Indická návštěva vyvrcholí koncertem Boni pueri pro Adopci na dálku
19. srpna 2019 Tiskové zprávy

Indická návštěva vyvrcholí koncertem Boni pueri pro Adopci na dálku

Ve dnech 17. až 28. září do Česka zavítají partneři charitního projektu Adopce na dálku® z Indie, aby se setkali s českými dárci, kteří podporují chudé indické děti ve studiu. Navštíví desítku škol zapojených do adopce na Hradecku i Pardubicku. Setkají se s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem, hejtmanem Jiřím Štěpánem a dalšími osobnostmi. Vydají se také na zkoušku do hradecké Filharmonie, jejíž zaměstnanci rovněž podporují indické školáky ve vzdělání (25. 9. v 10:15). „Indická návštěva vyvrcholí benefičním koncertem Českého chlapeckého sboru Boni pueri ve středu 25. září od 19:45 hod. v katedrále sv. Ducha, na který srdečně zveme všechny dárce a příznivce našeho projektu Adopce na dálku®“, říká Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

Ve dnech 24. až 26. září navštíví naše krajské město indický arcibiskup Peter Machado z Bangalore v doprovodu nového biskupa diecéze Belgaum Dereka Fernandese. Oba jsou klíčovými partnery charitního projektu Adopce na dálku®, který už téměř dvacet let pomáhá dětem z  chudých indických rodin k lepšímu vzdělání.

O týden dříve, 17. září, přicestuje do Česka koordinátor projektu Adopce na dálku® v oblasti Bangalore Patrick Edward Pinto. O životě dětí v Indii bude besedovat na školách a ve farnostech v Hradci Králové, Pardubicích, za dárci vyrazí i na Náchodsko, Rychnovsko, Orlickoústecko, do Kutné Hory a dalších regionů. Setká se také s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.

Hlavní událostí bude zmíněný benefiční koncert Českého chlapeckého sboru Boni pueri pro Adopci na dálku® v hradecké katedrále sv. Ducha ve středu 25. září od 19:45 hod., který zahájí mše svatá celebrovaná biskupem Janem Vokálem společně s indickými biskupy v 18:30 hod. Akce se koná pod záštitou Biskupství královéhradeckého. Pořádá Diecézní charita Hradec Králové ve spolupráci s Českým chlapeckým sborem Boni pueri.

Benefiční koncert Boni pueri pro Adopci na dálku

Bližší informace o programu indické návštěvy a akcích pro veřejnost najdete na www.adopce.hk.caritas.cz. Více také na facebooku https://www.facebook.com/adopce.dchhk.cz/.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, tel.: 731 402 274, 495 063 135, email: jana.karasova@hk.caritas.cz