Dobrovolníci pečou dobroty pro nemocnici. Zapojte se i vy! Zobrazit fotogalerii
9. dubna 2021 Z domova

Dobrovolníci pečou dobroty pro nemocnici. Zapojte se i vy!

Kvůli pandemii koronaviru nemohou naši dobrovolníci docházet za pacienty do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, a tak už pátý týden pečou sladké i slané dobroty pro zdravotníky na covidovém oddělení. Do akce „Pečeme pro nemocnici“ se zapojují také charitní zaměstnanci i lidé z veřejnosti. „Chceme podpořit a poděkovat lékařům, sestrám a dalším pracovníkům nemocnice, kteří se nepřetržitě starají o pacienty s těžkým průběhem covidu i ostatní nemocné,“ říká Anna Brázdová, vedoucí Dobrovolnického centra Diecézní charity Hradec Králové.

Koordinátorky našeho Dobrovovolnického centra každý pátek předávají napečené dobroty za dodržení všech protiepidemických opatření v hradecké Fakultní nemocnici, kam už osmým rokem vysíláme naše dobrovolníky v rámci programu Gabriel na pomoc pacientům, seniorům a lidem se sluchovým postižením. Vedle dortů, bábovek, řezů, koláčů, slaného pečiva upekli dobrovolníci také tradiční velikonoční dobroty. 

„Zdravotníci vám děkují za sladké dobroty, které jim dodali energii“, uvedla paní Hanušová z Fakultní nemocnice Hradec Králové v poděkování charitním dobrovolníkům, kteří byli jedni z mnoha, kdo se rozhodli podpořit zdravotníky v krizové době. Všem, kteří se zapojují do akce „Pečeme pro nemocnici“, děkuje také Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové. 

Zapojte se i vy!

  • Přidat se může každý, kdo rád peče pro druhé a pro radost – rodiny s dětmi, maminky na mateřské, studenti nebo babičky. 
  • Napečené dobroty, sladké i slané, mohou můžete přinášet každý čtvrtek (vždy od 9 do 17 hod.) a pátek (vždy od 9 do 10 hod.) do Dobrovolnického centra, které sídlí v budově YMCA v Šafaříkové ulici 666/9 v Hradci Králové (1. patro vpravo).
  • K jejich transportu a zabalení použijte, prosím, jednorázové nádobí a potravinovou fólii, abychom dodrželi protiepidemická opatření. 

V případě zájmu nás kontaktujte na telefonu 731 402 295 nebo emailu dobrovolnici@hk.caritas.cz

Více informací najdete také na www.hk.caritas.cz a na facebooku https://www.facebook.com/dobrovolnici.dchhk.cz.

Výzva "Pečeme pro nemocnici"