Malá Anastázka už si má kde hrát
15. října 2021 Z domova

Malá Anastázka už si má kde hrát

Maminka s pětiletou holčičkou z Trutnovska zůstaly samy, když je tatínek nedávno opustil. Žijí v menším pronajatém bytě a jejich příjmy vystačí sotva na nájemné, energie a nákup nejnutnějších potravin. Díky mimořádnému Adventnímu koncertu České televize na pomoc samoživitelkám mohly do bytu pořídit nový dětský koberec, a tak si už Anastázka má kde hrát. Obě jsou moc vděčné za to, že si mohly zútulnit svůj skromný domov a nastartovat nový radostnější život bez vzpomínek na nedávnou smutnou minulost.

V době koronakrize musela být paní Šprincová s dcerkou doma a nemohla chodit do práce, protože speciální školka, kterou Anastázka kvůli handicapu navštěvuje, byla z důvodu protiepidemických opatření zavřená. Každý měsíc proto zápasila s penězi, a tak se alespoň snažila přivydělat si roznosem letáků. Pracovnice trutnovského Zvonku jim pomohly vyjednat příspěvky na úřadech a věnují se také malé holčičce, aby se dál všestranně rozvíjela.

SAS ZVONEK pro rodinu, Oblastní charita Trutnov. Více o službě na www.trutnov.charita.cz.

Děkujeme všem dárcům za podporu mimořádného Adventního koncertu České televize pro samoživitele a samoživitelky, kterým Charita pomáhá.