Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí
16. září 2019 Tiskové zprávy

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.

Pozvánky na akce pro veřejnost a bližší informace o programu indické návštěvy naleznete na zde a na facebooku.

Naše krajské město navštíví ve dnech 24. až 26. září také indický arcibiskup Peter Machado z Bangalore v doprovodu biskupa Dereka Fernandese z diecéze Belgaum. Oba jsou klíčovými partnery projektu Adopce na dálku® Diecézní charity Hradec Králové, který už téměř dvacet let pomáhá dětem z  chudých indických rodin k lepšímu vzdělání. Setkají se s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem (25. 9.), hejtmanem Jiřím Štěpánem (26. 9.) a dalšími osobnostmi. Vydají se také do společnosti Petrof (25. 9. v 9:00) a na zkoušku do hradecké Filharmonie, jejíž zaměstnanci podporují indické školáky ve vzdělání (25. 9. v 10:15).

Indická návštěva vyvrcholí benefičním koncertem Českého chlapeckého sboru Boni pueri ve středu 25. září od 19:45 hod. v katedrále sv. Ducha, na který srdečně zveme všechny dárce projektu Adopce na dálku® a širokou veřejnost. Před koncertem se koná mše svatá od 18:30 hod. za účasti indických biskupů. V programu vystoupí Český chlapecký sbor Boni pueri, sbormistr Marek Štilec a klavírista Robert Fuchs. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován na vzdělávání dětí z nejchudších indických rodin zapojených do Adopce na dálku®. Záštitu na akcí převzalo Biskupství královéhradecké. Benefici pořádá Diecézní charita Hradec Králové ve spolupráci s Českým chlapeckým sborem Boni pueri, za podpory Královéhradeckého kraje a OSA, z.s.

„Děkujeme všem dárcům za podporu. Od zahájení projektu Adopce na dálku® v roce 2000 pomohli naši dárci již téměř 6500 indických školáků k lepšímu vzdělání. S ním mají děti z nejchudších rodin v Indii větší šanci najít kvalifikované zaměstnání. Dnes jsou z nich díky pomoci našich dárců učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři, kteří dokáží stát na vlastních nohách a zabezpečit svou rodinu,“ říká Ing. Anna Maclová, ředitelka Diecézní katolické charity Hradec Králové.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, tel.: 731 402 274, 495 063 135, email: jana.karasova@hk.caritas.cz