Charita a policie rozdávali jídlo a pití řidičům kamionů v koloně před hranicí s Polskem
18. března 2020 Tiskové zprávy

Charita a policie rozdávali jídlo a pití řidičům kamionů v koloně před hranicí s Polskem

Ve středu 18. března 2020 odpoledne se vydali pracovníci Diecézní charity Hradec Králové a krajské Policie ČR s dodávkou potravin a pití za řidiči kamionů, kteří uvízli v koloně před hraničním přechodem Náchod – Běloves v důsledku mimořádných opatření v souvislosti s epidemií koronaviru. Jinak Charita dál se zvýšenou opatrností pomáhá především nemocným a potřebným i s omezeními. Aktuálně řeší dostupnost ochranných roušek. Pomáhají dobrovolníci i zaměstnanci. Osamělým seniorům a lidem s postižením nabízíme mimořádnou pomoc a poskytujeme poradenství.

„O pomoc nás požádalo Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje, protože řidičům už dochází zásoby. Operativně jsme naložili potraviny a pití v Potravinové bance Hradec Králové. Šest stovek balíčků z pečivem nám dodala pekárna Beas z Lična. Do pomoci se zapojil také dobrovolník profesí záchranář,“ říká Ing. Jan Kočí, zástupce ředitele Diecézní charity Hradec Králové, který je také aktuálně v terénu. V případě potřeby a dle situace je Charita schopná zajistit potravinovou pomoc i ve čtvrtek. Zásoby jsou již připravené v Potravinové bance.

Kontakt: Ing. Jan Kočí, mobil 731 402 290.

Aktuální přehled o provozu našich služeb naleznete zde. Bližší informace o poskytování služeb uveřejňují Charity na svých webových stránkách. Více informací a kontakty najdete na www.hk.caritas.cz a na facebooku.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, Diecézní charita Hradec Králové, tel.: 731 402 274, e-mail: jana.karasova@hk.caritas.cz