Poznejte svět indických dětí v hradeckém AC klubu
25. dubna 2019 Tiskové zprávy

Poznejte svět indických dětí v hradeckém AC klubu

V pondělí 29. dubna 2019 v 17 hodin si nenechte ujít besedu „Svět indických dětí“, která se uskuteční v AC klubu Hradec Králové (Zámostí 684/1). O životě chudých indických dětí a o naději, kterou jim dává možnost se vzdělávat, bude vyprávět Mgr. Vojtěch Homolka, vedoucí projektu Adopce na dálku Diecézní charity Hradec Králové. Navštívíte společně i místa na odlehlém venkově, kam se běžný turista nedostane, a také jedno z nejlidnatějších měst Indie. Vstupné je dobrovolné ve prospěch projektu Adopce na dálku.

„Naši dárci pomohli k lepšímu vzdělání už více než šesti tisícům indických dětí z chudých rodin. Projekt Adopce na dálku realizujeme téměř dvacet let a vidíme, že dlouhodobá podpora ve studiu má opravdu smysl. Z jeho absolventů jsou dnes učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři. Dokáží se postarat o své rodiny a uplatnit ve společnosti,“ říká Vojtěch Homolka, který se s podporovanými studenty osobně setkal na nedávné výpravě do Indie.

Hradecká Diecézní charita podporuje v Indii také rozvojové projekty zaměřené na další vzdělávání, výstavbu bydlení a rozvoj zemědělských aktivit v chudých oblastech. Mnohé z nich se daří realizovat i díky dárcům Tříkrálové sbírky.

Více informací naleznete také na www.adopce.hk.caritas.cz nebo na facebooku https://www.facebook.com/adopce.dchhk.cz/.

Kontakt: Jana Karasová, tel.: 731 402 274, 495 063 135, email: jana.karasova@hk.caritas.cz