13. září 2018 Tiskové zprávy

Podzimní kampaň Den Charity začíná, přijďte se podívat!

„Oslavte s námi Den Charity 2018!“, je hlavním mottem celostátní podzimní kampaně u příležitosti svátku sv. Vincence (27. 9.), patrona charitních zařízení. V našich regionech připravily Charity atraktivní program pro všechny generace - dny otevřených dveří, festival bylinek, workshopy, koncerty, výstavy, soutěže a další zajímavé akce. Kampaň každoročně pořádá Charita Česká republika v září a říjnu s cílem „obdarovat“ širokou veřejnost a představit charitní služby.

V Hradci Králové jsou všichni zváni na vernisáž výstavy dětských výtvarných prací, která se uskuteční v úterý 25. 9. ve 13:30 hodin ve foyer Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Letos školáci malovali na téma „Pomáhat je radost“. Na vernisáži s doprovodným kulturním programem budou také vyhlášeni vítězové stejnojmenné soutěže, kterou už poosmé pořádá Oblastní charita Hradec Králové. Výstava potrvá do 6. 10. 2018.

Den otevřených dveří budou mít ve čtvrtek 27. 9. ve Stacionáři sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou, kde si návštěvníci mohou prohlédnout také výstavu výrobků z textilu a keramiky, které vytvořili klienti s hendikepem a senioři. V Trutnově pořádají v pátek 21. 9. Den Charity na Krakonošově náměstí, kam si lidé mohou přijít vyzkoušet jízdu na vozíku, prohlédnout pomůcky nebo ochutnat charitní perníčky. Oblastní charita Červený Kostelec zve všechny do Žirče u Dvora Králové nad Labem na festival Bylinkobraní v sobotu 15. 9. a také do Červeného Kostelce na výstavu „Šikovné ruce a otevřená srdce pro hospic“ (6. - 12. 10.), nebo na divadelní představení Víti Marčíka ve čtvrtek 11. 10.

Na Pardubicku otevře své dveře veřejnosti hned několik charitních center a služeb. V pátek 21. 9. Rodinné centrum DaR v Luži, ve čtvrtek 27. 9. Rodinná centra Holoubek v Holicích a Koutek v Ronově nad Doubravou. Pro rodiče a děti je připraven bohatý doprovodný program - angličtina pro nejmenší a cvičení v Holoubku, nebo bazárek a soutěže v centru DaR. V tento den se mohou lidé přijít podívat ještě do zařízení odlehčovacích služeb Červánky v Mikulovicích, Třebosicích a nově i v Pardubicích, které pomáhají seniorům a jejich pečujícím rodinám. Své služby bude pardubická Charita prezentovat také v obchodním centru.

V Letohradě oslaví Den Charity koncertem Pavla Helana už tento pátek 14. 9. v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Den otevřených dveří s doprovodným programem připravují také v Jakub klubu v Přelouči ve čtvrtek 27. 9., v Domě s pečovatelskou službou v Dolním Újezdě v neděli 23. 9. a v Domě sv. Josefa v Chotovicích ve čtvrtek 20. 9. V rámci kampaně bude také charitním pracovníkům a dobrovolníkům udílena celostátní Cena Charity ČR, kterou tento rok obdrží i Mgr., Bc. Kateřina Litošová (sestra Dagmar) z Farní charity Dvůr Králové nad Labem, dlouholetá a obětavá vedoucí Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Střelka, která je také zástupkyní ředitelky.

Podrobný přehled akcí Charit v našich regionech naleznete na http://hk.caritas.cz/kalendarakci/den-charity-2018/. Více o kampani také na http://www.charita.cz/o-charite/den-charity/.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, tel.: 495 063135, 731 402 274, email: jana.karasova@hk.caritas.cz

Jana Karasová

propagace a tisk
Tel.: 495 063 135 E-mail: 58AkO95jWlBFRYUS3dkmRb~lWlkmb