Dobročinnou online koledu provází i akce pro koledníky a dárce
4. ledna 2021 Tiskové zprávy

Dobročinnou online koledu provází i akce pro koledníky a dárce

PES hlídá i Tříkrálovou sbírku, která letos probíhá mimořádně online, protože zdraví koledníků a dárců je pro Charitu na prvním místě. Dobročinnou online koledu doprovází také rozmanité akce pro koledníky a dárce. Na Hradecku se mohou lidé zapojit do výzvy „Zpívejte s námi tříkrálovou koledu“ na webu www.charitahk.cz. V Pardubicích na Tři krále zahájí sbírku online i s požehnáním (v 9:30 hod., více na www.pardubice.charita.cz) a v Přelouči odvysílají po síti Tříkrálový koncert žáků místní ZUŠ (bližší info na www.prelouc.charita.cz). V Jičíně, Ústí nad Orlicí nebo Poličce natočili i vlastní kolednické video.

Koledu může zažít každý v bezpečí svého domova na www.trikralovasbirka.cz a darovat do online kasičky na pomoc nemocným a potřebným. Věříme, že vás online koledníci potěší stejně jako by stáli u vašeho prahu. Lidé mohou přispět také do pokladniček v charitních centrech, v kostelech, na úřadech nebo v obchodech ve svých regionech. Pomůže i dar na účet Tříkrálové sbírky či dárcovská SMS.

U kasiček najdou lidé i drobné dárky, požehnané křídy nebo samolepky na dveře K+M+B+2021 a také informační letáček místní Charity o využití výtěžku Tříkrálové sbírky. V Hradci Králové a okolí je možné přinášet dary do pokladničky v sídle Oblastní charity (Komenského 266) a Diecézní charity (Velké náměstí 37/46), dále v kostelích, na vybraných obecních úřadech a obchodech (více na www.charitahk.cz).

Aktuální informace zveřejňují Charity na svých webech a sociálních sítích. Kontakty a bližší informace naleznete na https://hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/. Sledujte nás i na Facebooku a sdílejte koledu s nejbližšími a přáteli!

Kde sbírka pomůže

Naše Charity jsou lidem nablízku a pomáhají i v době covidové. Děkujeme dárcům za solidaritu a podporu i v těchto nelehkých časech. V novém roce přejeme všem hlavně pevné zdraví a věříme, že se budeme zase brzy setkávat jako dřív.

Například Charity v Hradci Králové, Červeném Kostelci, Pardubicích, Poličce a Litomyšli z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří hospicovou péči. V Rychnově nad Kněžnou z příspěvků obnoví vybavení Stacionáře sv. Františka, kde pomáhají lidem s handicapem a seniorům. Na Náchodsku, Orlickoústecku i v dalších regionech z darovaných peněz podpoří Charitní pečovatelskou službu, která pomáhá potřebným i v době covidové. Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z vybraných prostředků nakoupí zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb. Oblastní charita Havlíčkův Brod z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty centra Petrklíč. Na Jičínsku z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc znevýhodněným dětem, seniorům a handicapovaným.

Část výtěžku věnují naše Charity také na humanitární projekty na pomoc indickým dětem v nouzi, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Přehled všech záměrů najdete na https://hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/zamery/

Online koleda

Navštivte online koledu na www.trikralovasbirka.cz a přispějte do online kasičky. Až vám tři králové zazpívají, přehrajte si požehnání od Mons. Josefa Suchára z poutního místa v Neratově, stáhněte si dárek a podpořte, prosím, Charitu, která pomáhá nemocným a potřebným ve vašem regionu (stačí vyplnit název města, obce nebo PSČ). Pomozte s návštěvou ONLINE koledy také svým rodičům a prarodičům. Sdílejte koledu i na Facebooku nebo Instagramu jako každý správný KING.

Každá koruna pomáhá. Děkujeme!

Do Tříkrálové sbírky je možné přispět také odesláním dárcovské SMS: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (více na www.darcovskasms.cz), finančním darem na sbírkový účet číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777, nebo sledováním Tříkrálového koncertu v neděli 10. ledna 2021 od 18 hodin na ČT 1, na kterém vystoupí Anna K., Michal Hrůza, Pokáč a další.

Sledujte i tříkrálový Facebook a Instagram, kde se lidé mohou zapojit také do Kolednické výzvy a natočit vlastní originální koledu. Více informací naleznete na www.trikralovasbirka.cz.  

Díky štědrosti dárců vynesla kulatá Tříkrálová sbírka 2020 v hradecké diecézi 20,7 milionů korun. Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. Děkujeme Vám! Více o konkrétní pomoci.

Více také nana https://hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/ a Facebooku. Každý dobrý skutek pomůže. Děkujeme!

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, Diecézní charita Hradec Králové, tel.: 731 402 274, e-mail: jana.karasova@hk.caritas.cz