Tříkrálová sbírka nekončí, do kasiček je možné přispívat až do 24. ledna. Děkujeme!
15. ledna 2021 Tiskové zprávy

Tříkrálová sbírka nekončí, do kasiček je možné přispívat až do 24. ledna. Děkujeme!

Jen v našich regionech Charity zapečetily přes tři tisíce pokladniček, do kterých mohou lidé ještě celý příští týden darovat na pomoc nemocným a potřebným ve svých regionech. Kasičky jsou umístěné v charitních centrech a také na dalších veřejně přístupných místech jako jsou úřady, kostely, obchody, lékárny, různé provozovny a instituce. Mapu těchto míst a kontakty najdou dárci na našich stránkách www.hk.caritas.cz. Online koledníci na tříkrálovém webu www.trikralovasbirka.cz budou rozdávat radost a pomáhat dokonce až do Velikonoc.

„Děkujeme všem dárcům za štědrost a solidaritu, že i v této nelehké době myslí na nemocné a potřebné. Díky také všem, kteří Charitám umožnili umístit tříkrálovou kasičku – úřadům, farnostem, obchodům, lékárnám, firmám, různým provozovnám a institucím jako jsou i školky, zdravotnická zařízení nebo hasičské sbory. A doufáme, že za rok koledníci zase vyrazí do ulic a popřejí lidem naživo,“ říká Ing. Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

MAPA KASIČEK

U kasiček najdou dárci i drobné dárky, požehnané křídy nebo samolepky na dveře K+M+B+2021 a informační letáček místní Charity o využití výtěžku Tříkrálové sbírky. Aktuální informace zveřejňují Charity na svých webech a sociálních sítích. 

KONTAKTY 

V Hradci Králové a okolí je možné přinášet dary do pokladničky v sídle Diecézní charity (Velké náměstí 37/46), Oblastní charity (Komenského 266), na úřadech, v kostelích, prodejnách Mňam mňam a dalších obchodech či provozovnách - více také na www.charitahk.cz.

Kde koleda pomůže

Například Oblastní charita v Hradci Králové darované peníze použije na výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách a další služby. Hospicovou péči z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří také Charity v Červeném Kostelci, Pardubicích, Poličce a Litomyšli. V Rychnově nad Kněžnou z příspěvků obnoví vybavení Stacionáře sv. Františka, kde pomáhají lidem s handicapem a seniorům. Na Náchodsku, Orlickoústecku i v dalších regionech z darovaných peněz podpoří Charitní pečovatelskou službu, která pomáhá potřebným i v době covidové. Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z vybraných prostředků nakoupí zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb. Oblastní charita Havlíčkův Brod z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty centra Petrklíč. Na Jičínsku z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc znevýhodněným dětem, seniorům a handicapovaným.

Část výtěžku věnují naše Charity také na humanitární projekty na pomoc indickým dětem v nouzi, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Přehled všech záměrů a také průběžné výsledky letošní Tříkrálové sbírky najdete na https://hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/www.trikralovasbirka.cz.

VŠECHNY ZÁMĚRY

Doprovodné tříkrálové akce a soutěže

Letošní mimořádnou online koledu zpestřují rozmanité akce pro koledníky a dárce. Na Hradecku se celé rodiny s dětmi zapojily do akce „Zpívejte s námi tříkrálovou koledu“ a natočily své koledy, aby se tříkrálové poselství rozšířilo do co nejvíce domácností (videa jsou k zhlédnutí na www.charitahk.cz). V Pardubicích na Tři krále zahájili sbírku online i s požehnáním (více na www.pardubice.charita.cz) a v Přelouči odvysílali po síti Tříkrálový koncert žáků místní ZUŠ (více na www.prelouc.charita.cz). V Litomyšli školáci soutěžili o nejhezčí malovanou kolednickou tašku, takže jsou vybaveni na příští rok (více na www.litomysl.charita.cz). Na Pardubicku pomáhaly s malováním tříkrálových letáčků i děti z mateřské školky. V Jičíně, Ústí nad Orlicí, Poličce a v dalších místech natočili i vlastní kolednické video.

Každá koruna pomáhá. Děkujeme!

Online koledníci budou rozdávat radost a pomáhat na www.trikralovasbirka.cz až do Velikonoc. Věříme, že vás potěší stejně jako by stáli u vašeho prahu. Až vám zazpívají, přehrajte si požehnání od Mons. Josefa Suchára z Neratova, stáhněte si dárek a podpořte, prosím, Charitu, která pomáhá nemocným a potřebným ve vašem regionu (stačí vyplnit název města, obce nebo PSČ). Pomozte s návštěvou ONLINE koledy také svým rodičům a prarodičům. Sdílejte koledu i na Facebooku nebo Instagramu jako každý správný KING.

Do Tříkrálové sbírky je možné přispívat i odesláním dárcovské SMS: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (více na www.darcovskasms.cz) nebo finančním darem na sbírkový účet číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777.

Na tříkrálovém Facebooku a Instagramu se mohou lidé zapojit také do Kolednické výzvy a natočit vlastní originální koledu, nebo do Aukce o unikátní tříkrálové igráčky (do 21. ledna). Více také na www.trikralovasbirka.cz.  

Děkujeme rovněž všem divákům, kteří přispěli do sbírky v průběhu Tříkrálového koncertu, jenž odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna na ČT. Díky i všem interpretům za podporu dobročinné akce svým uměním i v této krizové době.

Bližší informace najdete na https://hk.caritas.cz/trikralova-sbirka/ a na Facebooku.

Kontakt: Jana Karasová - propagace a tisk, Diecézní charita Hradec Králové, tel.: 731 402 274, e-mail: jana.karasova@hk.caritas.cz