Tříkrálová sbírka 2020

Tříkrálová sbírka 2020

1. 1. 2020, 09:00 - 14. 2. 2020, 10:00 Královéhradecká diecéze Benefiční akce, Koncert, Ostatní, Akce pro veřejnost

Dobročinná Tříkrálová sbírka, kterou každoročně pořádá Charita ČR, slaví kulaté 20. narozeniny. V našich regionech se bude koledovat nejvíc kolem 6. ledna. Nenechte si ujít také doprovodné akce - tříkrálové koncerty a průvody, živé betlémy, hry nebo soutěže.

V Hradci Králové požehná třem králům generální vikář Mons. Jan Paseka v úterý 7. ledna v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. V Pardubicích slavnostně zahájí sbírku v pondělí 6. ledna v 9:30 hod. na Pernštýnském náměstí. Koledníkům dá požehnání pomocný biskup Josef Kajnek a u betlému zazpívají Bonifantes s Adélou Krátkou. Před zahájením projedou centrem města tři králové na koních z farmy Apolenka.

Koledování doprovodí spousta akcí:

Tříkrálové koncerty a hudební vystoupení v České Třebové, Dobrušce, Dolní Dobrouči, Humpolci, Jaroměři, Jičíně, Neratově, Pardubicích, Přelouči, Přibyslavi, Trutnově a Ústí nad Orlicí...

 • Neratov: 4. 1. ve 14 hod., poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tříkrálový koncert - více na www.neratov.cz.
 • Pardubice: 5. 1. v 15:30 hod., kostel sv. Bartoloměje, Tříkrálový koncert - účinkuje Chrámový sbor a hosté pod vedením prof. Kuchválka. 6. 1. v 9:30 hod., Perštýnské nám., Slavnostní zahájení Tříkrálové sbírky - účinkují Bonifantes s Adélou Krátkou. 9. 1. v 18 hod., kostel sv. Jana Křtitele, Tříkrálový koncert - účinkují pěvecké sbory Pernštýn - Ludmila - Suk pod vedením Martina Berana, na varhany hraje Ondřej Hromádko. Více na www.pardubice.charita.cz.
 • Jičín: 5. 1. od 16 hod., zámek - porotní sál. Betlémská hvězda - komponovaný benefiční pořad (ne)vážné muziky na podporu Tříkrálové sbírky. Více na www.jicin.charita.cz.
 • Přibyslav: 5. 1. v 18 hod., fara. Tříkrálový koncert - tradiční zakončení Tříkrálové sbírky ve městě, dobrovolné vstupné od návštěvníků putuje do tříkrálové kasičky. Více na www.hb.charita.cz.
 • Trutnov: 5. 1., kostel Narození Panny Marie. Tříkrálový koncert - účinkuje a pořádá pěvecký sbor Chorea Corcontika na podporu Tříkrálové sbírky (čas bude upřesněn). Více na www.trutnov.charita.cz.
 • Česká Třebová: 11. 1. v 16 hod., kostel sv. Jakuba Většího. Tříkrálový koncert - více na www.uo.charita.cz.
 • Jaroměř: 11. 1. v 17 hod., kostel sv. Jakuba. Tříkrálový koncert - účinkují sbory Ostrováček a Kapa z Gymnázia Jaroměř. Více na www.domovsvatehojosefa.cz.
 • Ústí nad Orlicí: 12. 1., kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tříkrálový koncert - více na www.uo.charita.cz.
 • Dolní Dobrouč: 12. 1. ve 13:30 hod., farní kostel. Tříkrálový koncert - účinkují soubory ČAS, Kampanula, děti a zjeví se tři králové. Více na www.uo.charita.cz.
 • Přelouč: 12. 1. v 15 hod., kostel sv. Jakuba. Tříkrálový koncert - účinkují žáci ZUŠ Přelouč. Více na www.prelouc.charita.cz.
 • Humpolec: 12. 1. odpoledne, Koncertní sál ZUŠ Gustava Mahlera. Tříkrálový koncert - účinkuje pěvecké sdružení TUCET (čas bude upřesněn). Více na www.hb.charita.cz.
 • Dobruška: 12. 1. v 17 hod., nám. F. L. Věka. Zhasnutí vánočního stromu - zakončení vánočního období, vystoupení koledníků a vyhlášení předběžných výsledků Tříkrálové sbírky v regionu. Více na www.dobruska.charita.cz.

Živé betlémy v Humpolci, Poličce a Velké Losenici...

 • Humpolec: 4. 1. v 9 hod., Horní nám. před farou. Podvacáté zahájí Tříkrálovou sbírku ve městě živý betlém. K malému Ježíškovi dorazí tři králové na koních. Všem koledníkům se dostane požehnání a poté vyrazí do ulic. Více na www.hb.charita.cz.
 • Velká Losenice: 5. 1. ve 14 hod., u fary v Krucemburku. Divadelní představení „Čtvrtý z mudrců“ tradičně doprovodí sbírku ve farnosti. Pojednává o čtvrtém mudrci, který se třemi králi nedošel, protože po cestě konal dobré skutky a s Ježíšem se setkal až v okamžiku jeho ukřižování. V představení hraje až sedm desítek dětí i dospělých. Více na www.hb.charita.cz.
 • Polička: 11. 1. od 9 hod., Palackého nám. Živý betlém s padesáti postavami, živou hudbou a zvířaty zahájí Tříkrálovou sbírku v Poličce. Vyvrcholením bude příjezd tří králů na koních s průvodem koledníků, kterým p. farář požehná na cestu. Více na www.policka.cz.

Tříkrálové průvody v Dolní Dobrouči, Lanškrouně, Letohradě, Poličce a Ústí nad Orlicí...

 • Polička: 11. 1. v 9:10 hod., Palackého nám. Sto padesát koledníků vedených hvězdonošem a třemi králi na koních se vydá průvodem městem z Charity (Vrchlického 22) k živému betlému na náměstí, kde se připojí k dění. Více na www.policka.cz.
 • Lanškroun: 11. 1. v 10 hod., nám. A. Jiráska, Zámek 1. Tříkrálový průvod zakončí klanění králů u betlému B. Šilara se zpěvem koled. Připojte se i vy! Více na www.uo.charita.cz.
 • Letohrad: 11. 1. v 16 hod., Kulturní dům (Družstevní 597). Zapojte se i vy do tříkrálového průvodu, který vyrazí od domu kultury přes Nový dvůr až na Václavské nám. Více na www.uo.charita.cz.
 • Ústí nad Orlicí: 12. 1. v 15 hod., ZŠ Bratří Čapků. Společně se třemi králi a velbloudy vyrazí k malému Ježíškovi i bubeníci, ponocný, děti z pěveckého sboru a koledníci. Akci doprovodí Tříkrálový koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Připojte se i vy! Více na www.uo.charita.cz.
 • Dolní Dobrouč: 12. 1. v 9 hod., farní kostel. Tříkrálový průvod, který zahájí mše sv. v kostele, se vydá přes Švábův kopec k hasičárně. Odpoledne koncert ve 13:30 hod. - ČAS, Kampanula, děti a zjeví se tři králové. Více na www.uo.charita.cz.

Akce pro koledníky jako poděkování za pomoc při Tříkrálové sbírce ve Dvoře Králové nad Labem, Hradci Králové, Králíkách, Litomyšli a Poličce...

 • Dvůr Králové nad Labem: 18. 1. Promítání pohádky v Kině Svět. Více na www.dk.charita.cz.
 • Litomyšl: 18. 1. ve 12:30 a 16:30 hod. Promítaní animovaného filmu Jak vycvičit draka 3 v Kině Sokol. Více na www.litomysl.charita.cz.
 • Hradec Králové: 8. 2. Promítání pohádky Ledové království 2 v Kině Bio Central. Více na www.charitahk.cz.
 • Polička: 9. 2. Promítání pohádky Hodinářův učeň v Tylově domě. Před produkcí krátký sestřih z Tříkrálové sbírky 2020 na Poličsku. Více na www.policka.charita.cz.
 • Králíky: 26. 2. Zapomenutá pohádka v podání Divadla Koňmo v Klubu Na Střelnici. Více na www.uo.charita.cz.

Celostátní fotosoutěž pro koledníky...

Charita Česká republika k 20. výročí Tříkrálové sbírky spustí v lednu celostátní fotosoutěž pro koledníky na sociálních sítích. Více na www.trikralovasbirka.cz. Sledujte také tříkrálový Facebook a nově i Instagram.

Přijďte se podívat a podpořit Tříkrálovou sbírku na pomoc nemocným a potřebným. Děkujeme Vám!

O koledování v našich regionech se více dozvíte také zde a na facebooku.

Tříkrálový koncert 2020 v přímém přenosu ČT 1

Pomůžete i sledováním TŘÍKRÁLOVÉHO KONCERTU v neděli 5. 1. od 18 hod. na ČT 1. Vystoupí: Lake Malawi, Sebastian, Marta Jandová, VUS Ondráš nebo Markéta Konvičková. Moderují: Martina Kociánová a Jan Čenský.

Bližší informace o Tříkrálové sbírce v celé ČR naleznete na www.trikralovasbirka.cz.