Nová výstava indických příběhů zahájila svou pouť v Hradci Králové
13. května 2019 Tiskové zprávy

Nová výstava indických příběhů zahájila svou pouť v Hradci Králové

Od začátku května je v kostele Božského Srdce Páně v Hradci Králové k vidění další putovní výstava příběhů z Indie s výmluvným názvem „Za naše úspěchy vděčíme Vám“. Zbrusu nová expozice návštěvníkům zprostředkovává autentické životní osudy osmi úspěšných absolventů projektu Adopce na dálku®, který hradecká Diecézní charita realizuje v chudých oblastech Indie. Výstava uvnitř dominanty Pražského Předměstí potrvá až do 29. května. V rámci tradiční Noci kostelů v pátek 24. května proběhne také promítání fotek a videí z cesty do Indie s doprovodným programem pro celé rodiny (začátek ve 20:15 hod.).

Nová putovní výstava je veřejnosti přístupná každý všední den a v neděli, vždy od 9 do 12 hod. a od 13 do 17 hod. Akce je současně poděkováním dárcům vzdělávacího projektu Adopce na dálku®, kteří dávají dětem z chudých indických rodin šanci na lepší budoucnost.

„Z těch krátkých příběhů vyzařuje vděčnost, naděje a touha pomáhat dalším lidem,“ říká vedoucí projektu Adopce na dálku® Vojtěch Homolka, který se s řadou dnes již dospělých absolventů charitního projektu sešel osobně. „Mnozí z nich prožívali v dětství těžké chvíle kvůli nemoci nebo úmrtí jednoho z rodičů. Naštěstí se jich ujali indičtí partneři našeho projektu a na dálku je podporovali naši dárci. Když se pak tito mladí lidé postavili na vlastní nohy, začali někteří sami finančně podporovat chudé děti a další jim ve svém volném čase pomáhají třeba s domácími úkoly.“

Více informací o životě indických dětí se mohou zájemci dozvědět také v pátek 24. května ve 20:15, kdy se v kostele Božského Srdce Páně uskuteční promítání fotek a videí z cesty do Indie. Tento program bude součástí tradiční Noci kostelů.

Na konci května se výstava přesune do Litomyšle a poté bude putovat po dalších českých městech a obcích. K některým příběhům jsou k dispozici také krátká videa s českými titulky (youtube.com/AdopceNaDalku).

Dárci Diecézní charity Hradec Králové pomohli od roku 2000 již téměř 6500 indických dětí k lepšímu vzdělání. Dlouhodobá podpora dárců má smysl. Z absolventů projektu se v řadě případů stávají učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři. Dnes jsou z nich sebevědomí lidé, kteří se dokážou postarat o svoje rodiny a jsou přínosem pro celou indickou společnost.

Více informací naleznete také na www.adopce.hk.caritas.cz nebo na https://www.facebook.com/adopce.dchhk.cz/.  

 Kontakt: Jana Karasová, tel.: 731 402 274, 495 063 135, email: jana.karasova@hk.caritas.cz