Charita a studenti spouští dobrovolnický projekt Spolu to zvládnem!
20. března 2020 Tiskové zprávy

Charita a studenti spouští dobrovolnický projekt Spolu to zvládnem!

Dobrovolnickou pomoc osamělým seniorům a nemocným nabízí projekt Spolu to zvládnem!, který ve čtvrtek 19. března 2020 spustila hradecká Diecézní charita a Biskupské gymnázium Hradec Králové v reakci na mimořádnou situaci s epidemií nového koronaviru. Aktuálně hledáme dobrovolníky z Hradce Králové a blízkého okolí, ochotné pomáhat těm, kteří to teď nejvíc potřebují.

„Mimořádný dobrovolnický projekt rozjíždíme společně se studenty hradeckého Biskupského gymnázia po dohodě s jeho ředitelem Mgr. Jiřím Vojáčkem. Jsem moc ráda, že právě mladá generace chce v této krizové době aktivně pomáhat lidem v nouzi. Věřím, že Spolu to zvládnem!“ říká Ing. Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

Mimořádná doba vyžaduje mimořádné činy. Zapojte se i vy do projektu Spolu to zvládnem! Dobrovolná pomoc bude poskytována každý den, koordinátorky budou na telefonu v čase od 9 do 15 hodin. Osamělým seniorům, vážně nemocným a lidem se zdravotním postižením či sníženou imunitou dobrovolníci zajistí například nákupy, donesou léky, vyvenčí psa nebo dojdou na poštu apod.

Dobrovolníci se mohou registrovat na internetu zde. Více informací naleznete na webových stránkách http://www.bisgymbb.cz a na facebooku. Kontakt pro bližší informace: e-mail: dobrovolnici@bisgymbb.cz nebo tel. 703 890 166 a 703 890 167.

Charity v našich regionech pomáhají dál nemocným a potřebným i za mimořádné situace v souvislosti s epidemií nového koronaviru. Své služby operativně provozují i s omezeními a se zvýšenou ochranou. Nedostatek pomůcek řeší i vlastní výrobou roušek nebo s pomocí dobrovolníků. Aktuálně prosí dobrovolníky o pomoc s šitím textilních roušek například Charity v Hradci Králové, Červeném Kostelci, Dobrušce a dalších místech. Charity dle svých možností spustily také mimořádnou pomoc seniorům a nemocným nebo poradenství. Solidarita a ochota pomáhat přišla i od studentů, a tak Diecézní charita s Biskupským gymnáziem v Hradci Králové rozjely zmíněný dobrovolnický projekt pro lidi v nouzi Spolu to zvládnem!

Aktuální přehled o provozu našich služeb naleznete zde. Bližší informace o poskytování služeb uveřejňují Charity na svých webových stránkách.

Více informací a kontakty najdete na www.hk.caritas.cz a na facebooku.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, Diecézní charita Hradec Králové, tel.: 731 402 274, e-mail: jana.karasova@hk.caritas.cz