Charity už sčítají výsledky z tříkrálových kasiček, online koleda běží dál. Děkujeme za každý dar!
27. ledna 2021 Z domova

Charity už sčítají výsledky z tříkrálových kasiček, online koleda běží dál. Děkujeme za každý dar!

V těchto dnech už Charity na úřadech rozpečeťují statické tříkrálové pokladničky, do kterých mohli lidé přispívat do neděle 24. ledna. Děkujeme všem dárcům za podporu Tříkrálové sbírky, že i v této nelehké době myslíte na nemocné a potřebné, kterým Charity pomáhají. Do online kasičky na tříkrálovém webu je možné darovat až do 30. dubna.

Aktuální výsledky letošní Tříkrálové sbírky v našich regionech můžete sledovat na našich stránkách zde. Celostátní výsledky sbírky najdete na tříkrálovém webu www.trikralovasbirka.cz, kde mohou lidé stále přispívat do online kasičky až do 30. dubna 2021.

Aktuální výsledky

Kde sbírka pomůže

Například Oblastní charita v Hradci Králové darované peníze použije na výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách a další služby. Hospicovou péči z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří také Charity v Červeném Kostelci, Pardubicích, Poličce a Litomyšli. V Rychnově nad Kněžnou z příspěvků obnoví vybavení Stacionáře sv. Františka, kde pomáhají lidem s handicapem a seniorům. Na Náchodsku, Orlickoústecku i v dalších regionech z darovaných peněz podpoří Charitní pečovatelskou službu, která pomáhá potřebným i v době covidové.

Charity v Trutnově, Dobrušce a Studenci z vybraných prostředků nakoupí zdravotní pomůcky na pomoc svým klientům terénních služeb. Oblastní charita Havlíčkův Brod z části výnosu sbírky pořídí svozové auto pro imobilní klienty centra Petrklíč. Na Jičínsku z tříkrálových darů podpoří dobrovolnické programy na pomoc znevýhodněným dětem, seniorům a handicapovaným.

Část výtěžku věnují naše Charity také na humanitární projekty na pomoc indickým dětem v nouzi, které realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Přehled všech záměrů najdete na našem webu a na www.trikralovasbirka.cz.

Všechny záměry

Koledu oživily rozmanité akce a soutěže

Letošní mimořádnou online koledu zpestřily rozmanité akce pro koledníky a dárce. Na Hradecku se celé rodiny s dětmi zapojily do akce „Zpívejte s námi tříkrálovou koledu“ a natočily své koledy, aby se tříkrálové poselství rozšířilo do co nejvíce domácností (videa jsou k zhlédnutí na www.charitahk.cz). V Pardubicích na Tři krále zahájili sbírku online i s požehnáním (více na www.pardubice.charita.cz) a v Přelouči odvysílali po síti Tříkrálový koncert žáků místní ZUŠ (více na www.prelouc.charita.cz).

V Litomyšli školáci soutěžili o nejhezčí malovanou kolednickou tašku, takže jsou vybaveni na příští rok (více na www.litomysl.charita.cz). Na Pardubicku pomáhaly s malováním tříkrálových letáčků i děti z mateřské školky. V Jičíně, Ústí nad Orlicí, Poličce a v dalších místech natočili i vlastní kolednické video.

Každá koruna pomáhá. Děkujeme!

Online koledníci budou rozdávat radost a pomáhat na www.trikralovasbirka.cz až do 30. dubna 2021. Věříme, že vás potěší stejně jako by stáli u vašeho prahu. Až vám zazpívají, přehrajte si požehnání od Mons. Josefa Suchára z Neratova, stáhněte si dárek a podpořte, prosím, Charitu, která pomáhá nemocným a potřebným ve vašem regionu (stačí vyplnit název města, obce nebo PSČ). Pomozte s návštěvou ONLINE koledy také svým rodičům a prarodičům. Sdílejte koledu i na Facebooku nebo Instagramu jako každý správný KING.

Do Tříkrálové sbírky je možné přispívat po celý rok odesláním dárcovské SMS: DMS KOLEDA 30 (60 nebo 90) na číslo 87 777 (více na www.darcovskasms.cz) nebo finančním darem na sbírkový účet číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777. Děkujeme rovněž všem divákům, kteří přispěli do sbírky v průběhu Tříkrálového koncertu, jenž odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna na ČT. Díky i všem interpretům za podporu dobročinné akce svým uměním i v této krizové době.

Na tříkrálovém Facebooku a Instagramu se lidé zapojili také do Kolednické výzvy a natočili vlastní originální koledu, nebo do Aukce o unikátní tříkrálové igráčky (do 21. ledna). Více také na www.trikralovasbirka.cz.  

Bližší informace najdete na zde a na Facebooku.

DĚKUJEME všem dárcům za štědrost a projev solidarity s nemocnými a potřebnými i v této nelehké době. Díky i všem, kteří Charitám umožnili umístit tříkrálovou kasičku – úřadům, farnostem, obchodům, lékárnám, firmám a institucím. Poděkování patří také dobrovolníkům a charitním pracovníkům za pomoc při organizaci netradičního ročníku Tříkrálové sbírky.

Tříkrálová sbírka 2021 - Děkujeme Vám!