Letos se na Setkání národů tančí pro planetu. Přidejte se!
6. listopadu 2019 Tiskové zprávy

Letos se na Setkání národů tančí pro planetu. Přidejte se!

„Jsme různí, ale jsme z jedné planety, kterou je potřeba chránit,“ bude hlavním mottem hradeckého festivalu Setkání národů, jímž posedmé ožije Velký sál Adalbertina (ČSA 300) ve středu 13. listopadu 2019 (od 9 do 19 hod.). Návštěvníky čeká přehlídka cizokrajné hudby, tance, umění a etnické ochutnávky tentokrát v ekologickém duchu. Poprvé se představí Chile, Filipíny, Írán nebo Ázerbájdžán. Třicet afrických bubnů rozezní a zatančí Camara z Guineje a Roben ze Zimbabwe. V programu vystoupí také interpreti z Vietnamu, Ukrajiny, Ruska nebo Arménie. Festival nově doprovodí výstava „Umění v Zimbabwe“ ze ZOO Dvůr Králové nad Labem. Záštitu nad akcí převzal primátor města Hradec Králové prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

„V jeden den projít až tři desítky zemí napříč kontinenty. Poznat umění a zvyky cizinců různých kultur, kteří v Česku žijí, pracují anebo studují. To vše vám umožní festival Setkání národů, který každoročně pořádá naše Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové spolu s partnery. Tento rok se zaměříme na téma na ekologie,“ říká jeho vedoucí Ing. Jan Kočí.

V dopoledním programu si žáci a studenti osmi hradeckých škol vyzkouší africké tance nebo hru na bubny, a také představí svá krátká videa na téma „Jak můžeme přispět ke zdravé planetě“ (9:00 - 14:30). Odpolední přehlídka národů s etnickými ochutnávkami vyvrcholí podvečerním koncertem od 17 do 19 hodin. Z Evropanů se letos představí Arméni, Bělorusové, Bulhaři, Češi, Portugalci, Rusové, Slovinci nebo Ukrajinci. Americký kontinent budou prezentovat Brazílie, Bolívie, Chile, Kolumbie, Mexiko a Peru. Asii pak například Filipíny, Írán, Kyrgyzstán, Pákistán, Sýrie nebo Vietnam. Afriku zastoupí Eritrea, Etiopie a Nigérie.

Po celý den bude k zhlédnutí zmíněná výstava „Umění v Zimbabwe“ ze ZOO Dvůr Králové nad Labem a také výtvarné práce cizinců z PoS MV ČR Kostelec n.O. Vstup je zdarma (změna programu vyhrazena).

Festival pořádají Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem, Filozofickou fakultou UHK, Ministerstvem vnitra ČR, SUZ MV ČR - PoS Kostelec n/O, MKI Klíč, Regionálním ukrajinským spolkem ve VČ, Královéhradeckou provozní, a.s. a ZOO Dvůr Králové n/L.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/20/01 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

Více informací naleznete na www.cizincihradec.cz a na www.facebook.com/cizincihradec.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, tel. 495 063135, 731 402 274, email: jana.karasova@hk.caritas.cz