Indové se setkají s dárci Adopce na dálku a navštíví české školy
4. června 2022 Tiskové zprávy

Indové se setkají s dárci Adopce na dálku a navštíví české školy

V prvním červnovém týdnu se uskuteční kvůli covidu dlouho odkládaná návštěva partnerů projektu Adopce na dálku z Indie. Arcibiskup Mons. Peter Machado, emeritní arcibiskup Mons. Bernard Moras a ředitel ASHA Charitable Trust P. Gabriel Christy Alexander z diecéze Bangalore po oslavách 30. výročí charity navštíví sedm českých škol zapojených do projektu Adopce na dálku v  Hradci Králové, Smiřicích a Novém Bydžově. Setkají se také s českými dárci a veřejností v Hradci Králové ve středu 8. 6. od 18:30 hod. v kostele Panny Marie a i v dalších místech – v Dolním Újezdě u Litomyšle (5. 6.), Třebechovicích (7. 6.) a Havlíčkově Brodě (9. 6.). Hosté z Indie zavítají rovněž na originální představení „Divadlo beze slov“ neslyšících ve Věkoších v pondělí 6. 6. v 15:30 hod. (Jana Černého 8/28) nebo Noc kostelů v Červeném Kostelci a Dvoře Králové n/L (10. 6.).

„Díky projektu Adopce na dálku a podpoře dárců z Česka už získalo vzdělání přes 6800 dětí z chudých indických rodin. Mnohé z nich už našly uplatnění jako ošetřovatelka, učitel anebo ještě studují. Se vzděláním mají větší šanci na kvalifikovanou práci a zajistit svou rodinu,“ vysvětluje Mgr. Vojtěch Homolka, vedoucí projektu Adopce na dálku Diecézní charity Hradec Králové.

Partneři z Indie chtějí především poděkovat dárcům a školám za veškerou podporu, kterou již přes 20 let poskytují indickým školákům z chudých oblastí indické Karnataky. Zároveň jim i veřejnosti představí dosavadní úspěchy vzdělávacího projektu Adopce na dálku a život dětí v daleké Indii.

Aktuální a podrobný program návštěvy z Indie najdete v příloze zprávy a také na webu https://adopce.hk.caritas.cz/akce/.

Více informací najdete na www.hk.caritas.cz a www.adopce.charita.cz.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, tel. 731 402 274, 495 063 135, email: jana.karasova@hk.caritas.cz

navsteva z Indie_akce pro verejnost