Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii
6. května 2021 Tiskové zprávy

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii

Celý svět se znepokojením sleduje, jak se Indie vypořádává s následky pandemie covid-19. Tamní nemocnice se potýkají s nedostatkem kyslíku, lůžek a personálu, mnozí lidé umírají doma bez jakékoliv léčby. Diecézní charita Hradec Králové proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii, pro které indičtí partneři charitního projektu Adopce na dálku již operativně zřídili potřebná léčebná centra.

„V uzavřených školách jsme zřídili provizorní zdravotnická střediska, kde pomáháme nemocným. Katolická církev v Bangalore také provozuje tři nemocnice. Kromě toho vypomáháme pozůstalým uspořádat důstojné poslední rozloučení. Budeme nesmírně vděční za jakoukoliv pomoc,“ popisuje aktuální situaci ve své oblasti indický arcibiskup v Bangalore Peter Machado, partner hradecké Diecézní charity v projektu Adopce na dálku a rozvojové pomoci.

„K lidem ve zmíněných oblastech nás pojí dlouholetá přátelství, proto jsme se rozhodli pomoci, když vidíme, jak těžkými zkouškami nyní prochází. Předem upřímně děkuji všem, kteří se do sbírky zapojí a projeví tak svoji solidaritu a lidskost,“ sděluje Aneta Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

„Čeští dárci projevili velkou solidaritu už loni na jaře v době největšího lockdownu, kdy na potravinovou pomoc hladovějícím v Indii přispěli přes jeden milion korun a pomohli tak více než dvěma tisícům chudých rodin. Děkujeme a věříme, že společně pomůžeme strádajícím lidem v Indii i v aktuální krizové situaci,“ připojuje se Vojtěch Homolka, vedoucí projektu Adopce na dálku, který je neustále ve spojení s indickými partnery.

Pokud můžete, zapojte se, prosím, do sbírky určené na pomoc indickým sirotkům, strádajícím rodinám a nemocným. Finanční dary určené na výše uvedenou pomoc lze zasílat na sbírkové konto: 1387434288/2700 (uveďte variabilní symbol 54000).

Chci pomoci

QR Platby - Adopce na dálku DCH HK - VS 54000 zdravotní pomoc SBÍRKA 202...

Více informací o pomoci hradecké Diecézní charity v Indii najdete na webu www.adopce.hk.caritas.cz.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, tel.: 731 402 274, 495 063 135, email: jana.karasova@hk.caritas.cz