Podzimní kampaň začíná, charitní centra se otevírají veřejnosti
18. září 2019 Tiskové zprávy

Podzimní kampaň začíná, charitní centra se otevírají veřejnosti

„Oslavte s námi Den Charity 2019!“, je hlavním mottem celostátní podzimní kampaně u příležitosti svátku sv. Vincence (27. 9.), který je patronem charitních zařízení. V našich regionech připravily Charity atraktivní program pro všechny generace - dny otevřených dveří, koncerty, výstavy, pěší a cyklistickou pouť, soutěže a hry pro děti i další zajímavé akce. Kampaň každý rok pořádá Charita Česká republika v září a říjnu s cílem „obdarovat“ širokou veřejnost a představit charitní služby.

V Hradci Králové jsou všichni zváni na benefiční koncert Boni pueri pro Adopci na dálku®, který se uskuteční ve středu 25. 9. v 19:45 hodin v katedrále Sv. Ducha. V programu vystoupí Český chlapecký sbor Boni pueri pod vedením sbormistra Marka Štilce a klavírista Robert Fuchs. Předtím bude sloužena mše svatá od 18:30 hod. Benefici pořádá Diecézní katolická charita Hradec Králové ve spolupráci s Českým chlapeckým sborem Boni pueri, za podpory Královéhradeckého kraje a OSA, z.s. Akce se koná pod záštitou Biskupství královéhradeckého a za účasti indických partnerů Adopce na dálku®.

Den Charity oslaví už v pátek 20. 9. v Trutnově na Krakonošově náměstí, kam si lidé mohou přijít vyzkoušet jízdu na vozíku, prohlédnout pomůcky nebo ochutnat charitní perníčky. Den otevřených dveří budou mít v neděli 22. 9. ve Stacionáři sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou, kde pro vás připravili jarmark výrobků klientů, orientační běh a soutěže, povídání o pomoci v Indii, vystoupení kapely Prostoj a možnost prohlídky zařízení. V pátek 27. září otevře své dveře veřejnosti také Dům na půli cesty v Náchodě, kde pomáhají mladým lidem bez přístřeší.

Na Pardubicku pro vás připravili Den otevřených dveří s doprovodným programem hned v několika charitních centrech. Ve čtvrtek 26. září se mohou lidé přijít podívat do odlehčovacích služeb Červánky v Pardubicích, Mikulovicích a Třebosicích, kde pomáhají seniorům a jejich pečujícím rodinám. Rodinné centrum DaR v Luži se otevře veřejnosti v pátek 27. září. Návštěvníci se mohou těšit na hry a soutěže pro děti, bazárek, ukázky programu a možnost prohlídky centra. V sobotu 28. září pořádají pardubická a chrudimská Charita také pěší a cyklistickou Pouť lidí dobré vůle za nemocné a trpící do Luže.

V Letohradě oslaví Den Charity v rámci Svatováclavských slavností v sobotu 28. září na zámecké terase. V Litomyšli si v pátek 27. září připomenou 15 let od otevření střediska Respitní péče Jindra. Zahradní slavnost ve Vile Jindra nabídne i divadelní představení s prvky reminiscenční terapie a koncert. V Kutné Hoře oslaví 25. výročí založení Charity 20. a 21. září. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, setkání s indickými hosty, besedu s Janem Pospíšilem a Marií Mackovou, koncerty Michala Horáka nebo Pavla Helana a mnoho dalšího. Domov sv. Josefa Žireč zve na benefiční Muzikál v kostele ve středu 2. října v Horní Brusnici.

Akce pro své zaměstnance a dobrovolníky pořádají u příležitosti kampaně Charity ve Dvoře Králové, v Jičíně, v Poličce nebo Chotovicích.

Podrobný přehled akcí Charit v našich regionech naleznete zde. Více o kampani také na www.charita.cz.

Přijďte se podívat!

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, tel.: 731 402 274, 495 063 135, email: jana.karasova@hk.caritas.cz