Autentické příběhy indických dětí v hradecké Filharmonii
14. října 2019 Tiskové zprávy

Autentické příběhy indických dětí v hradecké Filharmonii

Ve čtvrtek 17. října 2019 v 18:30 hod. se v hradecké Filharmonii uskuteční slavnostní vernisáž výstavy s výmluvným názvem „Za naše úspěchy vděčíme Vám“, s hudebním doprovodem filharmoniků. Putovní expozice návštěvníkům zprostředkuje autentické životní osudy úspěšných absolventů projektu Adopce na dálku®, který hradecká Diecézní charita realizuje v chudých oblastech Indie již 19 let. Po vernisáži pokračuje festival Hudební fórum Hradec Králové svým druhým koncertem „Dlátem a štětcem“ od 20 hod.

V programu vystoupí mezzosopranistka Veronika Hajnová a Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod vedením dirigenta Andrease Sebastiana Weisera.

„Všechny srdečně zveme do Filharmonie na čtvrteční vernisáž naší putovní výstavy o tom, jak charitní projekt Adopce na dálku® pomáhá v chudých oblastech Indie, a také na večerní festivalový koncert. Děkujeme hradecké Filharmonii za dlouholetou přízeň. Jsem nesmírně ráda, že v rámci nedávné návštěvy našich indických partnerů arcibiskup Machado a jeho spolupracovníci osobně poděkovali zaměstnancům Filharmonie za podporu několika dětí,“ říká Ing. Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové. Výstava, která bude ve Filharmonii Hradec Králové k zhlednutí až do 28. listopadu 2019, je rovněž poděkováním všem dárcům za jejich štědrou pomoc.

„Z těch krátkých příběhů vyzařuje vděčnost, naděje a touha pomáhat dalším lidem,“ říká vedoucí projektu Adopce na dálku® Vojtěch Homolka, který se s řadou dnes již dospělých absolventů charitního projektu sešel osobně. „Mnozí z nich prožívali v dětství těžké chvíle kvůli nemoci nebo úmrtí jednoho z rodičů. Naštěstí se jich ujali indičtí partneři našeho projektu a na dálku je podporovali naši dárci. Když se pak tito mladí lidé postavili na vlastní nohy, začali někteří sami finančně podporovat chudé děti a další jim ve svém volném čase pomáhají třeba s domácími úkoly.“

Dárci Diecézní charity Hradec Králové pomohli za dobu trvání projektu již téměř 6500 indických dětí z chudých rodin k lepšímu vzdělání. Z absolventů projektu jsou tak dnes učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři, kteří mají kvalifikovanou práci a dokáží se postarat o své rodiny.

Více informací naleznete na www.adopce.hk.caritas.cz nebo na https://www.facebook.com/adopce.dchhk.cz/.  

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, tel.: 731 402 274, 495 063 135, email: jana.karasova@hk.caritas.cz