Pošli knihu dál a pomáhej školákům v Indii
20. října 2021 Tiskové zprávy

Pošli knihu dál a pomáhej školákům v Indii

Diecézní charita Hradec Králové rozšiřuje pomoc zaměřenou na vzdělávání dětí z chudých indických rodin. V rámci osvědčené Adopce na dálku® nyní spouští projekt Knihovnička, který pomůže dalším školákům. Charita se domluvila na spolupráci s knihkupectvím Reknihy, jehož prostřednictvím může kdokoliv prodat zachovalé knihy nebo učebnice vydané v posledních 20 letech. Provizi ve výši 50 % je nyní možné věnovat na nákup knih a učebnic pro indické děti žijící na okraji společnosti.

„Máte doma knihy, které byste rádi posunuli dál? Tohle je příležitost, jak mohou nalézt nové čtenáře a jak navíc můžete přispět na nákup knih pro chudé indické děti a posunout je na cestě za vzděláním. Předem děkujeme,“ obrací se na veřejnost ředitelka Diecézní charity Anna Maclová.

Bližší informace o novém projektu najdete na webu adopce.hk.caritas.cz/knihovnicka. Při prodeji knih přes Reknihy je vždy nutné před odesláním formuláře zanechat vzkaz „pro Diecézní charitu Hradec Králové“.

Projekt je možné podpořit také finančním příspěvkem na sbírkový účet 1387434288/2700 (VS 55011).

Dárci hradecké Diecézní charity podpořili od roku 2000 již bezmála 6700 indických dětí na cestě k lepšímu vzdělání. Jejich dlouhodobá podpora má smysl. Z absolventů projektu se v řadě případů stávají učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři. Dnes jsou z nich sebevědomí lidé, kteří se dokážou postarat o svoje rodiny a jsou přínosem pro celou indickou společnost.

Více informací naleznete také na www.hk.caritas.cz a www.adopce.hk.caritas.cz.

Stáhnout leták

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, tel.: 731 402 274, 495 063 135, email: jana.karasova@hk.caritas.cz

Chci pomáhat