Musíme si pomáhat. Spolu to zvládnem!
31. března 2020 Z domova

Musíme si pomáhat. Spolu to zvládnem!

Už přes čtyřicet dobrovolníků se zapojilo do projektu pro seniory a nemocné Spolu to zvládnem!, který ve čtvrtek 19. března 2020 rozjely Diecézní charita s Biskupským gymnáziem v Hradci Králové. Nejvíce jich je z řad studentů Biskupského gymnázia a Gymnázia J. K. Tyla. Lidem, kteří teď nemají nikoho nablízku, dobrovolníci pomáhají s nákupy, donáškou léků, pochůzkami i zajištěním roušky. A kdo nemůže zrovna pomáhat, tak s dětmi maluje pro seniory a nemocné obrázky.

V prvních dnech se dobrovolníci vydali do ulic s letáčky o nabídce pomoci. Teď každý týden vyřídí desítky žádostí o pomoc. „Nejčastěji se jedná o nákup základních potravin, vyzvednutí obědu, odeslání doporučených zásilek, donášku léků nebo zajištění roušek,“ říká Anna Dvořáková z Biskupského gymnázia, která také sama dobrovolničí. „Těší nás zájem a ochota dobrovolníků. Lidé nám nabízejí také alternativní pomoc v podobě darování dětských obrázků pro seniory nebo šití roušek,“ dodává.

Dobrovolníci jsou stále připraveni pomáhat včetně víkendů v centru Hradce Králové i na předměstích. Služba je určena především osamělým seniorům, vážně nemocným a lidem se zdravotním postižením či sníženou imunitou. Dobrovolníci zajistí nákupy, donesou léky, vyvenčí psa nebo dojdou na poštu apod. Samozřejmě jsou vybaveni ochrannými pomůckami. V případě potřeby donesou i roušku, které zajistila Diecézní charita Hradec Králové nebo ušili dobrovolníci či zaměstnanci.

Informace a kontakty najdete také na letáku zde.

S žádostí o pomoc můžete kontaktovat koordinátorky na telefonních linkách 703 890 166 a 703 890 167, a to denně v čase od 9:00 do 15:00 hodin. Jsme také na e-mailu dobrovolnici@bisgymbb.cz. Dobrovolníci se mohou registrovat na internetu zde.