Dobrovolníci rozdávali úsměvy ve fakultní nemocnici Zobrazit fotogalerii
20. října 2022 Z domova

Dobrovolníci rozdávali úsměvy ve fakultní nemocnici

Světový den úsměvů, který připadá na 5. října, se rozhodli oslavit dobrými skutky i naši dobrovolníci, kteří dochází za pacienty do hradecké Fakultní nemocnice. Napekli spoustu smajlíkových sušenek, hezky je zabalili a rozdávali na jednotlivých odděleních pacientům i těm, kdo se o ně starají. Úsměvů bylo odevšad moc a moc, takže za rok určitě zas!

Usmívat se celý den…

5. říjen je světový den úsměvů. „Světový den úsměvu se slaví od roku 1999. Iniciátorem byl Harvey Richard Ball, který v roce 1963 vytvořil ’smajlíka’ symbol štěstí a dobré vůle. Tento den je určen pro dobré skutky, dobrou náladu a pro pochopení síly úsměvu, který činí naše dny krásnějšími.“ (Kalendár SK)

Jako dobrý nápad to vyhodnotili dobrovolníci, docházející za pacienty do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Aby jich na to usmívání bylo víc, napekli spoustu smajlíkových sušenek, hezky je zabalili a rozdávali je na jednotlivých odděleních jak pacientům, tak těm, kdo se o ně starají. Úsměvů bylo odevšad moc a moc, bylo slyšet „děkuju“ a „není zač“ a všichni měli radost a to bylo to, o co šlo. Za rok určitě zas!

Dobrovolnické centrum Diecézní charity Hradec Králové

Jsme i online na Facebooku a Instagramu