Boni pueri budou zpívat pro indické děti
23. září 2019 Tiskové zprávy

Boni pueri budou zpívat pro indické děti

Ve středu 25. září budou Boni pueri pod vedením sbormistra Marka Štilce zpívat pro chudé indické děti v hradecké katedrále Sv. Ducha od 19:45h. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na vzdělávání školáků z nejchudších indických rodin zapojených do Adopce na dálku®. Na benefiční koncert, kterým vyvrcholí indická návštěva, jsou srdečně zváni všichni dárci i široká veřejnost. Před koncertem od 18:30h bude královéhradecký biskup Jan Vokál sloužit mši svatou spolu s indickými biskupy.

Benefici pořádá Diecézní charita Hradec Králové ve spolupráci s Českým chlapeckým sborem Boni pueri, za podpory Královéhradeckého kraje a OSA, z.s. Záštitu na akcí převzalo Biskupství královéhradecké.

Indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore, který přijel do východních Čech už minulý týden, absolvoval doslova maraton besed a setkání. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, vyprávěl studentům na školách v Hradci Králové a na Pardubicku. Živé besedy pro veřejnost se uskutečnily v Poličce, Novém Městě nad Metují, Kutné Hoře, Dobrušce nebo Rychnově. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto setkal s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou.

Ve dnech 24. až 26. září navštíví naše krajské město také indický arcibiskup Peter Machado z Bangalore v doprovodu biskupa Dereka Fernandese z diecéze Belgaum. Oba jsou klíčovými partnery projektu Adopce na dálku® Diecézní charity Hradec Králové, který už téměř dvacet let pomáhá dětem z  chudých indických rodin k lepšímu vzdělání. Setkají se s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem (25. 9.), hejtmanem Jiřím Štěpánem (26. 9.) a dalšími osobnostmi. Vydají se i do společnosti Petrof (25. 9. v 9:00) a na zkoušku do hradecké Filharmonie, jejíž zaměstnanci podporují indické školáky ve vzdělání (25. 9. v 10:15). Indický biskup Derek Fernandes z Belgaum bude ve čtvrtek 26. 9. dopoledne od 9:00 hod. také besedovat se studenty Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína v Hradci Králové, kteří jsou rovněž zapojeni do Adopce na dálku®.

Bližší informace o programu indické návštěvy a akcích pro veřejnost naleznete na webových stránkách https://adopce.hk.caritas.cz/akce/ a na facebooku https://www.facebook.com/adopce.dchhk.cz/.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, tel.: 731 402 274, 495 063 135, email: jana.karasova@hk.caritas.cz

Benefiční koncert Boni pueri pro Adopci na dálku