Charita zůstává dál nablízku nemocným a potřebným i s omezeními
18. března 2020 Z domova

Charita zůstává dál nablízku nemocným a potřebným i s omezeními

Charity v našich regionech se snaží zůstat nablízku nemocným a potřebným i za mimořádné situace v souvislosti s epidemií koronaviru. Dbáme o zvýšenou ochranu našich pracovníků a klientů. Aktuální nedostatek ochranných pomůcek mnohé Charity řeší i vlastní výrobou roušek nebo s pomocí dobrovolníků. Na základě rozhodnutí vlády jsme zatím nuceni pozastavit nebo omezit provoz některých zařízení. Osamělým seniorům a lidem s postižením nabízíme mimořádnou pomoc a poskytujeme poradenství.

Pomáháme dál se zvýšenou opatrností

Charitní pracovníci operativně zajišťují provoz svých služeb i s omezeními a zvýšenou ochranou. Například charitní sestry dál poskytují zdravotní péči pacientům v domácnosti nebo hospici. Stejně tak i pečovatelky zajišťují donášku obědů nebo nákupů lidem odkázaným na péči druhých. Mimořádnou pomoc osamělým seniorům nebo lidem s postižením operativně spustili například v Náchodě, Jičíne, Chrudimi, Kutné Hoře nebo Charity spolu s městem v Trutnově a Poličce. V případě potřeby informací o aktuální situaci spojené s koronavirem a o charitních službách, mohou občané kontaktovat rovněž naše poradny. Solidarita a ochota pomáhat přišla i od studentů, a tak Diecézní charita s Biskupským gymnáziem v Hradci Králové rozjely dobrovolnický projekt pro lidi v nouzi Spolu to zvládnem

Šití roušek OCH HK

Šijeme roušky. Přidejte se!

Hledáme dobrovolníky na pomoc s šitím textilních roušek.

Zapojte se i vy, můžete také darovat látky nebo šicí potřeby.

Děkujeme!

  Více informací a kde můžete pomáhat, se dozvíte zde.

Hledáme dobrovolníky

SPOLU TO ZVLÁDNEM!

Hledáme dobrovolníky na pomoc seniorům a nemocným v Hradci a okolí. Zapojte se i vy a registrujte se zde.

Kontakt: dobrovolnici@bisgymbb.cz, tel. 703 890 166 a 703 890 167. 

Dobrovolníky na výpomoc do služeb hledá i hradecká Charita.

Mimořádná pomoc

Mimořádná pomoc a poradenství

S nákupy nebo donáškou léků pomohou osamělým seniorům a nemocným Charity v Náchodě, Jičíně, Chrudimi, Kutné Hoře, dále v Trutnově a Poličce spolu s městem. Pro radu a pomoc kontaktujte také charitní poradny - kontakty zde. Trutnovská Charita zřídila také linku ANDĚL NA TELEFONU PRO OSAMĚLÉ SENIORY - volejte 739 359 902.

Sbírka pro Česko

Nedostatek roušek řešíme i vlastní výrobou

Bohužel aktuálně nemáme dostatek ochranných prostředků. Zatím úsporně čerpáme ze zásob a s napětím očekáváme, kdy obdržíme pomůcky zejména pro pracovníky v přímé péči. Mnohé Charity řeší nedostatek pomůcek vlastní výrobou roušek. V chráněné dílně ChariTEX v Červeném Kostelci se šijí již od počátku března. Do šití roušek se pustili také v Rychnově nad Kněžnou, Nových Hradech u Skutče a dalších místech. Pomáhají všichni, zaměstnanci i dobrovolníci. Děkujeme!

"Věřím, že dodržením vládních rozhodnutí a zachováním klidu se nám všem povede tuto náročnou a velice ojedinělou situaci zvládnout. Vyzývá nás to všechny k větší pozornosti k sobě navzájem a také ke vzájemné solidaritě. Kéž se nám podaří společnými silami co nejdřív vrátit do běžného života, " říká Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

AKTUÁLNÍ INFORMACE K PROVOZU SLUŽEB

  • Omezení provozu Integračního centra a Poradny pro cizince Diecézní charity Hradec Králové - více se dozvíte zde. Sledujte také náš facebook.
  • Omezení služeb Oblastní charity Hradec Králové - aktuální přehled naleznete zde.
  • Pozastavení provozu charitních zařízení - dle rozhodnutí vlády jsou naše Charity od 16. 3. nuceny až do odvolání pozastavit provoz denních stacionářů a od 18. 3. také týdenních stacionářů, center denních služeb, nízkoprahových zařízení pro děti a mládež, sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a pro seniory a osoby se zdravotním postižením a sociálně terapeutických dílen.
  • Mimořádná pomoc seniorům a lidem s postižením - pomoc s nákupem potravin, drogerie nebo léků nabízí osamělým seniorům nebo lidem s postižením Oblastní charita Náchod, Oblastní charita Jičín, Farní charita Chrudim, Dobrovolnické centrum v Kutné Hoře, Charity ve spolupráci s městem v Trutnově a Poličce. Dobrovolnickou pomoc lidem, kteří teď nemají nikoho nablízku, nabízí také projekt Spolu to zvládnem!, který spustila hradecká Diecézní charita a Biskupské gymnázium Hradec Králové. Ochotné dobrovolníky na výpomoc do služeb registruje také Oblastní charita Hradec Králové.
  • Poradenství - v případě potřeby informací o aktuální situaci spojené s koronavirem, nabízené pomoci v místě a o službách Charity, můžete kontaktovat naše charitní poradny, a to telefonicky nebo emailem v provozních hodinách. Kontakty naleznete v adresáři.

Bližší informace o poskytování služeb uveřejňují Charity na svých webových stránkách, kontakty najdete v adresáři. Sledujte také náš web a facebook.

Foto: Domácí hospicová péče - Oblastní charita Hradec Králové