Tři králové přijdou a popřejí lidem online
29. prosince 2020 Tiskové zprávy

Tři králové přijdou a popřejí lidem online

Pandemie zasáhne i do průběhu tradiční dobročinné Tříkrálové sbírky, a tak po dobu trvání 5. stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyjdou, protože zdraví koledníků a dárců je pro Charitu na prvním místě. O koledu ale lidé nepřijdou. Tři králové dorazí mimořádně online a popřejí lidem štěstí, zdraví a dlouhá léta na www.trikralovasbirka.cz od 1. až do 24. ledna 2021. Cíl a motto sbírky zůstávají stejné – hlavní je pomoc nemocným a potřebným lidem v nouzi. V případě návratu do 4. stupně PES je většina Charit připravena na koledování s rouškami.

Aktuálně bude možné Tříkrálovou sbírku podpořit návštěvou online koledy na tříkrálovém webu a darem do online kasičky v bezpečí svého domova. Lidé mohou přispět také do pokladniček v charitních centrech, v kostelech, na úřadech nebo v obchodech ve svých regionech. Pomůže i dar na účet Tříkrálové sbírky či dárcovská SMS. Už teď se mohou lidé zapojit do akce hradecké Charity Zpívejte s námi tříkrálovou koledu. V Pardubicích zahájí sbírku na Tři krále online i s požehnáním.

„Otevřete, prosím, online koledníkům vaše pomyslné dveře a přijměte jejich přání i požehnání. Jsme vám nablízku i v době covidové a můžeme dál pomáhat nemocným a potřebným také díky vašim dobrým skutkům. Věřím, že i letos jich budou tisíce a zaplaví celé Česko,“ říká Ing. Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové, a dodává: „Děkujeme vám za veškerou přízeň a podporu. V novém roce přejeme vám i vašim rodinám hlavně pevné zdraví! A doufejme, že se brzy budeme moci zase setkávat jako dřív.“

Jak darovat online

Navštivte ONLINE koledu na www.trikralovasbirka.cz a přispějte do ONLINE kasičky. Věříme, že vás online koledníci potěší stejně, jako by stáli u vašeho prahu. Až vám zazpívají, přehrajte si požehnání od Mons. Josefa Suchára z poutního místa v Neratově, stáhněte si dárek a podpořte, prosím, Charitu, která pomáhá nemocným a potřebným ve vašem regionu (stačí vyplnit název města, obce nebo PSČ).

Pomozte s návštěvou ONLINE koledy také svým rodičům a prarodičům. Sdílejte koledu i na Facebooku nebo Instagramu jako každý správný KING.

Koleda u vás v regionu

Lidé mohou také přispívat do tříkrálových pokladniček na veřejně přístupných místech ve svých regionech- v charitních centrech, v kostelech, na úřadech nebo v obchodech. U kasiček najdete i dárky od koledníků – cukříky a kalendáříky, požehnané křídy nebo samolepky na dveře K+M+B+2021 a také letáček místní Charity s informacemi o využití výtěžku Tříkrálové sbírky. V případě návratu do 4. stupně PES je většina připravena na koledování s rouškami.

O tom, jak sbírka proběhne u vás, se dozvíte více na webu a sociálních sítích vaší Charity. Kontakty a aktuální info naleznete na našem webu. Sledujte nás i na Facebookusdílejte dobré skutky se svými nejbližšími a přáteli!

V Hradci Králové a okolí je možné přinášet dary do pokladničky v sídle Oblastní charity (Komenského 266) a Diecézní charity (Velké náměstí 37/46), dále v kostelích, na vybraných obecních úřadech a obchodech. Více na www.charitahk.cz.

Kde sbírka pomůže

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu bude věnována na humanitární pomoc do zahraničí.

Hospicovou péči z výtěžku sbírky podpoří například Charity v Hradci Králové, Červeném Kostelci, Pardubicích, Poličce a Litomyšli. V Rychnově nad Kněžnou z příspěvků obnoví vybavení Stacionáře sv. Františka, kde pomáhají lidem s handicapem a seniorům. Na Náchodsku, Orlickoústecku i v dalších regionech z darovaných peněz podpoří Charitní pečovatelskou službu, která pomáhá potřebným i v době covidové. Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z vybraných prostředků nakoupí zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb. Oblastní charita Havlíčkův Brod z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty centra Petrklíč. Na Jičínsku z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc znevýhodněným dětem, seniorům a handicapovaným.

Část výtěžku věnují naše Charity také na humanitární projekty na pomoc indickým dětem v nouzi, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové.

Díky štědrosti dárců vynesla kulatá Tříkrálová sbírka 2020 v hradecké diecézi 20,7 milionů korun. Darované peníze již pomáhají v desítkách charitních zařízení a službách pro nemocné, seniory, handicapované, rodiny s dětmi a lidi v tísni v našich regionech i v zahraničí. Děkujeme Vám! Více o konkrétní pomoci.

Každá koruna pomáhá. Děkujeme!

Do Tříkrálové sbírky je možné přispět také odesláním dárcovské SMS: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (více na www.darcovskasms.cz), finančním darem na sbírkový účet číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777, nebo sledováním Tříkrálového koncertu v neděli 10. ledna 2021 od 18 hodin na ČT 1, na kterém vystoupí Anna K., Michal Hrůza, Pokáč a další. 

Sledujte i tříkrálový Facebook a Instagram. Více informací naleznete na www.trikralovasbirka.cz.

Více také na našem webu a na Facebooku. Každý dobrý skutek pomůže. Děkujeme!

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, Diecézní charita Hradec Králové, tel.: 731 402 274, e-mail: jana.karasova@hk.caritas.cz