora – Sedlec - 8. ledna v 9:30 hod. v kostele sv. Jakuba, katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Více na www.kh.charita.cz.
 • Čáslav - 8. ledna v kostele sv. Petra a Pavla. Více na www.kh.charita.cz.
 • Litomyšl - 8. ledna v 9 hod. před farou. Více na www.litomysl.charita.cz.

Akce pro koledníky

 • Kolednická soutěž - celostátní soutěž pro koledníky na Instagramu. Staňte se reportéry Tříkrálové televize. Natočte reportáž z koledování a vyhrajte hodnotné ceny od firmy T-Mobile.

Více o soutěži

 • Hradec Králové, Dobruška, Rychnov n/K, Náchod: Kino pro koledníky v Hradci Králové (19. 2. Bio Centrál – pohádka Myši patří do nebe), v Dobrušce (16. 2. Kino 70), v Rychnově nad Kněžnou (únor/březen) a v Náchodě (termín dle aktuální epidemické situace).
 • Litomyšl: Divadelní představení Červená Karkulka v podání Divadla jednoho Edy (15. ledna od 16:00 do 17:50 hod., Farní charita Litomyšl, Bělidla 392). Více na www.litomysl.charita.cz.
 • Ústí nad Orlicí: Divadlo pro koledníky za odměnu chystají také v Ústí nad Orlicí. Více na www.uo.charita.cz

Uvedené akce se uskuteční v souladu s aktuálními protiepidemickými opatřeními, proto prosím sledujte webové stránky Charit.

Tříkrálová sbírka 2022